reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Na całym świecie zainstalowano 114,9 GW nowej energii słonecznej

dodano: 2020-05-02 23:58 | aktualizacja: 2020-05-18 23:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: IEA/pv-magazine

SolarCity panele pv Jeśli chodzi o nowe instalacje fotowoltaiczne w zeszłym roku, Chiny były trzecim największym rynkiem fotowoltaicznym na świecie trzeci rok z rzędu z 30,1 GW nowo zainstalowanej mocy w ciągu 12 miesięcy do końca grudnia 2019 r.. Kolejne miejsca zajęły USA z 13,3 GW i Japonia z 7,7 GW. Niestety Europie czy tym bardziej Polsce daleko do takich wyników.

farma_solar_estonia_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według najnowszych statystyk Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) w 2019 r. instalatorzy PV na całym świecie zainstalowali 114,9 GW nowej energii z paneli fotowoltaicznych.

W swoim raporcie „Migawka globalnego rynku fotowoltaicznego 2020” IEA stwierdziła, że ​​w 2019 r. całkowity wzrost wyniósł 12% w porównaniu do 2018 r., przy znacznym wzroście na wszystkich kontynentach. Ogólnie do końca 2019 r. na całym świecie zainstalowano 629 GW energii ze słońca.

Pod względem nowej mocy Chiny były największym rynkiem fotowoltaicznym trzeci rok z rzędu w 2019 r. 30,1 GW. Drugie miejsce zajęły Stany Zjednoczone - 13,3 GW i Japonia - 7,7 GW.

Unia Europejska, która co prawda znajduje się w pierwszej dziesiątce jako jeden podmiot, co czyni ją drugim pod względem wielkości rynkiem na świecie - odnotowała ogólny wzrost o około 16 GW. Wewnątrz UE z zeszłym roku to Hiszpania i Niemcy dodały największą moc, odpowiednio 4,4 GW i 3,9 GW. O Polsce nawet nie słychać!
 


Azja stanowiła około 57% całkowitej liczby nowych mocy energii słonecznej w zeszłym roku. Mocno przyrastały instalacje PV w takich krajach, jak Korea Południowa, Tajwan i Malezja, które w 2019 r. zrekompensowały spadek popytu w Chinach i Indiach.
 
Na razie wszystkie systemy fotowoltaiczne zainstalowane na całym świecie są w stanie pokryć zaledwie 3% światowego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Wszyscy liczą, że fotowoltaika może potencjalnie stać się ważnym źródłem energii elektrycznej w niezwykle szybkim tempie w kilku krajach.

IEA określiła również szereg czynników, które mogą wspierać szybki wzrost energii fotowoltaicznej w nadchodzących latach, takich jak spadające ceny za magazyny energii, szybkie rozprzestrzenianie się pojazdów elektrycznych i poprawa produkcji zielonego wodoru.

Według Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) cały świat dodał 97,1 GW nowej mocy fotowoltaicznej w 2019 r. Oznacza to, że różnica między jej raportem a danymi IEA wynosi około 17,8 GW. To ogromna różnica!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...