reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wpadka operatora NTC na Ukrainie

dodano: 2020-05-22 12:30
autor: RO | źródło: telekritika.ua

DVB-T2 operator Zeonbud Ukraina Operator naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 na Ukrainie zostanie skontrolowany. Są podejrzenia, że firma nie przestrzega warunków licencji. Sprawa ujrzała światło dzienne przez pandemię koronawirusa.

https://delo.ua/files/news/images/3611/51/picture2_zeonbud-smenil-so_361151_p0.jpg
Telewizja naziemna, antena pokojowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Zeonbud przeszła niezapowiedzianą weryfikację Narodowej Rady ds. telewizji i radia w Kijowie ze względu na fakt, że sieć naziemnej telewizji cyfrowej nie rozpowszechniała informacji o zagrożeniu epidemiologicznym, jakie wywołała pandemia koronawirusa.

Postanowienia licencyjne zobowiązują dostawcę Zeonbud do zakupu i instalacji systemu ostrzegania ludności o sytuacjach awaryjnych. Firma poinformowała Narodową Radę o pełnej realizacji tych obowiązków w 2012 roku, a podczas audytu 2 lata później dostarczyła schemat działania systemu ostrzegania w sieciach ogólnokrajowych multipleksów MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5.

7 maja 2020 r. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy (PSSN) poinformowała regulatora medialnego, że 12 maja (w godzinach 1:00 – 6:00) zaplanowano próbne testy publicznego systemu ostrzegania z wykorzystaniem sprzętu Zeonbud. Miała być emitowana informacja tekstowa oraz statyczny obraz z tą samą wiadomością: „Zatrzymajmy razem COVID-19. Państwowa Służba Ratunkowa Ukrainy prosi o pozostanie w domu”.

Monitorując działalność Zeonbud w dniu 12 maja br. regulator zauważył, że komunikaty nie zostały rozpowszechnione. Także żaden z programów nie emitował takiego ostrzeżenia, co jest oznaką naruszenia wymagań w kwestii procedury przyznawania licencji na świadczenie usług nadawczych. Teraz będą ustalane dalsze okoliczności tej sprawy.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama