reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3,3 mln dol. odszkodowania dla Dish Network

dodano: 2020-05-23 16:00 | aktualizacja: 2020-05-24 18:25
autor: HP | źródło: Torrent Freak/technadu/DISH Network

Dish Network NOWE Sąd w Nowym Jorku nakazał firmie Boom Media, dostawcy pirackich subskrypcji IPTV, wypłacić 3,3 mln dol. odszkodowania na rzecz nadawcy telewizyjnego DISH Network. W wyroku stwierdza się, że operatorzy pirackiej usługi Boom, Debra i John Henderson (matka i syn) powinni ponosić solidarną odpowiedzialność za przestępstwo.

Crazy Streams
Crazy Streams Boom Media piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w październiku 2019 roku płatna platforma DISH Network złożyła pozew w sądzie w Stanach Zjednoczonych przeciwko Boom Media LLC, dostawcy usług IPTV pozyskiwanych od wielu innych, znanych dostawców takich pirackich usług pay-tv.

John Henderson z Nowego Jorku zajmował się generowaniem kodów do dekoderów z dostępem do Internetu w celu uzyskania dostępu do serwerów używanych do przesyłania kanałów DISH do klientów, a korzystano m.in. z usług MFG TV, Beast TV, Nitro TV, Murica Streams, Epic IPTV, Vader Streams i OK2. Jego matka Debra Henderson zajmowała się otrzymywaniem i kontrolą płatności od klientów.

DISH Network twierdzi, że piraci sprzedawali te kody klientom za 10 - 20 dol. miesięcznie z opcją zakupu „wstępnie załadowanego” dekodera za 150 dol.

Ciekawa jest kwestia obliczenia kwoty odszkodowania, bo jakoś to sąd i DISH Network musiał obliczyć te 3,3 mln dol.

Ustawowe odszkodowania w USA za takie przestępstwa za naruszenie przepisów art. 605 (a) są w wysokości od 1 tys. dol. do 10 tys. dol. i do 100 tys. dol., jeśli naruszenie zostało popełnione umyślnie i dla korzyści finansowych. Artykuł 605 (e) mówi za to ustawowych odszkodowaniach w wysokości od 10 tys. dol. do 100 tys. dol. za każde naruszenie.

W przypadku DISH Network dochodzą ustawowe odszkodowania w wysokości „zaledwie” 1000 dol. za każde naruszenie art. 605 (e) (4), ale biorąc pod uwagę, że kwota ta odnosi się do każdej subskrypcji, to kwota ta może być nie mała. DISH miała problem z precyzyjnym określeniem liczb  pirackich subskrypcji.

Kreatywność DISH Network określiła, że oskarżeni sprzedawali kody za średnią cenę 15 dol./mies. od około 3333 kodów do dekoderów, bo tyle podobno ich sprzedano.

Dlatego w przybliżeniu wyliczono to mnożąc 3333 kody przez 1000 dol. za naruszenie, sąd przyznał 3,33 mln dol. dla DISH Network do zapłaty po połowie przez oboje oskarżonych.

Sąd uznał również, że DISH mógł domagać się znacznie więcej, biorąc pod uwagę dużo większą, ale nieudowodnioną sprzedaż kodów do innych dekoderów, niepochodzących od piratów. Co oczywiste, sąd nakazał też pozwanym zaprzestanie sprzedaży subskrypcji IPTV, zapewniających nieautoryzowany dostęp do kanałów DISH Network.

Źródło: torrentfreak.com  technadu.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

SAT Kurier -9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...