reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Upiór w niedzielę” i komedie w czerwcu w TNT

dodano: 2020-05-22 03:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W czerwcu br. kanał TNT poleca swoim widzom takie filmy jak - w cyklu „Wieczór kinomaniaka” takie produkcje jak „Pogromcy duchów”, „Lawrence z Arabii”, „Łowca androidów”, „Tootsie” i „Rocky”, w cyklu „Wielkie kino” takie filmy jak „Pacific Rim”, „Ali”, „Aviator” i „Matrix”, w cyklu „Komediowe piątki” takie produkcje jak „W 80 dni dookoła świata”, „Straszny film”, „Akademia Policyjna” i „Miłość, szmaragd i krokodyl”, a w ramach pasma „Upiór w niedzielę” takie filmy jak „Predator”, „Underworld”, „Wywiad z wampirem”, „Mortal Kombat”, „Hellraiser: Wysłannik piekieł”, „Freddy kontra Jason”, „Dracula” i „Frankenstein”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Wieczór kinomaniaka”:
emisja: w poniedziałki o 21:00
Venkman (w tej roli Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) i Spengler (Harold Ramis) to tytułowi „Pogromcy duchów” (emisja w poniedziałek, 1 czerwca br. o godzinie 21:00), którzy postanawiają założyć firmę zajmującą się walką z duchami (więcej tutaj). Przyjaciele mają na swoim koncie sporo sukcesów, jednak ich poczynania nie podobają się jednemu z urzędników pracujących dla organizacji środowiskowej - Peckowi (William Atherton). Jego wysiłki doprowadzają ostatecznie do tego, że pogromcy zostają zamknięci w areszcie. Na nieszczęście w tym samym czasie miasto jest nękane przez starożytnego ducha - Gozera, który przedostaje się do Nowego Jorku poprzez tajemniczy kanał pomiędzy wymiarami umiejscowionymi w mieszkaniu Dany Barrett (Sigourney Weaver). W niedługim czasie całe miasto zostaje opanowane przez nadprzyrodzone siły. Burmistrz postanawia uwolnić pogromców, by uratować miasto (więcej tutaj).

„Lawrence z Arabii” (emisja w poniedziałek, 8 czerwca br. o godzinie 21:00) to ekranizacja autentycznych wydarzeń z czasów I wojny światowej. Film jest opowieścią o heroicznych dokonaniach T.E. Lawrence’a (Peter O’Toole), który jako oficer brytyjskiej armii pozytywnie wpłynął na historyczne losy Arabii. Służąc na Bliskim Wschodzie, Lawrence dokonał zjednoczenia zaciekle walczących z sobą plemion Beduinów oraz pomógł w utworzeniu partyzanckich oddziałów. To, co wydawało się niemożliwe, pod przywództwem tego bohatera stało się rzeczywistością - dzięki niemu Arabowie odnieśli wiele zaskakujących zwycięstw oraz wyzwolili się spod tureckiej ekspansji. - Kiedy produkcja wchodziła w 1962 roku do kin, odniosła spektakularny sukces zdobywając aż 7 Oscarów. To epicka opowieść o odwadze oraz fascynacji odległą krainą z pięknymi krajobrazami w tle - informuje nadawca.

Rick Deckard (Harrison Ford) był w przeszłości tytułowym „Łowcą androidów” (emisja w poniedziałek, 15 czerwca br. o godzinie 21:00), którego zadaniem było eliminowanie replikantów - stworzeń powołanych do życia jedynie po to, by wypełniać najbardziej niebezpieczne kosmiczne misje. Deckard po długiej przerwie jest zmuszony wrócić do swojej starej profesji - okazuje się bowiem, że na Ziemi ukrywają się wciąż cyborgi, które na dodatek uprowadziły wahadłowiec. Zadanie złapania i wyeliminowania ich okazuje się o wiele trudniejsze, niż przypuszczał - jednym ze zbiegów jest piękna Rachel, której wdziękom trudno się oprzeć. Pomiędzy tą dwójką zdaje się kiełkować uczucie - czy mimo to Rick zdoła zakończyć swoją misję (więcej tutaj)?

