reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CANAL+ uruchamia usługę OTT z telewizją przez internet. Jaka oferta i ceny?

dodano: 2020-05-19 15:06 | aktualizacja: 2020-05-20 20:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

CANAL+ OTT premiera 20 maja br. Platforma CANAL+ uruchomi internetową usługę OTT pod nazwą CANAL+. Co istotne może z niej skorzystać każdy - nie trzeba być abonentem telewizji satelitarnej, jak ma to miejsce w przypadku nc+ GO. Nowy CANAL+ to płatna oferta z kanałami na żywo (76 kanałów) i treściami VOD (ponad 35 tys. materiałów na życzenie) dostępnymi przez internet, bez zobowiązań i bez umowy - można zrezygnować w dowolnym momencie. Płatności dokonuje się podpiętą do usługi kartą płatniczą (inne formy płatności mają być rozwijane po premierze), na zasadzie prepaid.

CANAL+ OTT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nielimitowany dostęp do bogatej biblioteki filmów oraz seriali to dzisiaj standard serwisów VOD, ale jako widzowie nadal poszukujemy jakościowych programów informacyjnych, rozrywkowych czy sportowych emocji. Te nadal najłatwiej znajdziemy w telewizji, która nie zawsze była naszym pierwszym wyborem ze względu na bariery, takie jak np. długoterminowa umowa czy sztywna ramówka. CANAL+ od dziś likwiduje te ograniczenia, oferując najlepsze treści na żądanie oraz kanały na żywo w jednej usłudze dostępnej na wielu ekranach, w modelu subskrypcyjnym i z rozwiązaniami technologicznymi, które pokochały miliony ludzi. Jesteśmy przekonani, że CANAL+ zainteresuje ofertą wszystkich, którzy poszukują szerokiego wachlarza interesujących i jakościowych treści dostępnych od dziś w łatwy i przyjazny sposób

– mówi Grzegorz Skowron-Moszkowicz, dyrektor ds. budowania wartości klienta w CANAL+.

Jak nazywa się nowa usługa OTT? Co z nc+ GO?
Choć oficjalna nazwa nowej usługi OTT brzmi po prostu CANAL+, to niekiedy będzie można spotkać się także z nazewnictwem CANAL+ telewizja przez internet (C+ TPI) dla lepszego zaznaczania charakteru oferty. Przypomnijmy, że wcześniej usługa była roboczo nazywana myCANAL, wzorem francuskiego odpowiednika.

Jak dowiedział się portal satkurier.pl, usługa nc+ GO póki co zostaje jako usługa TV everywhere dla abonentów oferty DTH. Będzie działała równolegle z nową usługą OTT CANAL+. Będą też pewne różnice między nc+ GO i CANAL+ w zakresie oferty dostępnych treści, wynikające z umów podpisanych wcześniej z dystrybutorami. Z czasem w nc+ GO wykorzystane zostaną rozwiązania technologiczne nowego serwisu CANAL+, tak aby mogli z niego korzystać również abonenci CANAL+ w ramach ich oferty satelitarnej.

Czy zmieni się coś w usłudze player+? Oferta kanałów premium w serwisie Player+ podlegała wielu zmianom i modyfikacjom od momentu startu. Kolejne zmiany również są analizowane i dyskutowane z partnerem - Grupą TVN Discovery Polska, ale póki co, jak zapewnia CANAL+, treści nie znikną z player+.

Dostępność usługi OTT CANAL+. Co z zapowiadanym dekoderem Android TV?
Aplikacja CANAL+ jest aktualnie dostępna na urządzenia mobilne z iOS i Androidem, na urządzenia Android TV oraz Apple TV, a także przez przeglądarkę internetową (wersja desktop). W przyszłości będzie z niej można korzystać także na dedykowanym dekoderze Android TV z 4K i HDR oraz DVB-T/T2, pod nazwą CANAL+ BOX, który według zapowiedzi poczynionych na wtorkowym prebriefingu, w którym redakcja satkurier.pl wzięła udział, pojawi się na rynku prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni. Planowane jest też rozszerzenie dostępności usługi OTT CANAL+ o kolejne platformy Smart TV. W tej chwili Apple TV nie integruje się z Apple TV App, jak to ma miejsce przy myCANAL we Francji.

20 maja rozpocznie się proces udostępniana aplikacji w sklepach Google Play dla urządzeń z systemem Android. Aplikacja dla urządzeń z systemem iOS zostanie planowo udostępniona w App Store po zakończeniu ostatniego kroku procesu certyfikacji, co ma nastąpić już niebawem.
 
Dostępność usługi OTT CANAL+

Co istotne korzystanie z usługi OTT CANAL+ jest możliwe na 2 urządzeniach jednocześnie (przy braku limitu zarejestrowanych urządzeń) i nie muszą się one znajdować w tej samej sieci. Ponadto możliwe jest przesyłanie/castowanie treści ze smartfona czy tabletu na urządzenie wspierające AirPlay lub Google Cast.

