reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polska z góry 4” od czerwca w Planete+ [wideo]

dodano: 2020-05-29 16:05 | aktualizacja: 2020-05-29 20:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Planete+/satkurier.pl

Polska z góry 4 Planete+ Planete+ po raz czwarty zabiera widzów w podróż po Polsce widzianej z lotu ptaka. Format, który podbił serca widzów spragnionych odkrywania piękna naszego kraju, po raz kolejny zainspiruje nas do planowania wakacyjnych wypraw. Premierowe odcinki programu „Polska z góry 4” już od 1 czerwca (godz. 18:30) na antenie Planete+.

CANAL+
Polska z góry 4 Planete+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Polska z góry 4” to produkcja CANAL+, która zabiera widzów w podniebną podroż po Polsce. To jedyny tak wyjątkowy format, w którym wszystkie ujęcia kręcone są dronem z lotu ptaka. Po sukcesie wcześniejszych sezonów, czas na kolejną odsłonę przygody dedykowanej miłośnikom programów dokumentalnych oraz podróży. Niezapomniane ujęcia zachęcą do wakacyjnych wypraw!

Czwarty sezon zapowiada się równie ekscytująco, co poprzednie trzy. Podróż nad Trójmiastem zachwyci widokami Zatoki Gdańskiej i otwartego morza od strony Helu. Swoje piękno i tajemnice odkryją przed widzami Bydgoszcz, Opole, Gorzów, Tarnów i Gniezno - pierwsza stolica Polski. Oprócz terenów miejskich zadebiutuje panorama Beskidu Sądeckiego, Pienin i tajemniczych Krain Wygasłych Wulkanów. Wdzięk Kotliny Kłodzkiej, urok wąskotorowej kolejki w Biskupinie czy wycieczka parowozem do Leszna, oczarują miłośników spontanicznych podróży. Wielkie Jeziora Mazurskie widziane z lotu ptaka wprowadzą widzów w zachwyt i zachęcą do odkrywania bogactwa polskiej natury.

Polska z góry 4
Premierowe odcinki od 1 czerwca w poniedziałki o godz. 18:30 na Planete+.

Odc. 1: Beskid Sądecki

Urokliwe rzeczne doliny i niezliczona ilość uzdrowiskowych miasteczek. Środkowo-zachodni fragment polskich Beskidów oferuje wszystko co najcenniejsze w polskich górach, z dala od tłumów i gwaru wielkich metropolii. Beskidy podzielone są tutaj między Polskę a Słowację. Wewnętrzne różnice etnograficzne w regionie schodzą jednak wiele głębiej, dodają kolorytu w codziennym życiu jego mieszkańców. Beskid Sądecki wraz z sąsiadującymi pasmami, oryginalnie wpisuje się w schemat żywego pogranicza.

Odc. 2: Puszcza Kampinoska
Największy park narodowy Polski, położony jest obok jej największego miasta i obmywany wodami najdłuższej rzeki. Dla Warszawy Kampinos to obszar niemalże święty, jednocześnie zaskakująco słabo rozreklamowany poza Mazowszem. Dyskretne, ocienione zakamarki Puszczy Kampinoskiej oferują specyficzną perspektywę na Warszawę. Zmuszają do zastanowienia: czy to stolica kształtuje Park, czy stolicę określa bliskość wielkiego lasu?

Odc. 3: Wielkopolska południowo-zachodnia
Niektóre regiony istnieją trochę „pomiędzy”. Mijamy je w pośpiechu, podążając do celów wypraw, nieuświadomieni drzemiącego potencjału. Południowo-zachodnia Wielkopolska, obszar między Poznaniem a Wrocławiem, od zawsze pełni rolę takiej idealnej strefy buforowej. Szeroki, płaski jak stół, jakby stworzony do przemarszu wojsk. Teren byłego Województwa Leszczyńskiego zasługuje, aby choć na chwilę wyłonić się z cienia sąsiadów.

Odc. 4: Kraina Wygasłych Wulkanów
Tuż za Legnicą na południe, jadąc w kierunku Sudetów, ale daleko jeszcze od masywu Śnieżki, teren zaczyna powoli falować. Delikatnie unosić się i upadać. Przekształca w coraz to wyższe, ale łagodne wzniesienia, zakręty i czoła pagórków. Zabierając ze sobą krajobraz kulturowy Dolnego Śląska, nieubłaganie zagłębiamy się w Pogórze Kaczawskie. Niemal wyludnioną, bliżej nieznaną w Polsce krainę. Otoczoną wiankiem średniowiecznych warowni i historycznych miasteczek. Wyrosłą na zastygłej lawie - Krainę Wygasłych Wulkanów.

(tematyka pozostałych odcinków zostanie ogłoszona w późniejszym czasie)



Podobnie jak w poprzednich latach, premierze nowego sezonu programu Planete+ towarzyszyć będzie plebiscyt „Twoje miasto z góry”. Widzowie będą mogli zgłaszać wybraną miejscowość, dotychczas niepokazaną w programie. Wyłoniona w drodze głosowania internautów zwycięska lokalizacja zostanie pokazana w odcinku specjalnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...
reklama