W „Tootsie” (emisja w poniedziałek, 22 czerwca br. o godzinie 21:00) Michael Dorsey (Dustin Hoffman) wciela się w aktora, który rozpaczliwie poszukuje pracy w swoim zawodzie. Z powodu swojego trudnego charakteru oraz pedantyzmu od dłuższego czasu jest jednak bezrobotny i nie udaje mu się otrzymać żadnej roli. Niespodziewane jego agent wpada na pozornie niedorzeczny pomysł. Dorsey za jego namowami postanawia wziąć udział w przesłuchaniach w przebraniu kobiety. Tym sposobem udaje mu się zdobyć jedną z głównych ról w popularnej operze mydlanej. Grana przez niego bohaterka zdobywa uznanie i sympatię widzów.  Michael Dorsey pod pseudonimem Dorothy Michaels zyskuje upragnione uznanie i sławę. Funkcjonowanie w nowej pracy zaczyna jednak komplikować fakt, że aktor zakochuje się w koleżance z planu i staje przed dylematem dotyczącym ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości... (więcej tutaj)

Rocky Balboa (Sylvester Stallone) jest prostym i kiepsko wykształconym pięściarzem z Filadelfii utrzymującym się ze ściągania długów w imieniu lokalnego gangstera - Gazzo. Mimo że bohater posiada sportowy talent, nikt wokół niego nie wierzy, że kiedyś mógłby zajmować się profesjonalnym boksem. Tytułowy „Rocky” (emisja w poniedziałek, 29 czerwca br. o godzinie 21:00) zakochuje się w introwertycznej siostrze swojego najlepszego przyjaciela i próbuje wieść spokojne i skromne życie ledwo wiążąc koniec z końcem. Jego rzeczywistość ulega nagłej zmianie, gdy oponent aktualnego mistrza świata wagi ciężkiej zostaje kontuzjowany, a Rocky, jedynie przez wzgląd na swój przydomek, jakim był Włoski Ogier, zostaje jego zastępcą. Czy uda mu się wygrać tę karkołomnie trudną walkę (więcej tutaj)?

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
Daleka przyszłość. Na dnie Oceanu Spokojnego otwiera się wejście do innego wymiaru wszechświata. To właśnie przez ten portal na Ziemię docierają ogromnych rozmiarów potwory z kosmosu. Monstra o nazwie Kaiju atakują ludzkość i pustoszą kolejne miasta. Mieszkańcy Ziemi postanawiają się jednak nie poddawać i stanąć do walki. Doktor Newton Geiszler (Charlie Day) wraz ze swoim zespołem naukowców usiłuje znaleźć najsłabsze punkty Kaiju. Tymczasem, by zyskać na czasie, armie z całego świata wystawiają do walki zaawansowane technologicznie roboty - Jaegery. Jak zapowiada nadawca, „Pacific Rim” (emisja w środę, 3 czerwca br. o godzinie 21:00) to fascynujące widowisko przedstawiające nie tylko jeden ze scenariuszy spotkania ludzkości z kosmicznymi stworzeniami, ale także wskazujące na relacje pomiędzy człowiekiem a technologią (więcej tutaj i tutaj)

Druga z czerwcowych propozycji w ramach cyklu „Wielkie kino” to „Ali” (emisja w środę, 10 czerwca br. o godzinie 21:00) - filmowa historia o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego sportu. Jej tytułowym bohaterem jest Cassius Clay znany powszechnie jako Muhammad Ali, który przez całe swoje życie walczył na ringu i aktywnie sprzeciwiał się polityce stanowych władz w sprawie wojny w Wietnamie. Zmiana nazwiska rozpoczyna w bohaterze głębszą przemianę. Jak sam o sobie mówi, zostaje „czarnym muzułmaninem” i przechodzi na islam. Tym samym walczy także z etnicznymi i religijnymi stereotypami panującymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Za swój polityczny opór otrzymuje zakaz uprawiania zawodowego sportu na terenie całego kraju, rozpoczynając walkę w obronie własnych poglądów i wolności. Cały czas nie rezygnuje jednak z boksu.

„Aviator” (emisja w środę, 17 czerwca br. o godzinie 21:00) w reżyserii Martina Scorsese przedstawia kilkadziesiąt najbardziej intensywnych lat z życia Howarda Hughesa (Leonardo DiCaprio) - genialnego wynalazcy i przedsiębiorcy, który pasjonował się lotnictwem oraz kinematografią. Bohater podjął odważną decyzję, by olbrzymi spadek po ojcu przeznaczyć na stworzenie filmu „Aniołowie piekieł”, który miał opowiadać o powietrznych bitwach podczas I wojny światowej. Był odważnym, niezależnym producentem, który działał na własnych warunkach. Zatrudnił wyspecjalizowanych kaskaderów, stworzył specjalne samoloty i wywindował budżet filmu do astronomicznej kwoty. Dzięki swojej produkcji Hughes szybko stał się gwiazdą. Mężczyzna nie spoczął na laurach i w niedługim czasie założył wytwórnię lotniczą Howard Hughes Aircraft Company i pobił kolejne rekordy prędkości. Ostatecznie stał się jednym z najsłynniejszych, amerykańskich pilotów w historii.

„Matrix” (emisja w środę, 24 czerwca br. o godzinie 21:00) to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmów z gatunku science fiction na świecie. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezwykle zdolny haker Neo (Keanu Reeves) spotyka tajemniczego przywódcę rebeliantów - Morfeusza (Laurence Fishburne). Neo początkowo nie może dać mu wiary - przypadkowo napotkany człowiek twierdzi, że cała rzeczywistość, w jakiej funkcjonuje haker, jest fikcją stworzoną przez inteligentne maszyny. Ostatecznie Neo zaczyna znajdować dowody na potwierdzenie słów Morfeusza. Dołącza do grupy buntowników i przechodzi przez kolejne etapy wtajemniczenia. Rebelianci pragną wyzwolić świat spod panowania technologii. Film został stworzony przez rodzeństwo Wachowskich. Otrzymał cztery Oscary (więcej tutaj).

„Komediowe piątki”:
emisja: w piątki (od 5 czerwca br.) o 21:00
„W 80 dni dookoła świata” (emisja w piątek, 5 czerwca br. o godzinie 21:00) jest trzecią ekranizacją słynnej powieści Juliusza Verne’a (więcej tutaj). Produkcja przedstawia brawurowe przygody angielskiego, niedocenianego naukowca - Phileasa Fogga (Stephen Coogan) i jego służącego (Jackie Chan), którzy w ramach zakładu podejmują się przemierzyć cały świat w 80 dni. Fogg pragnie wreszcie zostać zauważony oraz traktowany poważnie - jego dotychczasowe wynalazki, jak na przykład wrotki, urządzenia umożliwiające latanie i elektryczność traktowane są przez świat nauki jak mrzonki. Tym razem główny bohater chce jednak udowodnić autentyczność swoich odkryć i podejmuje wyzwanie - chce dzięki swoim wynalazkom przemierzyć świat w rekordowo krótkim czasie. Podczas tej barwnej podróży wraz ze swoimi kompanami spotyka znane postacie XIX stulecia, goni za marzeniami i przeżywa kolejne, niesamowite przygody (więcej tutaj).