Dostępność treści i kanałów 4K, jakość streamingu, rekomendowana prędkość łącza oraz wydajność
Usługa OTT CANAL+ ma w niedalekiej przyszłości zawierać także kanał na żywo CANAL+ 4K Ultra HD oraz treści 4K i HDR (w standardzie HLG) kodowane w H.265/HEVC, takie jak sport, filmy i seriale, jednak tylko na Android TV - treści 4K nie będą oferowane w aplikacji mobilnej i desktopowej. W chwili startu usługi treści 4K i kanał CANAL+ 4K Ultra HD nie będą dostępne.
Przepływność dla treści UHD będzie wynosić max. 25 Mb/s, Full HD 1080p max. 6 Mb/s, HD 720p max. 2,5 Mb/s, a SD max. 600 kb/s. Jakość transmisji będzie automatycznie dostosowywana do prędkości łącza użytkownika, według poniższych profili. Możliwe jest też ręczne wybranie jakości (w aplikacji mobilnej).

Profile jakości transmisji:
  • SD: 400 i 600 kb/s
  • HD: 1, 2 i 2,5 Mb/s
  • FHD: 4,5 i 6 Mb/s
  • 4K: 16 i 25 Mb/s

Rekomendowaną dla korzystania z aplikacji minimalną prędkością łącza internetowego, zapewniającą płynne działanie i odtwarzanie, jest w przypadku treści HD 8 Mb/s, natomiast dla treści UHD, które zostaną wprowadzone w późniejszym czasie - 25 Mb/s.

Według zapewnień operatora, usługa OTT CANAL+, która jest oparta o francuską platformę zastosowaną już w myCANAL, będzie w stanie obsłużyć nawet 1 mln widzów oglądających treści na żywo w jednym czasie.

Dodatkowe funkcje w aplikacji CANAL+
Ciekawostką zastosowaną w aplikacji CANAL+ jest silnik rekomendacji wspierany przez redakcję CANAL+ (dodatkowo dostępne będą recenzje i artykuły w ramach sekcji bezpłatnej). Aplikacja wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji, która uczy się gustu danego użytkownika i tworzy dopasowane rekomendacje. Treści VOD można oceniać przy pomocy emotikon „Lubię”, „Nie lubię”, „Jest mi to obojętne”, co ma wpływ na późniejsze propozycje. Przyszłych użytkowników ucieszyć może opcja pobierania filmów, seriali i programów na urządzenie mobilne i oglądania ich offline w późniejszym czasie (do 48 godzin od momentu pobrania, możliwe wielokrotne oglądanie).

Dla miłośników sportu interesująca może okazać się funkcja, dzięki której możliwe będzie oglądanie 4 kanałów na żywo jednocześnie na jednym ekranie - tzw. Multi-Live. Oferowana jest też funkcja Picture in Picture. W chwili premiery aplikacji funkcja Multi-Live jest niedostępna na Android TV.

W przypadku kanałów na żywo obsługiwane są takie funkcje, jak Start-Over i TimeShift, umożliwiające odpowiednio oglądanie programu od początku oraz pauzowanie, wznawianie, cofanie i przewijanie. Są to funkcje bardzo popularne w ostatnim czasie i dobrze znane użytkownikom konkurencyjnych platform OTT.

Dla treści na życzenie możliwe jest kontynuowanie oglądania na innym urządzeniu (aplikacja zapamięta, na której minucie przerwaliśmy oglądanie). Można będzie też odtwarzać wybrane programy wyemitowane w telewizji nawet do 14 dni wstecz (Backward EPG, znany też pod nazwą catch up TV). Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość łatwego podglądu programów emitowanych na danym kanale do 8 godzin wstecz. Aktualnie trwają jeszcze prace nad ulepszeniem funkcji program TV (EPG) - w chwili premiery aplikacji, Program TV i funkcja Backward EPG na 14 dni są niedostępne.

Możliwe jest tworzenie playlist (list ulubionych/do obejrzenia) - wystarczy oznaczyć dany materiał gwiazdką. Nie ma jednak możliwości ułożenia kolejności kanałów telewizyjnych według uznania (przynajmniej na razie). Z kolei Expert Mode, który zostanie wprowadzony w późniejszym czasie, pozwoli na wyświetlanie aktualnych statystyk i ujęć z dodatkowych kamer podczas transmisji wydarzeń na żywo (dla wszystkich platform poza www). W przyszłości dodana zostanie również możliwość ustawienia profili dla członków rodziny (do 10 profili, z nazwą i awatarem).

Dla treści wideo można wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową, lektora lub dubbing i napisy. Dostępność ścieżek i napisów jest uzależniona od tego, czy są one oferowane przez dostawcę treści. Jeśli dany materiał będzie opatrzony w dźwięk 5.1, to aplikacja CANAL+ będzie go wspierała (tzw. passthrough).

