reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telefoot - nowy kanał poświęcony piłce nożnej

dodano: 2020-06-02 15:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: TF1/Le Parisien/broadbandtvnews

Telefoot TF1 nowy kanał Ligue 1 360px.jpg Mediapro, nowy chińsko-hiszpański nadawca meczów francuskich lig piłkarskich Ligue 1 i Ligue 2, nawiązał współpracę z grupą TF1, aby stworzyć nowy kanał we Francji, poświęcony piłce nożnej. Ma nazywać się Téléfoot, podobnie jak słynny program TF1 - 2 maja obie firmy podały tę informację publicznie.

TF1
Telefoot TF1 nowy kanał Ligue 1 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Téléfoot ma zaoferować francuskim widzom transmisje na żywo i wyłączną relację z najlepszych meczów Ligue 1, który jak można się spodziewać, zostanie wznowiony po zniesieniu we Francji ograniczeń dotyczących koronawirusa. Nowy kanał ma pokazywać również 8 transmisji meczów z niższej Ligue 2.

Firma Mediapro zdobyła pakiet praw telewizyjnych do francuskiej Ligue 1 na 4 lata, począwszy od następnego sezonu. Kanał Téléfoot prawdopodobnie rozpocznie emisję się w sierpniu, kiedy zostanie wznowiona francuska liga.

Ceny subskrypcji kanału Téléfoot nie zostały jeszcze upublicznione.

Téléfoot to jeden z najstarszych programów o piłce nożnej [strona domowa].

Téléfoot, magazyn TF1, który będzie emitowany na pierwszym francuskim kanale w niedzielę o godz. 11:00 rano, został uruchomiony w 1977 roku, co czyni go jednym z najdłużej działających programów sportowych. To pierwszy program we Francji poświęcony wyłącznie piłce nożnej.

Prezentowany przez Grégoire Margotton od 2018 roku, program Téléfoot pozostaje wyjątkowym dla wielu fanów piłki nożnej we Francji, nawet jeśli od 10 lat rywalizuje z Canal Football Club transmitowanym w niedzielny wieczór na Canal+.

Oprócz korzystania z marki Téléfoot umowa przewiduje „partnerstwo w zakresie produkcji treści redakcyjnych”: TF1 dostarczy kilka nowych magazynów do nowego kanału, w tym cotygodniowy magazyn poświęcony wiadomościom z Ligue 1, w niedzielę od 12:00 do 13:00 „Vintage Telefoot”, ma przywrócić widzom wspaniałe chwile francuskiego futbolu oraz „The Daily - Telefoot” - cyfrowa wersja magazynu.

Bardzo symboliczny będzie duet komentatorów z TF1, Grégoire Margotton i Bixente Lizarazu, bo to oni komentowali mecze podczas Mistrzostw Świata 2018, w których zwyciężyła drużyna francuska.

Źródło: broadbandtvnews.com  vosgesmatin.fr  leparisien.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...
reklama