„Straszny film” (emisja w piątek, 12 czerwca br. o godzinie 21:00) stał się dziś prawdziwą klasyką komediowego gatunku. Jak czytamy w opisie, to sprawnie opracowana parodia najbardziej popularnych horrorów. Produkcja umiejętnie miesza konwencje i gatunki oraz wyśmiewa banalne zabiegi filmowych twórców grozy. Film pełen jest specyficznego, czarnego humoru. Został też umiejętnie naszpikowany odniesieniami do kultowych scen znanych z popularnych filmów grozy. Opowiada o grupie nastolatków, która jest dręczona przez seryjnego mordercę w charakterystycznej, białej masce. Jedynie ten tajemniczy przestępca zna mroczną tajemnicę bohaterów, którzy podczas imprezy z okazji halloween spowodowali śmiertelny wypadek. Czy morderstwo sprzed roku zostanie pomszczone przez tajemniczą postać (więcej tutaj)?

„Akademia Policyjna” (emisja w piątek, 19 czerwca br. o godzinie 21:00) to cykl zabawnych produkcji, które mają swoich fanów na całym świecie. Pierwsza część serii rozpoczyna się w momencie, gdy nowa pani burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców do zostania policjantem. W efekcie do akademii zgłaszają się niespodziewane osobowości, które pod kuratelą komendanta Lassarda (George Gaynes) mają szkolić swoje umiejętności w nowym zawodzie. Wśród kandydatów jest m.in. pasjonat broni palnej Tackleberry (David Graf), muskularny Hightower (Bubba Smith), czy nieśmiała Hooks (Marion Ramsey). W szeregach znajdzie się także miejsce dla drobnego cwaniaczka (Steve Guttenberg) oraz kadetki, w której się zakochuje (Kim Cattrall). To prawdziwie wybuchowa mieszanka osobowości. Ostatecznie udaje się im jednak zgrać i zaprzyjaźnić. Na drodze do ukończenia szkoły stoi jednak sporo przeciwności (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

Znana autorka bestsellerowych powieści przygodowych - Joan Wilder (Kathleen Turner) - otrzymuje z Kolumbii tajemniczą przesyłkę, której adresatem jest jej nieżyjący szwagier. W środku pisarka znajduje mapę wiodącą do tajemniczego skarbu. Wkrótce dowiaduje się, że jej siostra jest przetrzymywana przez dwóch porywaczy: Ralpha (Danny DeVito) i Irę (Zack Norman). Przestępcy żądają okupu, jakim jest drogocenna mapa. Joan postanawia wyruszyć do Ameryki Południowej na ratunek siostrze. W dżungli o mało nie traci jednak mapy - z opresji ratuje ją Jack Colton (Michael Douglas). Ta dwójka zawiera umowę: Jack pomoże Wilder uwolnić siostrę, a w zamian za to stanie się on nowym właścicielem dokumentu. Jak czytamy w opisie, „Miłość, szmaragd i krokodyl” (emisja w piątek, 26 czerwca br. o godzinie 21:00) to pełna humoru produkcja przygodowa, zapewniająca rozrywkę na najwyższym poziomie (więcej tutaj i tutaj)
 
„Upiór w niedzielę”:
emisja: w niedziele (od 7 czerwca br.) o 21:00
W kultowym „Predatorze” (emisja w niedzielę, 7 czerwca br. o godzinie 21:00) major Dutch Schaefer (Arnold Schwarzenegger) jest dowódcą elitarnej jednostki specjalnej, która niespodziewanie otrzymuje wyjątkowo trudne zadanie. Żołnierze mają odbić z rąk wroga ważnych dyplomatów. Podczas zdobywania partyzanckiego obozu i próby uwolnienia dyplomatycznych jeńców jednostka dokonuje wstrząsającego odkrycia odartych ze skóry zwłok. W dodatku zamiast wrogów oddział atakuje niezidentyfikowany, kosmiczny drapieżnik. Zadanie postawione bohaterom przestaje być aktualne - teraz  za wszelką cenę chcą pokonać nieznanego przeciwnika i wydostać się z przerażającego potrzasku (więcej tutaj)

