reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nielegalny streaming potroił się w czasie pandemii

dodano: 2020-05-16 23:30
autor: HP | źródło: FACT/satkurier.pl

piractwo link streaming FACT360px.jpg Pandemia Covid-19 zmieniła sposób, w jaki pracujemy, komunikujemy się, robimy zakupy i spędzamy wolny czas. Ponieważ ogromna liczba ludzi na całym świecie przebywa w domu, życie pchnęło wszystkich do sieci, a to ma ogromny wpływ na firmy i klientów w niezliczonych sektorach. Okazuje się, że główne tytuły filmowe cieszyły się ostatnio dużą popularnością, tzn. 3 razy większą liczbą linków do nielegalnych strumieni pojawiających się w Internecie od początku okresu izolacji - informuje brytyjski organ ochrony własności intelektualnej FACT.

FACT
Nielegalny streaming FACT filmy pandemia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nielegalny streaming potroił się w czasie pandemii.
Dotyczy to pirackiego streamingu filmów, bo sportu online prawie nie ma!

Podczas tzw. „nowej normalności” konsumpcja treści online znacznie wzrosła, co nieuchronnie prowadzi do wzrostu piractwa, przy czym zespół skanujący FACT usunął w kwietniu ponad dwukrotnie więcej linków do filmów i nielegalnych strumieni w porównaniu z lutym 2020.

Analiza konkretnych filmów w ciągu ostatnich 6 tygodni wykazała wzrost liczby nielegalnych linków do transmisji poszczególnych tytułów. Wszystko odkąd ludzie zaczęli przymusowo przebywać w domu (zamknięto też kina, więc legalne źródło naturalnie zniknęło), a liczba linków naruszających prawa do filmów wzrosła ponad dwukrotnie od lutego do kwietnia.

- Nic dziwnego, że w okresie izolacji  nastąpił wzrost popytu na treści, co doprowadziło do nieuchronnego wzrostu piractwa, czego dowodem jest niemal trzykrotny wzrost linków do filmów przesyłanych strumieniowo - powiedział Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT. 

- Należy jednak pamiętać, że jedynym legalnym sposobem oglądania filmów są oficjalni dostawcy. Jeśli uzyskujesz dostęp do treści w jakikolwiek sposób, który nie wynagradza dostawcy treści, nie jest to szary obszar: to jest nielegalneObejmuje to linki do nielegalnych stron streamingowych. 

 


Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Prime

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 090 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2021 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2021 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...
reklama