reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kilkaset tysięcy osób płaci za Netflixa, choć z niego nie korzysta

dodano: 2020-05-22 10:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netflix/satkurier.pl

Netflix Bardzo ciekawą informację podał na swoim blogu firmowym Netflix. Nieaktywnych kont, czyli takich, z których nie korzystano od przynajmniej roku, a są opłacane, jest aż kilkaset tysięcy. Choć nam liczba ta może wydawać się duża, to w skali globalnej jest tak naprawdę marginalna. Na koniec marca br. internetowy serwis SVOD miał ponad 182 mln subskrybentów na całym świecie, zatem wspomniane kilkaset tysięcy to zaledwie ułamek procenta ogólnej bazy Netflixa (mniej niż 0,5 proc.).

Netflix
Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Netflix chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które niekoniecznie zdają sobie sprawę, że płacą za usługę, z której od dawna już nie korzystają. Jak wiadomo, po podpięciu do konta karty płatniczej subskrypcja odnawia się automatycznie.

Netflix deklaruje, że poprosi wszystkich nowych użytkowników, którzy nie oglądali żadnych treści w serwisie Netflix od przynajmniej roku od momentu rejestracji, aby potwierdzili, czy chcą kontynuować subskrypcję. O to samo poproszeni zostaną subskrybenci, którzy nie korzystali z serwisu przez co najmniej dwa lata. Netflix ma zacząć wysyłać e-maile i powiadomienia w aplikacji jeszcze w tym tygodniu.

Jeśli użytkownik nie potwierdzi, że chce kontynuować subskrypcję, zostanie ona mu automatycznie anulowana, informuje Netflix. Natomiast każdy użytkownik, który później zmieni zdanie, będzie mógł łatwo odnowić subskrypcję w serwisie Netflix.
 

Chcemy, by zarówno rejestracja w serwisie, jak również anulowanie abonamentu były proste. Dlatego każdy, kto anuluje konto i ponownie dołączy do serwisu w ciągu 10 miesięcy, nadal będzie mieć dostęp do swoich ulubionych tytułów, profili, preferencji oglądania i szczegółów konta. Mamy nadzieję, że nasza nowa strategia pomoże naszym klientom zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze.

- powiedział Eddy Wu, dział ds. innowacyjności produktów Netflix.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...
reklama