„Underworld” (emisja w niedzielę, 7 czerwca br. o godzinie 23:00) przedstawia wizję świata, który od ponad 500 lat jest trawiony przez konflikt pomiędzy dwoma gatunkami: wampirami i wilkołakami. Jedną z bohaterek jest uzdolniona wampirzyca Selene (Kate Beckinsale) - aktywnie walcząca w pradawnym sporze pogromczyni wilkołaków. Pewnego dnia ratuje z rąk wrogów niewinnego człowieka Michaela Corvina (Scott Speedman), którego krew ma niezwykłe właściwości. Michael może stać się niemal niezniszczalny, jeżeli w jego żyłach zacznie płynąć mieszana, wampirzo-wilkołacza krwawa mieszanka. W miarę rozwoju akcji okazuje się też, że Selenę i Michaela zaczyna łączyć uczucie. Czy któremuś z gatunków uda się zwyciężyć tę walkę oraz czy Selena zdoła uchronić swojego ukochanego (więcej tutaj)?

„Wywiad z wampirem” (emisja w niedzielę, 14 czerwca br. o godzinie 21:00) to zrealizowana z rozmachem produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. Młody dziennikarz z Los Angeles, Daniel Malloy, przeprowadza wywiad z Louisem (Brad Pitt), który w wieku 24 spotkał na swojej drodze umiejącego czytać w myślach wampira - Lestata (Tom Cruise). Młody człowiek był pogrążony w rozpaczy po stracie swojej żony i dziecka - zostanie wampirem miało być dla niego najlepszym antidotum na dręczący go smutek. Louis rozpoczyna nowe życie, które okazuje się trudniejsze, niż przypuszczał. Nie chcąc zabijać ludzi postanawia żywić się krwią zwierząt. Jego wola nie jest jednak na tyle silna, by nie zrobić kilku wyjątków... Któregoś dnia zanurza swoje zęby w szyi małej dziewczynki - Claudii (Kirsten Dunst). Lestat i Louis postanawiają zrobić z niej wampirzycę i spróbować odegrać rolę dobrych ojców…

„Mortal Kombat” (emisja w niedzielę, 14 czerwca br. o godzinie 23:30) to produkcja zrealizowana na podstawie bijącej rekordy popularności gry komputerowej. Ostatni śmiertelnicy żyjący w ponurym królestwie Zaświatów stają do walki w tytułowym pojedynku. Ich przeciwnik to bezwzględny czarnoksiężnik Shang Tsung (Cary-Hiroyuki Tagawa). Od wyniku bitwy z armią zła zależą dalsze losy Ziemi. Trójka wojowników jest gotowa na wszystko. Mistrz zakonu Shaolin - Liu Kang (Robin Shou), aktor grający w filmach akcji Johnny Cage (Linden Ashby) oraz policjantka Sonya Blade (Bridgette Wilson) mają niełatwe zadanie. Otrzymują wsparcie w dobroczynnego boga piorunów Rayden (Christopher Lambert) oraz w pasierbicy imperatora zła, Kitany (Talisa Soto). Czy wystarczy odwagi, by wygrać ten pojedynek (więcej tutaj)?

Tytułowym bohaterem produkcji „Hellraiser: Wysłannik piekieł” (emisja w niedzielę, 21 czerwca br. o godzinie 21:00) jest Frank Cotton (Sean Chapman), któremu za pomocą magicznego przedmiotu udaje się przenieść do świata piekielnych demonów zwanych Cenobitami. W wyniku wydarzeń, jakie się tam rozgrywają, Frank traci swoje ludzkie ciało i zamienia się w przerażające monstrum, przeżywając w odległej krainie jednocześnie ogromny ból i rozkosz. Przez przypadek powraca na Ziemię - za sprawą swojego przyrodniego brata, który wprowadza się do nowego domu. Frank w ciele potwora nawiązuje romans z żoną brata, Julią (Clare Higgins). Bohater zdaje sobie sprawę, że aby odzyskać swoją ludzką postać musi zabijać kolejne ofiary. Prosi w tym o pomoc swoją ukochaną - czy uda mu się odzyskać ludzką postać (więcej tutaj)?

