reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Długi weekend na legalu” w Kino Polska

dodano: 2020-06-02 23:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V.

Fundacja Legalna Kultura Kino Polska zaprasza na „Długi weekend na legalu”. W dniach 11-13 czerwca br. stacja zaprezentuje widzom takie produkcje polskiej kinematografii, jak „Ogniem i mieczem”, „Pitbull” i „Uwikłanie”, a połowę przychodów z reklam wyemitowanych przy tych filmach przekaże Fundacji Legalna Kultura.

Fundacja Legalna Kultura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, wspierając Fundację Legalna Kultura, która promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury i reprezentuje interesy twórców w tym zakresie, Kino Polska chce zwrócić uwagę na bardzo trudną sytuację polskiej kinematografii, która dotkliwie odczuwa obecny, wywołany pandemią koronawirusa kryzys. Pomagając Fundacji Legalna Kultura - kojarzonej m.in. ze spotami kinowymi, w których polscy aktorzy dziękują publiczności za oglądanie polskich filmów z legalnych źródeł - Kino Polska przypomina, że oglądając dzieła polskiej kinematografii w telewizji również korzystamy z kultury zgodnie z wolą twórców (więcej tutaj).
 

- Dla Kino Polska - stacji, która od lat promuje polskie kino - ważne jest oglądanie filmów z legalnych źródeł. Teraz, gdy ludzie więcej czasu spędzają w domach, a kina pozostają zamknięte, jest to szczególnie istotne. Wspieranie polskiej kinematografii od lat jest naszą misją, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Legalną Kulturę i jej idee

- mówi Paweł Zająkała, dyrektor programowy Kino Polska.

- Zasłużony dla promocji polskiej kinematografii kanał Kino Polska to dla Legalnej Kultury idealny partner do realizacji podobnych działań. Łączy nas nie tylko miłość do polskiego kina, ale i wspólne idee. Jestem przekonana, że razem osiągniemy więcej w tym trudnym dla polskiego filmu czasie. Kultura to wspólnota, w której twórcy i odbiorcy nie istnieją bez siebie nawzajem - te proste na pozór słowa niezwykle wiele znaczą!

- mówi Danuta Stenka, aktorka, przewodnicząca Rady Fundacji Legalna Kultura.

W „Długi weekend na legalu” Kino Polska wyemituje adaptację prozy Henryka Sienkiewicza, czyli „Ogniem i mieczem” (emisja w czwartek, 11 czerwca br. o godzinie 16:35) z udziałem m.in. Izabelli Scorupco, Michała Żebrowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego i Andrzeja Seweryna (więcej tutaj), film akcji „Pitbull” (emisja w piątek, 12 czerwca br. o godzinie 23:05) Patryka Vegi z Marcinem Dorocińskim, Januszem Gajosem i Andrzejem Grabowskim w rolach głównych (więcej tutaj), oraz kryminał „Uwikłanie” (emisja w sobotę, 13 czerwca br. o godzinie 20:00) Jacka Bromskiego, w którym można zobaczyć m.in. Maję Ostaszewską i Marka Bukowskiego (więcej tutaj). Emisji tych filmów będą towarzyszyć spoty Fundacji Legalna Kultura, zachęcające do wspierania legalnych źródeł. Dodatkowo Kino Polska wesprze akcję kampanią promocyjną: na antenie stacji pojawią się dedykowane spoty autopromocyjne, zaplanowano też kilkudniową kampanię w mediach online i mediach społecznościowych nadawcy.

Fundację Legalna Kultura można wspierać również indywidualnie, przelewami na konto fundacji: 11 1440 1387 0000 0000 1390 8583 (w tytule wpłaty: darowizna na cele statutowe Fundacji Legalna Kultura).
 
Maja Ostaszewska w filmie „Uwikłanie”, foto: SPI International B.V.
Maja Ostaszewska w filmie „Uwikłanie”, foto: SPI International B.V.

„Długi weekend na legalu” - emisja od czwartku, 11 czerwca 2020 roku w Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama