reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MOJEeKINO.pl - startuje wirtualne kino studyjne

dodano: 2020-05-21 10:22 | aktualizacja: 2020-05-21 11:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Stowarzyszenia Kin Studyjnych/Insys Video Technologies/satkurier.pl

MojeKino.pl W czwartek, 21 maja o godz. 16:00 wystartuje MOJeEKINO.PL - wirtualne kino studyjne stworzone dla kilkudziesięciu polskich kin. Operatorem tej nowy usługi internetowej, stworzonej przez Insys Video Technologies, jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

MOJEeKINO.pl
MojeKino.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MOJEeKINO.PL to projekt wirtualnego kina, w ramach którego w dedykowanych salach swoje repertuary prezentować będzie kilkadziesiąt kin arthouse’owych z całej Polski - od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego.
 

- Bardzo ważne było dla nas, aby w czasie epidemii koronawirusa fani kin arthouse’owych mieli nadal dostęp do kultury. Wychodząc naprzeciw potrzebom wspólnego doświadczania i przeżywania wysokiej kultury, postanowiliśmy stworzyć projekt MOJEeKINO.pl - mówi Marlena Gabryszewska, prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych. - Co więcej osoby niekorzystające do tej pory z usług kin studyjnych, np. z powodu odległości, będą mogły teraz obejrzeć wyczekiwane dzieła nie ruszając się z domu.

MOJEeKINO.PL to platforma, której celem jest promocja kina artystycznego, którego próżno szukać na popularnych platformach streamingowych, a za którym tęsknią wytrawni widzowie kin studyjnych.
 

- Pod jednym adresem dajemy możliwość kilkudziesięciu niezwykle różnorodnym kinom na przygotowywanie własnego, unikatowego programu dopasowanego do potrzeb widzów. Z powodu trwającej już ponad dwa miesiące kwarantanny widzowie nie mogą odwiedzić naszych kin, mamy więc nadzieję, że zaproszą nas do swoich domów, w których stworzymy namiastkę prawdziwego kina oferując dostęp do starannie wyselekcjonowanego repertuaru wzbogaconego o spotkania z twórcami, przeglądy i festiwale filmowe - informuje Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Na otwarcie platformy przygotowano pokazy czterech filmów, na cztery kolejne wieczory, których z powodu pandemii nie zdążono pokazać w kinach tradycyjnych (godz. 20:30):
  • „Jezioro dzikich gęsi” - 21 maja. Nominowany do Złotej Palmy chiński kryminał, którego premiera planowana była na 13 marca
  • „Asystentka” - 22 maja
  • „Żegnaj mój synu” - 23 maja. Nagroda Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie dla najlepszego aktora i aktorki, ten film miał do nas zawitać w kwietniu
  • „Towar” - 24 maja. Portugalski dramat z Michaliną Olszańską w roli głównej, który zszedł z afiszy tuż przed planowaną premierą 13 marca

Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł - i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu. Środki pieniężne z zakupu mają trafić do wybranego kina.
 

Również na platformie w piątek, 22 maja swoje wirtualne życie rozpocznie film dokumentalny - „Kult. Film”. W ofercie nie zabraknie także starszych tytułów, które podbiły serca kinowej publiczności, jak „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, Witajcie w Norwegii” czy „Party”, a także poruszających dokumentów z festiwalu Millenium Doscs Against Gravity – „Antropocen”, Genesis 2.0” czy „Jutro albo pojutrze”. Nie zapomniano także o najmłodszych widzach: przygotowano dla nich zestaw filmów, które święciły triumfy na dziecięcych festiwalach.

Aby ułatwić widzom poruszanie się po platformie, filmy pogrupowano w kolekcje tematyczne - kino włoskie, kino dokumentalne, kino skandynawskie, etc. - które będą cyklicznie zmieniane.

Raz w tygodniu w ramach cyklu POLOWANIE NA FILMY, wspólnie z partnerem – Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, platforma będzie zapraszać widzów na spotkania z twórcami. Już wkrótce w tej formule odbyć się ma jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Joshem Hartnettem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, a gościem przed seansem będzie reżyser obrazu Lech Majewski.

Natomiast 29 maja platforma zaprosi widzów na festiwal filmów fabularnych online WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo. Filmem otwarcia 26. edycji festiwalu będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie „Zło nie istnieje”. Ponadto w ciągu 10 dni festiwalowych widzowie będą mogli zobaczyć 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery jak nagrodzona w Berlinie „Nadzieja” w reż. Marii Sødahl, „Martin Eden” w reż. Pietro Marcello i „Zaginiona dziewczyna” w reż. Kōjiego Fukady, a także przedpremiery: „O nieskończoności” w reż. Roya Anderssona oraz „Najgorsze wiersze świata” w reż. Gabora Reisza.
 

- Nie pozwolimy widzom się nudzić, bo tuż po zakończeniu 26. edycji festiwalu Wiosna Filmów na MOJEeKINO.PL zagoszczą kolejne niezwykłe wydarzenia m.in. festiwal Kino w Trampkach, HER DOCS czy 48HFP - dodaje Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Projekt MOJEeKINO.pl jest oparty na najnowszej wersji platformy InsysVOD. Jest to kompleksowe rozwiązanie skierowane do firm czy organizacji posiadających bibliotekę treści wideo, którą chcą udostępnić w internecie.
 

- Wykorzystując nasze rozwiązanie InsysVOD w pełni dopasowaliśmy się do unikalnych wymagań klienta. Największym wyzwaniem był czas wdrożenia, który wyniósł nieco ponad 2 tygodnie - mówi Ernest Kałaczyński, Area Sales Manager w Insys Video Technologies. - Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować tak ciekawy projekt i że dzięki platformie polscy widzowie będą mogli wspierać lokalne kina studyjne.

Partnerzy MOJeEKINO.PL: Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Projekt jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama