reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Planeta i tajemnice w czerwcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-05-14 23:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W czerwcu br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Dzika Ameryka Środkowa Nigela Marvena - część 2.”, „Nasza tajemnicza planeta”, „Pies na służbie: szkoła szczeniaków”, „Największe i najmniejsze”, „Roślinna odyseja”, „Wredne rośliny” i „Tajemnice żarłaczy białopłetwych”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika Ameryka Środkowa Nigela Marvena - część 2.”
emisja: od środy, 3 czerwca br. o 20:00

Jak zachęca nadawca, dołączmy do łowcy przygód i znawcy dzikiej przyrody Nigela Marvena, który wędruje przez wąski przesmyk łączący Amerykę Północną i Amerykę Południową, podziwiając fantastyczne zwierzęta i słuchając podnoszących na duchu historii. Program utrzymany w podobnym stylu co „Dzikie Filipiny Nigela Marvena” ukazuje wspaniałe krajobrazy Ameryki Środkowej i ludzi, którzy chronią tamtejszą przyrodę. Niegdyś rozwijała się tu wielka cywilizacja Majów, którzy władali na terenie wszystkich krajów odwiedzanych przez Nigela: dzisiejszej Gwatemali, Hondurasu i Kostaryki. Autorzy programu pomogą nam odkryć ich dziedzictwo i poznać zwierzęta, które czcili - między innymi krokodyle, pierzaste węże i jaguary.

„Nasza tajemnicza planeta” („Mysterious Planet”)
emisja: od niedzieli, 7 czerwca br. o 15:00

Nasza planeta wciąż kryje wiele tajemnic. Dlaczego w jednym miejscu u wybrzeży Meksyku gromadzi się ponad 400 rekinów wielorybich - i co to ma wspólnego z pewnym meteorem? Dlaczego warany z Komodo nie żyją nigdzie poza tą i kilkoma okolicznymi wyspami? Jak to możliwe, że jeden z najwspanialszych lasów deszczowych na świecie jest niemal kompletnie zapomniany? Od najdziwniejszych zwierząt żyjących na wyspie Celebes po dziwaczne, podziemne stworzenia świata Majów; od terenów zamieszkałych przez pumy i wysokich Andów, przypominających marsjańskie krajobrazy, po zaginione światy Afryki i wojny pawianów: Polsat Viasat Nature, zaprasza na wyprawę przez kontynenty i przez tysiąclecia, aby wspólnie odkrywać tajemnice natury.

„Pies na służbie: szkoła szczeniaków” („Dog Squad - Puppy School”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 15 czerwca br.) o 19:20

Serial ukazuje drogę, jaką muszą przejść szczeniaki, aby stać się psami policyjnymi, specjalistami od wykrywania biozagrożeń, psami przewodnikami czy asystentami niepełnosprawnych. Widzowie zobaczą, jak młodziutkie, słodkie szczeniaki zaczynają tresurę, jak na ich rozwój wpływają konkretne cechy charakteru i jakich umiejętności wymaga się od nich w zależności od tego, co mają robić w przyszłości. Dowiedzą się, jak zwykły szczeniak zostaje poważnym psem pracującym.

„Największe i najmniejsze” („Tall & Tiny: Nature's Extremes”)
emisja: w niedzielę, 21 czerwca br. o 9:25

Od organizmów niezwykle wysokich do komicznie małych: natura nigdy nie przestaje nas zaskakiwać. W Afryce żyją największe na świecie ptaki - strusie są tak ciężkie, że nawet nie latają - i najwyższe ssaki - żyrafy, osiągające wysokość do siedmiu metrów. Borneo także ma swoich rekordzistów: na tej największej wyspie Azji w lesie złożonym z największych tropikalnych drzew żyją najmniejsze na świecie niedźwiedzie, a nawet słonie karłowate. Znajdziemy tam także mięsożerne rośliny, między innymi wiele gatunków dzbaneczników (niektóre są nie tylko ogromne, ale też inteligentne), które żyją w symbiozie z najmniejszymi mrówkami. - Zapraszamy na spotkanie z najmniejszymi i największymi z całego świata! - zachęca nadawca.

„Roślinna odyseja” („Plant Odysseys”)
emisja: od niedzieli, 28 czerwca br. o 7:00

Dwuczęściowy film dokumentalny. Znana z telewizji ogrodniczka Carol Klein bada botaniczną historię naszych czterech kwiatów ogrodowych: róży, tulipana, irysa i lilii wodnej. Analizuje pochodzenie tych kwiatów i sprawdza, w jaki sposób człowiek współpracował z ewolucją, aby je stworzyć.

„Wredne rośliny” („Plants Behaving Badly”)
emisja: od niedzieli, 28 czerwca br. o 9:10

Dwie grupy roślin wykazują tak niezwykłe zachowania, że półtora wieku temu przyciągnęły uwagę Karola Darwina; te same rośliny - storczyki i ich mięsożerni krewni - dziś także fascynują naukowców. Storczyki wabią eterycznym pięknem, ale ich egzotyczne kwiaty mają tylko jeden cel: przyciągnąć zapylające je organizmy. Nie chodzi jednak tylko o storczyki - naukowcy odkryli, że na świecie żyje znacznie więcej mięsożernych roślin, niż dotąd sądziliśmy. Rośliny mięsożerne pojawiły się na przestrzeni lat w wielu filmach science fiction - ale rzeczywistość okazuje się o wiele dziwniejsza, niż jakiekolwiek fantazje.

„Tajemnice żarłaczy białopłetwych” („Oceanic Whitetip - The Shipwreck Shark”)
emisja: w niedzielę, 28 czerwca br. o 16:00

Jacques Cousteau nazwał je niegdyś najskuteczniejszymi drapieżnikami na Ziemi; dziś w otwartym oceanie żyje już jedynie niewielka liczba żarłaczy białopłetwych. W jaki sposób te duże rekiny znajdują dość pożywienia, aby przetrwać? Dlaczego z ich ogromnych ławic pozostały już tylko nieliczne osobniki? Profesor Yannis Papastamatiou, biolog morski, próbuje odpowiedzieć na te pytania - między innymi nurkując i pływając wśród nich bez żadnego zabezpieczenia. Aby rozwiać wszystkie wątpliwości, Yannis Papastamatiou analizuje także informacje z kamer mocowanych do płetw grzbietowych rekinów.
 
Carol Klein w programie „Roślinna odyseja”, foto: Elizabeth Bolton/BBC
Carol Klein w programie „Roślinna odyseja”, foto: Elizabeth Bolton/BBC
Carol Klein i Beverley Glover w programie „Roślinna odyseja”, foto: Elizabeth Bolton/BBC
Carol Klein i Beverley Glover w programie „Roślinna odyseja”, foto: Elizabeth Bolton/BBC


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...