reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Eurowizja: Światło dla Europy” w kanałach TVP

dodano: 2020-05-16 10:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Eurowizja 2020 W sobotę, 16 maja br. o godz. 21:00 w kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno (a w kolejnych dniach w stacji TVP Rozrywka), w miejsce odwołanego z powodu pandemii koronawirusa „Konkursu Piosenki Eurowizji 2020”, który miał odbyć się w Rotterdamie, w Niderlandach, wyemitowany zostanie koncert pod tytułem „Eurowizja: Europe Shine a Light - światło dla Europy”. Skomentuje go Artur Orzech. Widowisko poprzedzi reportaż „Alicja Szemplińska - droga do Eurowizji”. Alicja Szemplińska to zwyciężczyni programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020” (emisja w TVP2, TVP3, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Polonia i TVP Wilno).

Eurowizja 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W miejsce anulowanej 65. edycji „Konkursu Piosenki Eurowizji”, który miał odbyć się 12, 14 i 16 maja br. w Rotterdamie, organizatorzy przedsięwzięcia oraz Telewizja Polska zapraszają na - jak zapowiada nadawca, muzyczną ucztę - specjalny koncert „Eurowizja: Europe Shine A Light - światło dla Europy”, transmitowany ze studia w Niderlandach. Występy wykonawców widzowie zobaczą na multimedialnym ekranie LED w sobotę, 16 maja br. o godzinie 21:00 w TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno. Przed transmisją koncertu, o godzinie 20:30 w TVP1 i 20:45 w TVP Polonia i TVP Wilno, wyemitowany zostanie reportaż pod tytułem „Alicja Szemplińska - droga do Eurowizji” (więcej tutaj).

Zamiast konkursowych występów wokalistów, którzy mieli zaśpiewać dla całej Europy w ramach „Konkursu Piosenki Eurowizji”, w programie widzowie zobaczą fragmenty muzycznych klipów wszystkich 41 wykonawców. Artyści wygłoszą także krótkie przesłanie, skierowane do międzynarodowej publiczności. W Polsce transmisję będzie komentował „na żywo” Artur Orzech.

W koncercie wystąpi m.in. reprezentantka Polski, 18-letnia Alicja Szemplińska - zwyciężczyni programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020” (emisja w TVP2, TVP3, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Polonia i TVP Wilno - więcej tutaj), programu „Hit hit hurra!” (więcej tutaj) i 10. edycji programu muzycznego „The Voice of Poland” w 2019 roku, którą widzowie pokochali za niesamowity głos i wyjątkowe wykonania znanych utworów (więcej tutaj).

- Najbardziej inspiruje mnie „czarna muzyka”. RnB i Soul były od zawsze ze mną, na tej muzyce się wychowałam i czerpię z jej wykonywania największą przyjemność

- przyznaje młoda polska artystka, która nagrała dotąd dwa single: „Prawie My” (2019) oraz „Empires” (2020).


Jak informuje nadawca, widowisko artystyczne „Eurowizja: Europe Shine A Light - światło dla Europy” to wyjątkowe wydarzenie w historii „Konkursu Piosenki Eurowizji”. Ideą koncertu „Eurowizja: Europe Shine A Light - światło dla Europy” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty i jedności między krajami w wyjątkowym czasie, jaki obecnie przeżywamy. Organizatorzy pragną, by twórcy z różnych krajów inspirowali się i wzajemnie zachęcali do współpracy i jedności w obliczu międzynarodowego kryzysu zdrowia i gospodarki.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał się odbyć 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Rotterdamie. Decyzja o odwołaniu wydarzenia nie ma precedensu w blisko 65-letniej historii tego muzycznego widowiska (więcej tutaj).
 
Alicja Szemplińska w programie TVP1 „Hit hit hurra!”, foto: TVP
Alicja Szemplińska w programie TVP1 „Hit hit hurra!”, foto: TVP
W koncercie „Eurowizja: Europe Shine a Light - światło dla Europy” wystąpi Alicja Szemplińska, foto: TVP
W koncercie „Eurowizja: Europe Shine a Light - światło dla Europy” wystąpi Alicja Szemplińska, foto: TVP
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP


„Eurowizja: Europe Shine a Light - światło dla Europy” - transmisja w sobotę, 16 maja 2020 roku o godz. 21:00 w TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno. Koncert ten będą mogli również zobaczyć widzowie TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...