reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oceany w czerwcu w National Geographic Wild

dodano: 2020-05-27 05:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W czerwcu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom program „Cuda Afryki”, a w ramach pasma „Miesiąc oceanów” takie produkcje jak „Skarby oceanu”, „Orki: Podwodne drapieżniki”, „Myśliwi z morskich głębin”, „Potwory z głębin” i „Polowanie na wodne potwory: Rekiny”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, na przekór wakacyjnym zwyczajom wypoczynku w tłocznych, letnich kurortach, w czerwcu br. National Geographic Wild zaprosi widzów na podróż do miejsc opuszczonych, zapomnianych i przede wszystkim nieodkrytych. Plan wycieczki dopełni podwodna wyprawa pod powierzchnię Pacyfiku z okazji Światowego Dnia Oceanów. W National Geographic Wild czerwiec to miesiąc świętowania Światowego Dnia Oceanów. Z tej okazji widzowie zobaczą m.in. dwuodcinkowy dokument „Skarby oceanu”, w którym oddalą się od wybrzeży i zejdą głęboko pod powierzchnię Pacyfiku. Przemierzając podwodną otchłań odkryją niemal równoległy podwodny świat, który kryje wysokie góry, pokryte rafami atole i dymiące wulkany. Zobaczą też wodne potwory, którym niedaleko do wyglądu prehistorycznych gadów.

Czerwiec 2020 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Miesiąc oceanów”:
emisja: w niedziele (od 7 czerwca br.) o 14:00
Jak co roku, 8 czerwca świętować będziemy Światowy Dzień Oceanów. Z tej okazji National Geographic przygotował specjalny cykl programów, które przybliżą widzom zaskakujący i ważny dla wszystkich stworzeń na naszej planecie podwodny świat. W końcu ze względu na ilość tlenu wytwarzaną przez Wielki Błękit, co drugi oddech zawdzięczamy właśnie oceanom. Dlatego tak ważna jest nasza zrównoważona i świadoma koegzystencja.

„Miesiąc oceanów”:
„Skarby oceanu” („Wonders Of The Ocean”)
emisja: w niedzielę, 7 czerwca br. o 14:00

Ocean Spokojny to największy i najgłębszy akwen na Ziemi. W tej serii widzowie odkryją zadziwiające historie powstania malowniczych podwodnych atoli, dymiących wulkanów i pozostałości zaginionego kontynentu. Zobaczą też niesamowite stworzenia zamieszkujące wody Pacyfiku. Ich życiu nieustannie zagrażają głębinowe drapieżniki o wyglądzie dinozaurów.

„Miesiąc oceanów”:
„Orki: Podwodne drapieżniki” („World's Deadliest Whale”)
emisja: w niedzielę, 14 czerwca br. o 15:00

Orki to niesamowicie inteligentne drapieżniki, które dominują w wodach wszystkich oceanów. Te zabójcze ssaki wodne mają w swoim arsenale wiele groźnych strategii. Stanowią elitę łowców i potrafią osaczyć ofiary niczym stado wilków. Poza niezwykłą umiejętnością planowania, orki charakteryzuje również śmiałość w działaniu i nieustraszoność. W ich jadłospisie pojawia się nawet śmiertelnie niebezpieczny rekin biały. W programie widzowie zobaczą też, jak zmiany zachodzące na naszej planecie wpływają na zachowania i zwyczaje tych fascynujących ssaków.

„Miesiąc oceanów”:
„Myśliwi z morskich głębin” („Deep Sea Killers: Into The Dark”)
emisja: w niedzielę, 21 czerwca br. o 14:00

Istnieje wiele sposobów polowania w oceanie. Nawet kraby, meduzy i rozgwiazdy, choć są małe, potrafią zastosować imponującą technikę łowiecką. W mrocznych głębinach oceanów czyhające na swoje ofiary drapieżniki muszą jednak wykazać się niebywałym sprytem. Otaczające ze wszystkich stron ciemności mogą być sprzymierzeńcem zarówno ofiary, jak i napastnika.

„Miesiąc oceanów”:
„Potwory z głębin” („Monsters Of The Deep”)
emisja: w niedzielę, 21 czerwca br. o 15:00

Widzowie przyjrzą się bliżej stworzeniom ukrywającym się w głębinach mórz i oceanów od setek milionów lat. Swoją budową nie przypominają żadnych innych zwierząt. Głowonogi, które są bohaterami programu, mają bowiem niebieską krew, kilka serc, zdecentralizowany układ nerwowy oraz wiele kończyn. Na dodatek są bezzębne, nie mają kości ani pazurów. Posiadają za to niezwykłą zdolność - potrafią znikać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

„Cuda Afryki” („Africa's Hidden Wonders”)
emisja: w niedziele (od 21 czerwca br.) o 17:00

Afryka to kontynent pełen skrajności - od spowitej mgłami i porośniętej bujnymi lasami deszczowymi Rwandy, po spalone słońcem pustynie i wysokie, niedostępne szczyty górskie Etiopii. Te niesamowite krajobrazy kryją skarby dzikiej przyrody, których nie ma nigdzie indziej na Ziemi. Stanowią też dom dla wielu gatunków zwierząt, takich jak małpy, krokodyle, hipopotamy, lwy i nosorożce. Wielobarwność natury w Afryce zachwyca i inspiruje, ale stanowi też wyzwanie dla rozwijającego się tu życia. W programie „Cuda Afryki” widzowie przekonają się na własne oczy, jak natura zmienia się w zależności od panujących warunków i jak przystosowują się do nich dzikie zwierzęta.

„Miesiąc oceanów”:
„Polowanie na wodne potwory: Rekiny” („Monster Fish: Extreme”)
emisja: w niedzielę, 28 czerwca br. o 14:00

Ekolog wodny, Zeb Hogan, podejmuje się najambitniejszego wyzwania w swojej karierze. Wkracza do królestwa najgroźniejszych podwodnych potworów - rekinów. W trakcie swojej podróży przeżyje spotkanie pierwszego stopnia z budzącym grozę żarłaczem tępogłowym, dziwacznym głowomłotem oraz imponującym olbrzymem - rekinem wielorybim, który potrafi dorastać do 10 m długości. Ta ekstremalna przygoda stanie się okazją do obalenia wielu mitów, jakie narosły wokół tych fascynujących zwierząt.
 
Kadr z programu „Skarby oceanu”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Skarby oceanu”, foto: The Walt Disney Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama