reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Więzienie dla policjanta za sprzedaż pirackich dekoderów

dodano: 2020-06-02 14:45 | aktualizacja: 2020-06-16 10:44
autor: HP | źródło: FACT

Manchester Police logo Fact piracy 360px.jpg Mężczyzna z Manchesteru, który sprzedawał nielegalne urządzenia, które pozwalały na piracki odbiór płatnych treści, co kosztowało legalnych dostawców usług ponad 2 mln funtów - został skazany na 1 rok więzienia. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby skazany nie był... policjantem.

FACT
FACT piractwo streaming UK 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Daniel Aimson został skazany na 12 miesięcy więzienia po tym, jak przyznał się do spisku w celu popełnienia oszustwa w sądzie koronnym w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii.

W 2017 r. policjanci z tzw. Greater Manchester Police (GMP) wszczęli wspólne dochodzenie wraz z brytyjską organizacją FACT zajmującą się ochroną własności intelektualnej w sprawie Daniela Aimsona, który był wówczas funkcjonariuszem policji GMP. Dochodzenie potwierdziło, że Aimson był zaangażowany w zarządzanie firmą, która produkowała urządzenia IPTV, które umożliwiały piracki dostęp do płatnych treści takich jak sport i filmy.

Firma sprzedawała również usługi transmisji strumieniowej, umożliwiając dostęp od płatnych treści od 48 godzin do 6 miesięcy. Umożliwiano widzowi zalogowanie się do portalu internetowego, w którym płatne treści były dostępne bez konieczności korzystania z fizycznego urządzenia IPTV.

Wywiad finansowy szybko zidentyfikował konta bankowe powiązane z firmą, do której przenoszono tysiące funtów, aby ukryć wpływy z nielegalnej działalności.

W okresie 7 miesięcy od stycznia do sierpnia 2017 r. obrót tylko dla jednego z rachunków powiązanych z firmą przekroczył 300 tys. funtów, z których żadne nie zostało zgłoszone urzędu finansowego. Dalsza analiza lewego konta wykazała, że ​​od września 2016 r. do maja 2017 r. sprzedano około 1640 nielegalnych urządzeń IPTV.

5 września 2017 r. Daniel Aimson został aresztowany pod jego adresem domowym, a przy okazji znaleziono wiele przedmiotów powiązanych z oszustwem. Został natychmiast zawieszony w pracy w policji.

Dostawca telewizji satelitarnej, który przeprowadził analizę kosztów nielegalnej działalności Daniela Aimsona, potwierdził i wyliczył, że sama strata dla jego firmy wyniosła ponad 924 tys. funtów. Stratę dla tego samego dostawcy telewizji satelitarnej z usługi przesyłania strumieniowego w portalu internetowym Aimsona oszacowano na 1,2 mln funtów.

Chciwość gubi, bo pirat - policjant zarabiał duże pieniądze z nielegalnej działalności i czuł się nietykalny. Teraz ma poważne zarzuty i grozi mu długi wyrok więzienia.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

SAT Kurier -9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...