„Freddy kontra Jason” (emisja w niedzielę, 21 czerwca br. o godzinie 23:00) to produkcja, która opowiada o walce pomiędzy dwoma bohaterami ze horrorów pochodzących z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku: „Koszmaru z ulicy Wiązów” oraz „Piątku, trzynastego”. Freddy (Robert Englund) znajdujący się w piekle został pozbawiony możliwości dręczenia swoich ofiar z ulicy Wiązów i decyduje się, by powierzyć to zadanie psychopatycznemu mordercy znad Crystal Lake - Jasonowi (Ken Kirzinger). Podpowiada mu zabicie wszystkich nastolatków z przeklętej ulicy i rozbudzenie na nowo w mieszkańcach panicznego strachu. Ten układ zaczyna się jednak komplikować, gdy Freddy’emu udaje się wyjść z piekła. Pomiędzy dwoma bohaterami rozpoczyna się rywalizacja, która ostatecznie przeradza się w walkę na śmierć i życie.

Kolejną propozycją w ramach cyklu „Upiór w niedzielę” jest filmowa historia rumuńskiego, nieśmiertelnego księcia „Draculi” (emisja w niedzielę, 28 czerwca br. o godzinie 21:00), w którego wciela się Gary Oldman. Ten ekscentryczny hrabia spędza długie stulecia w swoim opuszczonym zamku w Transylwanii. Pewnego dnia odwiedza go prawnik Jonathan Harker (Keanu Reeves), który proponuje mu sprzedaż starego opactwa. Zupełnym przypadkiem wampir trafia na zdjęcie narzeczonej prawnika - Miny (Winona Ryder), do złudzenia przypominającą mu jego ukochaną, która odebrała sobie życie kilka wieków wcześniej. Książę postanawia uwięzić Harkera w swoim zamku, a sam dokonuje spektakularnej przemiany w młodego i przystojnego księcia. Bohater wyrusza do Londynu z nadzieją odzyskania swojej dawno utraconej miłości (więcej tutaj).

„Frankenstein” (emisja w niedzielę, 28 czerwca br. o godzinie 23:00) jest jedną z wielu ekranizacji światowego literackiego bestselleru autorstwa Mary Shelley. W pogrążonym w epidemii mieście tytułowy doktor (Kenneth Branagh) tworzy sztucznego człowieka. Główny bohater jest przerażony efektami swojej pracy i dręczony chorobą, dlatego nie jest w stanie powstrzymać potwora przed ucieczką z laboratorium. Monstrum odtrącone przez ludzi jest zmuszone się ukrywać i żyć w samotności. Rodzi się w nim pragnienie zemsty. Jeżeli jego twórca nie będzie w stanie go pokochać, potwór odbierze mu wszystko, co dla niego najważniejsze... (więcej tutaj)
 
Monica Bellucci, Keanu Reeves, Florina Kendrick i Michaela Bercu w filmie „Dracula”, foto: Columbia Pictures
Monica Bellucci, Keanu Reeves, Florina Kendrick i Michaela Bercu w filmie „Dracula”, foto: Columbia Pictures
Bridgette Wilson-Sampras i Trevor Goddard w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia
Bridgette Wilson-Sampras i Trevor Goddard w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia
Cary-Hiroyuki Tagawa i Bridgette Wilson-Sampras w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia
Cary-Hiroyuki Tagawa i Bridgette Wilson-Sampras w filmie „Mortal Kombat”, foto: WarnerMedia
Kathleen Turner i Michael Douglas w filmie „Miłość, szmaragd i krokodyl”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Kathleen Turner i Michael Douglas w filmie „Miłość, szmaragd i krokodyl”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...