reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podpalono dwa maszty 5G w Łodzi - reakcja PIIT

dodano: 2020-05-28 01:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: PIIT

5G logo technologia 2020 360px.jpg Podpalono dwa maszty 5G w Łodzi - w Polsce doszło do aktów znanych z Wielkiej Brytanii czy Holandii, gdzie też zapłonęły maszty 5G.  Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) apeluje o stanowcze ściganie przestępców niszczących maszty telekomunikacyjne 5G i szerzących dezinformację na temat wpływu 5G na zdrowie. Liczba fake newsów na temat 5G jest porażająca. „Brak zdecydowanej reakcji na takie działania doprowadzi do tragedii”.

Maricmedia
5G koronawirus podpalenie Niderlandy Holandia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu PIIT napisano:

- Jesteśmy świadkami fali agresji skierowanej przeciwko infrastrukturze o charakterze krytycznym. Oprócz dezinformacji, mamy do czynienia z przestępstwami polegającymi na niszczeniu urządzeń telekomunikacyjnych, które zapewniają łączność milionom Polaków. Sprawcy tych przestępstw nie mogą zostać bezkarni, a wszystkie strony odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz rozwój gospodarczy kraju powinny wzmocnić swoje wysiłki, aby przerwać łańcuch agresji i działań niezgodnych z prawem. Pozostanie biernym to przyzwolenie na stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, np. gdy nie będzie można wezwać służb ratowniczych.

PIIT przypomniała próbę zniszczenia masztu w Krakowie w 2019 roku, a także podpalenie masztów telefonii komórkowej, do którego ostatnio doszło w Łodzi. Te zdarzenia, wskazują, że ludzie zaangażowani w te przestępstwa, nie cofną się przed kolejnymi działaniami. To może oznaczać, że dojdzie w końcu do tragedii, w której zginie człowiek.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji apeluje do Rządu, Samorządów oraz organów ścigania o zdecydowane działania w związku z kryminalną działalnością zakłócającą działanie technologii, od której zależy życie i zdrowie obywateli oraz funkcjonowanie Państwa. 

Wzywamy również właścicieli największych portali społecznościowych funkcjonujących w Polsce, do podjęcia skutecznych działań przeciwko stronom oraz autorom szerzącym dezinformację na temat wpływu pola elektromagnetycznego na zdrowie ludzkie i rozprzestrzenianie wirusa SARS-CoV-2 przez sieci bezprzewodowe, w tym 5G. Narastająca fala nieprawdziwych informacji, wymaga reakcji administracji państwowej oraz platform mediów społecznościowych w szczególności YouTube, Facebook, Twitter.


 

Źródło: piit.org.pl  rmf24.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama