reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-02 - 2022-07-03

Polsat Games: Startuje Alior Bank Ultraliga

dodano: 2020-05-29 06:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Games Alior Bank Ultraliga Alior Bank Ultraliga, oficjalna liga regionalna „League of Legends” (Riot Games), startuje z czwartym sezonem rozgrywek. We wtorek, 9 czerwca br. osiem drużyn rozpocznie walkę o nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce na EU Masters. Transmisja równolegle na antenie kanału Polsat Games oraz w internecie na platformach Ipla, Twitch.tv i YouTube. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.

Polsat Games Alior Bank Ultraliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadchodzący sezon Ultraligi będzie piątą edycją rodzimych rozgrywek, które wchodzą w skład trzynastu lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, twórcą gry „League of Legends” (więcej tutaj). W drugi wtorek czerwca br. osiem drużyn rozpocznie walkę o oficjalny tytuł „Mistrza Polski w League of Legends”, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters. Transmisje z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać w każdy wtorek i środę, równolegle w kanale Polsat Games oraz w internecie na platformach Ipla, Twitch.tv i YouTube (więcej tutaj).

Jak informuje nadawca, Ultraliga jest czwartą pod względem oglądalności ligą regionalną „League of Legends”. W Europie ustępuje miejsca tylko rozgrywkom niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Na rosnącą oglądalność wpływa nie tylko jakość produkcji, ale przede wszystkim wysoki poziom rozgrywek, o którym świadczą dobre pozycje obu polskich finalistów w zakończonym właśnie European Masters. Poziom polskich drużyn został uznany na arenie międzynarodowej, co zaowocowało dodatkowymi przywilejami. Ultraliga wejdzie w skład 4 lig regionalnych, które otrzymają 3 miejsca na EU Masters, z czego 2 prowadzące bezpośrednio do głównej fazy rozgrywek. Oznacza to, że w letniej edycji europejskiego turnieju zobaczymy trzy polskie formacje.

Wśród uczestników kolejnej edycji Ultraligi znajdziemy zwycięzców poprzedniego sezonu - Ago Rogue, wicemistrzów Ultraligi oraz finalistów EU Masters - K1CK Neosurf, a także znane telewidzom i internautom śledzącym ubiegłe rozgrywki -  Illuminar Gaming, Piratesports, Pride i Devils.one. Nowymi drużynami będą Gentlemen’s Gaming oraz H34T Esports.

Format rozgrywek nie ulegnie zmianie, ponownie zobaczymy znany z poprzedniej edycji system ligowy. Nowością będzie natomiast zmiana systemu promocyjnego. Otwarte i zamknięte kwalifikacje zastąpi 2. Dywizja Ultraligi - rozgrywki ligowe w systemie każdy z każdym poszerzonym o mecze rewanżowe. Zwieńczeniem zmagań będzie faza play-off, w której cztery najlepsze drużyny ligi powalczą o dwa miejsca w turnieju promocyjnym.

Studio w trakcie rozgrywek poprowadzą Dawid Letachowicz „Azonh” oraz eksperci i komentatorzy: Tomasz Milaniuk „TheFakeOne”, Michał Kudliński „Avahir”, Mikołaj Sinacki „Silv4n”, Tomasz Filipiuk „Magvayer” oraz Michał Francuz „Myha”.

- Po sukcesie polskich organizacji w wiosennej edycji EU Masters wchodzimy w sezon czwarty z wielkimi oczekiwaniami - mówi Michał Francuz „Myha”. - Co prawda Ago Rogue i K1CK Neosurf dokonały drobnych zmian w swoich składach, lecz same trzony tych ekip pozostały nienaruszone, co z pewnością czyni ich faworytami splitu. Konkurencja jednak nie śpi - w letniej odsłonie Ultraligi zobaczymy odświeżone szaty takich drużyn jak piratesports czy Pride, które zdecydowały się postawić na młodych, perspektywicznych graczy. Tegoroczne lato to przede wszystkim pojedynek starych monarchii z młodymi pretendentami - dodaje.


- Rosnący prestiż Ultraligi docenili twórcy „League of Legends”, nadając im oficjalny tytuł Mistrzostw Polski. Rośnie też komercyjna wartość polskich rozgrywek, czego efektem jest nawiązanie współpracy z Alior Bankiem, który od nowego sezonu będzie sponsorem tytularnym Ultraligi - informuje nadawca.

- Dwa lata temu Ultraliga była jeszcze planem, a teraz z dumą ogłaszamy niedostępnego wcześniej dla branży partnera, który już kilkanaście lat prężnie działa na polskim rynku. Alior Bank otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy i pozwala na nieprzerwane podnoszenie poprzeczki zarówno produkcyjnej, jak i merytorycznej - podkreśla Bartosz Pawlik, dyrektor sprzedaży i strategii w firmie Frenzy. - Dodatkowo sukces polskich formacji na arenie międzynarodowej, a także imponująca aktywacja kibiców nie tylko cieszy nas jako fanów esportu, ale przede wszystkim owocuje uznaniem naszej rodzimej sceny także za granicami kraju - dodaje.


Alior Bank na początku maja 2020 roku wprowadził do swojej oferty kartę z wizerunkiem Ashe, jednej z najbardziej popularnych bohaterek „League of Legends”. Dzięki niej gracze zyskują dostęp do oferty w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Pozwala on między innymi zbierać punkty na voucher, który umożliwia zasilenie konta „League of Legends” walutą premium w postaci Riot Points.
 

- Zdecydowaliśmy się wesprzeć miłośników esportu, ponieważ zgodnie ze strategią „Więcej niż bank” chcemy być blisko naszych klientów i ich zainteresowań. To właśnie kierowało Alior Bankiem, gdy wprowadzał wyjątkową ofertę skierowaną do fanów League of Legends. Jako sponsor tytularny Ultraligi możemy wspólnie z całym środowiskiem przeżywać esportowe emocje w czasie rozgrywek

- mówi Michał Wójcik, dyrektor marketingu Alior Banku.


Jak informuje nadawca, Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 430 godzin polskiego „League of Legends” „na żywo”. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy (dane za Cyfrowym Polsatem).
 
Polsat Games: Alior Bank został sponsorem tytularnym Ultraligi, foto: Cyfrowy Polsat
Polsat Games: Alior Bank został sponsorem tytularnym Ultraligi, foto: Cyfrowy Polsat
Devils.one, czyli zwycięzcy drugiego sezonu Ultraligi, foto: Cyfrowy Polsat
Devils.one, czyli zwycięzcy drugiego sezonu Ultraligi, foto: Cyfrowy Polsat


Plan transmisji:

Od 9 czerwca (wtorki)
17:00 e-sport, League of Legends: Alior Bank Ultraliga, Polsat Games

Od 10 czerwca (środy)
17:00 e-sport, League of Legends: Alior Bank Ultraliga, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...