reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Formuła E - wyścig przyszłości” Leonarda DiCaprio w Eurosporcie

dodano: 2020-05-25 10:08 | aktualizacja: 2020-05-25 14:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eurosport

Wyścig przyszłości Formuła E fot Eurosport 360px.jpg 29 maja o godz. 17:00 na antenie Eurosportu 1 polską premierę będzie miał głośny film „Formuła E – wyścig przyszłości”. To znakomity dokument, którego reżyserami są zdobywca Oscara Fisher Stevens oraz Malcolm Venville, a jednym z producentów Leonardo DiCaprio. „Formuła E – wyścig przyszłości” to unikatowa podróż za kulisy pasjonującej serii wyścigów bolidów elektrycznych i najszybciej rozwijającego się sportu motorowego na świecie.      

Eurosport
Wyścig przyszłości Formuła E fot Eurosport 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dokument miał premierę na festiwalu w Cannes w ubiegłym roku, a już w piątek 29 maja po raz pierwszy w polskiej telewizji pokaże go Eurosport 1. Opowieść skupia się na osobistych historiach osób zaangażowanych w Formułę E na czele z kierowcami, opowiadając także o misji Formuły E, jaką jest rozwijanie technologii w celu popularyzacji samochodów elektrycznych na całym świecie.

– Cieszymy się, że dokument „Formuła E – wyścig przyszłości” będzie miał swoją polską premierę na antenie Eurosportu. To znakomity, stworzony przez laureatów Oscarów film, który pokazuje, jak dążenie do zwycięstwa może z jednej strony wspierać postęp w tak ważnej społecznie dziedzinie, jaką jest elektromobilność, z drugiej – przez budowanie na emocjach kibiców przyczyniać się do jej popularyzacji. – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu TVN Discovery Polska i Dyrektor Eurosportu w Polsce.

– Ten dokument obrazuje prawdziwą misję ABB FIA Formuły E, czyli pokazanie, jak rywalizacja napędza rozwój technologii, a emocje związane ze sportem zmieniają społeczne postrzeganie pojazdów elektrycznych. O to tak naprawdę chodzi w filmie „Formuła E – wyścig przyszłości” – zaznaczył Alejandro Agag, Founder & Chairman Formuły E.


Reżyserami filmu są Amerykanin Fisher Stevens i Brytyjczyk Malcolm Venville. Stevens to laureat Oscara za najlepszy długometrażowy film dokumentalny z 2010 r. W „Formuła E – wyścig przyszłości” twórcy zabierają widzów za kulisy wydarzeń z 4. sezonu organizowanych pod egidą FIA mistrzostw bolidów elektrycznych. 

– Początkowo myśleliśmy, że robimy film o środowisku. Zorientowaliśmy się, że najlepszym sposobem, aby przyciągnąć uwagę świata do kwestii zmian klimatu, jest odpowiedzenie ludzkich historii – w tym przypadku kierowców. Pokazujemy ich życie, wzloty i upadki, radość z rywalizacji, a także innowacyjne technologie elektryczne pozwalające na ściganie się w centrum wielkich miast. Praca nad filmem była inspirującym i niesamowitym doświadczeniem – podkreślili twórcy filmu Fisher Stevens oraz Malcolm Venville.


Eurosport jest wyłącznym posiadaczem praw do Formuły E w Polsce. Stacja pokazuje na żywo zarówno wyścigi, jak i kwalifikacje do nich. W obliczu pandemii koronawirusa sezon został czasowo  zawieszony, a sportowe emocje przeniosły się z prawdziwych torów na wirtualne.

W każdą sobotę aż do 7 czerwca Eurosportu 1 transmituje kolejne wyścigi z serii „Formuła E – wirtualne wyzwanie” z udziałem profesjonalnych kierowców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...
reklama