reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: Ukradli 150 m miedzianego kabla

dodano: 2020-05-27 18:47 | aktualizacja: 2020-05-30 08:19
autor: RO | źródło: khab-vesti.ru/cableman.ru

kradzież kabla miedzianego w mieście Chabarowsk w Rosji W Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie policjanci na gorącym uczynku złapali złodziei podejrzanych o kradzież kabla. Według lokalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ten złodziejski czyn wyrządził szkodę operatorowi na kwotę 76 tys. rubli. Mowa o kradzieży 150 metrów miedzianego kabla telekomunikacyjnego w studzience na jednej z ulic Chabarowska.

UKE kabel światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W samochodzie należącym do jednego z podejrzanych ujawniono rulon skradzionego kabla, a także zestaw specjalistycznych narzędzi ślusarskich.

Śledztwo wykazało, że 27-letni mężczyzna wcześniej sądzony za kradzieże, figurant sprawy i jego 25-letni brat przyjechali na miejsce kradzieży z narzędziami do przecinania kabli o dużej średnicy. Do nich dołączyli się znajomi: 40-letni kierowca taksówki i 28-letni mieszkaniec jednej z dzielnic miasta. Obaj byli wcześniej ścigani za napady.

Skradziony kabel miał trafić do jednego z punktów skupu złomu.

Eksperci operatora Rostelekom dodali, że w 2020 r. w Chabarowsku odnotowano ponad 110 faktów kradzieży i wandalizmu w sieciach telekomunikacyjnych. Skradziono około 10 km kabli i wyrządzono szkody o wartości ponad 2,5 mln rubli. Przedstawiciel firmy podał, że przypadki podobnego typu są rejestrowane prawie codziennie.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama