reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

dodano: 2020-05-14 16:33 | aktualizacja: 2020-05-15 12:50
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Spacenews/Satellitetoday

Intelsat logo 2020 360px.jpg 14 maja br. operator satelitarny Intelsat złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie tzw. Chapter 11 (rozdział 11) i zapowiada restrukturyzację na podstawie zasad „Dłużnik w posiadaniu” (tzw. DiP). Intelsat ma około 14,5 mld dol. długu. Co dalej z znanym operatorem satelitarnym? 

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat twierdzi, że w pełni popiera plan amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) dotyczący aukcji niektórych częstotliwości pasma C w USA na użytek 5G. Intelsat twierdzi, że zebrał 1 mld dol. w ramach finansowania DiP, aby sfinansować zobowiązanie do przygotowania się do aukcji.

Podkreśla, że ​​wszystkie zobowiązania do kontynuowania działalności operatora Intelsat będą kontynuowane, w tym budowa nowych satelitów dla elementów pasma C, a także inne trwające plany budowy i wynoszenia satelitów. Plan operatora nie obejmuje żadnych zmian w codziennym funkcjonowaniu firmy ani żadnej redukcji zatrudnienia.

- Jednym z głównych katalizatorów restrukturyzacji bilansu jest chęć Intelsat do uczestniczenia w przyspieszonym oczyszczaniu widma w paśmie C zgodnie z postanowieniem Federalnej Komisji Łączności w celu wsparcia budowy infrastruktury bezprzewodowej 5G w Stanach Zjednoczonych. Aby dotrzymać przyspieszonych terminów rozliczeń FCC i ostatecznie kwalifikować się do otrzymania 4,87 mld dol. przyspieszonych płatności związanych z relokacją, Intelsat musi wydać ponad 1 mld dol. na działalność rozliczeniową. Te czynności rozliczeniowe muszą rozpocząć się natychmiast, na długo przed zwrotem kosztów. Spółka zarządza także spowolnieniem gospodarczym, które ma wpływ na kilka rynków końcowych spowodowanym globalnym kryzysem zdrowotnym COVID-19  - można przeczytać w oświadczeniu firmy Intelsat.

- To przełomowy moment w historii naszej firmy - powiedział Stephen Spengler, CEO Intelsat.

- Intelsat jest pionierem i założycielem branży satelitarnej. Od ponad 50 lat jesteśmy szanowani za jakość, innowacje, wiodącą pozycję w branży i usługi premium. Nasz sukces przyszedł, mimo że w ostatnich latach był obciążony znacznym długiem. Czas to zmienić. Zamierzamy pójść naprzód dzięki przyspieszonemu oczyszczaniu widma pasma C w Stanach Zjednoczonych i wypracować kompleksowe rozwiązanie, które zaowocuje silniejszym bilansem. - dodał szef Intelsatu.


Upadłość jest prowadzona przez amerykański sąd upadłościowy dla wschodniego dystryktu Wirginii w Richmond. Co ciekawe, Intelsat General, oddzielny biznes, który obsługuje rządy i wojsko, nie ma wpływu na ogłoszenie upadłości.

Intelsat miał zaplanować wypłatę odsetek w wysokości 125 mln dol. do piątku (15 maja), ale stało się to niemożliwe. Akcjonariusze, którzy od dawna oczekiwali tego ruchu, sprzedawali akcje 13 maja, przez co ceny akcji Intelsatu spadły do ​​najniższego w historii poziomu, spadając 18 proc. w ciągu dnia do zaledwie 79 centów!

 

Źródło: intelsat.com  spacenews.com  c4isrnet.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...