reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: Ukradli 150 m miedzianego kabla

dodano: 2020-05-27 18:47 | aktualizacja: 2020-05-30 08:19
autor: RO | źródło: khab-vesti.ru/cableman.ru

kradzież kabla miedzianego w mieście Chabarowsk w Rosji W Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie policjanci na gorącym uczynku złapali złodziei podejrzanych o kradzież kabla. Według lokalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ten złodziejski czyn wyrządził szkodę operatorowi na kwotę 76 tys. rubli. Mowa o kradzieży 150 metrów miedzianego kabla telekomunikacyjnego w studzience na jednej z ulic Chabarowska.

UKE kabel światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W samochodzie należącym do jednego z podejrzanych ujawniono rulon skradzionego kabla, a także zestaw specjalistycznych narzędzi ślusarskich.

Śledztwo wykazało, że 27-letni mężczyzna wcześniej sądzony za kradzieże, figurant sprawy i jego 25-letni brat przyjechali na miejsce kradzieży z narzędziami do przecinania kabli o dużej średnicy. Do nich dołączyli się znajomi: 40-letni kierowca taksówki i 28-letni mieszkaniec jednej z dzielnic miasta. Obaj byli wcześniej ścigani za napady.

Skradziony kabel miał trafić do jednego z punktów skupu złomu.

Eksperci operatora Rostelekom dodali, że w 2020 r. w Chabarowsku odnotowano ponad 110 faktów kradzieży i wandalizmu w sieciach telekomunikacyjnych. Skradziono około 10 km kabli i wyrządzono szkody o wartości ponad 2,5 mln rubli. Przedstawiciel firmy podał, że przypadki podobnego typu są rejestrowane prawie codziennie.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama