reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„CNN Newsroom” z Brunhuberem w CNN International

dodano: 2020-06-05 01:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International „CNN Newsroom” Kim Brunhuber dołącza do zespołu CNN International (CNNI) jako nowy prezenter, który będzie pracował w siedzibie stacji w Atlancie. Poprowadzi poranne wydania „CNN Newsroom” dotyczące Europy w soboty oraz niedziele, a także programy informacyjne w dni powszednie. Zatrudnienie Kima ogłosił Mike McCarthy, executive vice president i general manager w CNNI.

CNN International „CNN Newsroom”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kim Brunhuber do CNN International przeszedł z Canadian Broadcasting Corporation (CBC), gdzie pełnił funkcje starszego korespondenta stacji i szefa biura w Los Angeles (więcej tutaj). W tej roli raportował amerykańskie i międzynarodowe wydarzenia na wszystkich platformach CBC: w telewizji, radio i internecie. Należały do nich m.in. igrzyska olimpijskie w 2016 roku i 2018 roku, mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2010 roku w Republice Południowej Afryki czy śmierć Nelsona Mandeli. Relacjonował również kilka masowych strzelanin w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w tym w Las Vegas (Nevada), San Bernardino i Thousand Oaks w Kalifornii. Jego relacja z pożarów w Południowej Kalifornii w 2017 roku została nagrodzona w konkursie dziennikarskim „National Press Club Award 2018” w kategorii „Breaking news”.
 

- Kim jest wyjątkowym dziennikarzem, który doskonale rozumie, jakie historie są poruszane w CNN i które z nich są ważne dla widzów. Niezależnie od tego, czy donosi o wyborach w Sierra Leone, czy zamachu terrorystycznym w Kabulu - Kim wyróżnia się imponującym i różnorodnym zakresem umiejętności dziennikarskich, które przyniosą korzyści zarówno naszej redakcji, jak i odbiorcom stacji

- powiedział Mike McCarthy.

 

- Będąc wysłannikiem lub korespondentem zagranicznym, zawsze mogłem liczyć na spotkanie jednego z moich ulubionych towarzyszy podróży: CNN International. Niezależnie od tego czy byłem w trójściennym, otwartym na ulicę barbershopie we Freetown, hotelu dla przyjezdnych w Karaczi czy zatłoczonej melinie w Kapsztadzie, stacja była pewnego rodzaju pępowiną, która utrzymywała mnie w kontakcie z resztą świata. Jestem podekscytowany perspektywą pracy po tej drugiej stronie. Nie wyobrażam sobie lepszej możliwości do opowiadania historii na międzynarodową skalę, ani ważniejszego czasu, w którym te historie trzeba przekazywać dalej

- powiedział Kim Brunhuber


W ciągu trzynastu lat w CBC News, Kim Brunhuber pracował na stanowiskach korespondenta oraz prezentera. Zanim przeniósł się do siedziby stacji w Los Angeles w 2015 roku, Kanadyjczyk urzędował w Toronto, gdzie prezentował szereg programów CBC, w tym sobotni „The National” oraz był prowadzącym kanału informacyjnego CBC News Network. Swoją karierę rozpoczął w 1997 roku, pracując dla CTV z biur w Ottawie oraz Halifax, gdzie prowadził, produkował oraz relacjonował aktualne wiadomości, w tym m.in. katastrofę lotu Swissair 111.
 
W okresie pomiędzy pracą dla CTV oraz CBC, Kim Brunhuber pełnił rolę starszego instruktora w organizacji zajmującej się rozwojem mediów - Journalists for Human Rights w Sierra Leone. Podczas współpracy z lokalnymi dziennikarzami angażował się w kwestie dotyczące praw człowieka, takie jak praca dzieci w przemyśle wydobywczym, okaleczanie żeńskich narządów płciowych (Female Genital Mutilation/FGM) czy wybory powszechne. Następnie kilka lat podróżował po całym świecie jako niezależny korespondent i producent. W tym czasie raportował oraz udzielał komentarzy „na żywo”, a także przygotował minidokumenty. Wówczas był m.in. w Pakistanie, Mali, Ghanie oraz Afganistanie. 
 
Kim Brunhuber jest także autorem książek. Tytuł licencjata i magistra zdobył w dziedzinie dziennikarstwa na Uniwersytecie w Carleton. Jest dwujęzyczny, biegle mówi po francusku i hiszpańsku.
 
Kim Brunhuber został prezenterem CNN International w Atlancie, foto: David Donnelly/CBC
Kim Brunhuber został prezenterem CNN International w Atlancie, foto: David Donnelly/CBC


„CNN Newsroom” - emisja w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...