Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-23 - 2021-04-24 - 2021-04-25

Środowy mecz Legia - Arka Gdynia w Canal+ 4K

dodano: 2020-06-07 19:08 | aktualizacja: 2020-06-09 14:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Legia Canal+ 4K Ultra HD Ekstraklasa 2020 360px.jpg W środku tygodnia rozegrana zostanie 29. kolejka PKO Ekstraklasy. Wtorek 9 czerwca i środa 10 czerwca to po 4 mecze każdego dnia o dwóch porach - o godz. 18:00 i 20:30 po 2 mecze. Tylko dwie transmisje w technologii 4K: Lech - Pogoń i Legia - Arka. Transmisja meczu Lech - Pogoń także w TVP Sport. Transmisja meczu Zagłębie - Korona w nSport+.

satkurier.pl

Lechici vs Pasy
Ciekawostka stadionu w Gdańsku: jak wiadomo ma tam się odbyć finał Ligi Europy. Dlatego położono tam nowa murawę. Przetestują ją gracze Lechii i krakowskich Pasów. Można się obawiać o skuteczność: w trzech poprzednich meczach tych drużyn w Trójmieście padły tylko dwa gole. Być może w tym spotkaniu piłkarze będą nieco skuteczniejsi.

Piastunki vs Zabrze
Do przerwy w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa zabrzanie byli jedyną drużyną w PKO BP Ekstraklasie, która nie odniosła zwycięstwa na wyjeździe. Piast zaś to drugi po Legii najlepiej punktujący zespół u siebie. To Piast Gliwice jest faworytem tej potyczki, choć to derby Górnego Śląska.

Poznańska Lokomotywa vs Portowcy
Transmisja tego meczu w aż 4 kanałach, ale ważne jest to, że będzie w TVP Sport oraz w technologii 4K na CANAL+ 4K Ultra HD.
Kamil Jóźwiak dobrze wspomina poprzedni mecz z Pogonią na INEA Stadionie. Strzelił wówczas 2 gole - Lech wygrał 3:2. Wynik tego meczu może mieć spore znaczenie w kontekście rywalizacji o miejsce w tabeli premiowane grą w kwalifikacjach do Ligi Europy w przyszłym sezonie.

Biała Gwiazda vs Częstochowa
Wisełka poległa w dwóch pierwszych meczach po wznowieniu rozgrywek i to były wysokie porażki 0:4 z Piastem i 1:3 z Legią u siebie, choć zaczęło się 1:0 w pierwszej połowie. Ten mecz może mieć wielkie znaczenie dla być, albo nie być dla Białej Gwiazdy, by pozostać w Ekstraklasie. Ma też wyjątkowe znaczenie dla Jakuba Błaszczykowskiego, bo jest on wychowankiem Rakowa. Od kwietnia jego rola w strukturach Wisły Kraków znacznie wzrosła. Obecnie jest już nie tylko kapitanem pierwszej drużyny, ale też współwłaścicielem klubu.

Łazienkowska podejmie Gdynian
W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa zmierzy się z drużyną, która z pięciu poprzednich meczów na stadionie przy Łazienkowskiej przegrała tylko jeden. Mimo to każdy inny wynik niż zwycięstwo Legii z Arką będzie sensacją. Arka walczy o życie i potrafi to robić, bo ograła Śląsk 2:1 w 97 minucie w ostatniej kolejce. Legia nie odpuściła Wiśle Kraków, to zapewne chcąc być mistrzem nie odpuści też Arce. To może być naprawdę dobry mecz i satkurier.pl wskazuje go jako szlagier tym bardziej, że transmisja w 4K.