Usługa CANAL+ nie obsługuje funkcji nagrywania w chmurze (Network/Cloud PVR), jednak operator nie wyklucza jej w kontekście rozwoju serwisu CANAL+.

Jak wygląda oferta OTT CANAL+? Jakie są pakiety i co zawierają? Ile kosztują?
Pełna oferta zawiera łącznie 76 kanałów, w tym takie stacje, jak CANAL+, HBO i Eleven Sports. Większość kanałów jest dostępnych w jakości HD. Co istotne każdy z pakietów jest osobną ofertą - nie ma wydzielonego pakietu podstawowego, do którego dopiero dokupuje się pakiety dodatkowe.
Usługę CANAL+ można bezpłatnie wypróbować - pierwszy miesiąc (31 dni) oferty jest dostępny za darmo.

Pakiety:

Free - 0 zł
Dla każdego zarejestrowanego użytkownika wybrane archiwalne produkcje Kuchnia+, Domo+, Planete+ i MiniMini+ będą dostępne bezpłatnie (około 200 materiałów w momencie startu).

Film - 50 zł/mies. (14 kanałów + biblioteka VOD, w tym treści premium CANAL+, HBO i FilmBox)
CANAL+ Premium, CANAL+ Film, CANAL+ Dokument, CANAL+ Family, CANAL+ Seriale, HBO HD, HBO2, HBO3, FilmBox Premium, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, Ale kino+

Fun&Info - 25 zł/mies. (40 kanałów + biblioteka powiązanych treści VOD od m.in. TVN24, Paramount, FOX i National Geographic)
AXN, FOX, Paramount Channel, Comedy Central, Polsat Comedy Central Extra, TNT, Sci Fi, Kino Polska, BBC Brit, History, Planete+, National Geographic, National Geographic Wild, BBC Earth, Kuchnia+, Domo+, E!, MTV, Crime+Investigation Polsat, BBC Lifestyle, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, VH1 Classic, VH1, 4fun.tv, 4fun Gold, 4fun Dance, Nuta.TV, Power TV, MTV Music 24, TVN24, TVN24 BiS, France 24 (eng), France 24 (fra), Euronews, CNN, DW, Biznes24, CNBC

Kids - 10 zł/mies. (10 kanałów + biblioteka powiązanych treści VOD od m.in. MiniMini+, Cartoon Network, Nickelodeon, Disney i Boomerang)
MiniMini+, TeleTOON+, Boomerang, NickToons, Cartoon Network, Disney Channel, Disney Junior, Nickelodeon, Nick Jr., CBeebies

Sport - 50 zł/mies. (13 kanałów)
CANAL+ Premium, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 2, CANAL+ Sport 3, CANAL+ Sport 4, CANAL+ Now, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4, Sportklub, nSport+, Fightklub

Pełna oferta składająca się z 76 kanałów kosztuje 135 zł miesięcznie.
Opcja 4K UHD (udostępniona w przyszłości) będzie dodatkowo płatna 10 zł, czyli maksymalna kwota za ofertę CANAL+ wyniesie 145 zł miesięcznie. Co ważne opcja 4K UHD będzie dostępna tylko z pakietami Film i Sport (będzie wystarczyło wybrać jeden z nich, by móc wykupić dostęp do opcji 4K). Jak wyjaśnia CANAL+: - Nie wszystkim zależy na 4K i nie dokładaliśmy go wszędzie, aby nie podnosić ceny paczki. Wskaźnik penetracji dla telewizorów 4K w Polsce wynosi około 30%, więc włączanie opcji 4K na sztywno do oferty podstawowej mija się z celem, ponieważ podnosiłoby cenę pakietów Film czy Sport.
 
Oferta internetowej usługi CANAL+

Istotna uwaga jest taka, że nie będzie można zmienić pakietu w trakcie miesiąca - będzie można dokupić kolejny i wyłączyć posiadany (który przestanie być aktywny z upłynięciem opłaconego miesiąca).

Czy planowane są oferty łączone?
Według informacji CANAL+, planowane są m.in. oferty promocyjne dla osób, które będą łączyć pakiety. Mają pojawić się niebawem po starcie.

Korzystanie z usługi CANAL+ za granicą
Na koniec warto dodać, że jest możliwość korzystania z serwisu także poza granicami Polski, na terenie krajów Unii Europejskiej - po zarejestrowaniu polskiej karty płatniczej jako metody płatności.

Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie ogladaj.canalplus.pl.
 
Ekran główny aplikacji mobilnej na Androida, źródło. satkurier.pl
Wyszukiwarka aplikacji mobilnej na Androida, źródło. satkurier.pl
Lista kanałów w aplikacji mobilnej na Androida, źródło. satkurier.pl
Strona główna aplikacji desktopowej CANAL+, źródło: satkurier.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...