reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: „Eurowizja Junior 2020” w Warszawie

dodano: 2020-05-17 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” „Rusz światem” („Move The World”) to hasło 18. edycji „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior”, która odbędzie się w niedzielę, 29 listopada 2020 roku. Organizatorami tego muzycznego wydarzenia są Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union/EBU).

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje TVP, po wielkim sukcesie 17. edycji „Eurowizji Junior”, która odbyła się w Polsce - w Gliwicach, i wygranej naszej reprezentantki, Wiktorii Gabor, Europejska Unia Nadawców powierzyła organizację 18. „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior” w roku 2020 Telewizji Polskiej (więcej tutaj).

Hasło tegorocznej edycji - „Rusz światem” („Move The World”), nawiązuje - jak informują organizatorzy, do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swój talent, umiejętności i pasję.

- Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam wszystkim wartość jedności, życzliwości i współpracy - powiedział Maciej Łopiński, pełniący obowiązki prezesa TVP. - Wielkie muzyczne przedsięwzięcia, takie jak „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior”, mają nieocenioną wartość, bo niosą optymizm i nadzieję. Hasło tegorocznej „Eurowizji Junior”, „Rusz światem”, mówi o konieczności aktywnego działania na rzecz dobra wspólnego. Takim działaniem jest bez wątpienia „Eurowizja Junior”. Cieszę się, że Telewizja Polska, po sukcesie ubiegłorocznej edycji, ponownie została wybrana na gospodarza i organizatora tego muzycznego wydarzenia - dodał.

- Nie mogę doczekać się współpracy ze wspaniałym zespołem Telewizji Polskiej - skomentował Martin Österdahl, executive supervisor do spraw „Konkursu Eurowizji” w EBU. - Jestem pod wrażeniem jego umiejętności, kreatywności i entuzjazmu, tego, że potrafi stworzyć show na najwyższym poziomie. Z radością czekam na występy młodych, utalentowanych wykonawców w tegorocznej edycji konkursu. Nigdy wcześniej idea wpływu młodych ludzi na świat - zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Move the World” - nie była tak istotna - dodał.


Tegoroczna edycja „Konkursu Eurowizji Junior” odbędzie się w niedzielę, 29 listopada w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych programów rozrywkowych.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior” w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie sześciokrotnie - w 2016 roku powróciła do konkursu po 11-letniej przerwie. Polska zwyciężyła „Eurowizję Junior” dwa razy z rzędu (w latach 2018 i 2019): w 16. „Konkursie Eurowizji Junior” w Mińsku, gdzie zwycięstwo wyśpiewała Roksana Węgiel z utworem "Anyone I want to be”, oraz w 17. „Konkursie Eurowizji Junior” w Gliwicach, gdy Wiktoria Gabor wykonała utwór „Superhero”, pokonując 18 pozostałych uczestników z Europy, Australii i Azji.
 
Wiktoria Gabor podczas koncertu „Eurowizji Junior 2019” foto: Natasza Młudzik/TVP
Wiktoria Gabor podczas koncertu „Eurowizji Junior 2019” foto: Natasza Młudzik/TVP
Roksana Węgiel w programie TVP2 „The Voice Kids”, foto: Jan Bogacz/TVP
Roksana Węgiel w programie TVP2 „The Voice Kids”, foto: Jan Bogacz/TVP


„Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020” - transmisja w niedzielę, 29 listopada 2020 roku w kanałach TVP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

479 zł Więcej...
reklama