reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTC: TVP Sport znowu w HD, wraca TVP Rozrywka

dodano: 2020-06-08 15:47 | aktualizacja: 2020-06-08 16:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Sport HD MUX3 NTC 360px.jpg Od 9 czerwca br. kanał TVP Sport znowu będzie dostępny w MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej w jakości HD, a TVP Rozrywka zostanie przeniesiona na MUX 8. Zatem skład oferty Telewizji Polskiej w ramach NTC wraca do stanu sprzed wybuchu epidemii.

TVP Sport
TVP Sport HD MUX3 jak odebrac poradnik 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w Polsce, na mocy porozumienia zawartego przez Telewizję Polską i Ministerstwo Edukacji Narodowej, z dniem 29 maja br. projekt „Szkoła z TVP” został oficjalnie zakończony. Audycje edukacyjne dla uczniów przestały być emitowane na antenach TVP Sport, TVP Rozrywka oraz TVP HD.

Wobec tego, że wznowione zostały niektóre rozgrywki sportowe - m.in. do gry wróciła piłkarska Ekstraklasa, wzbogaceniu uległa oferta programowa TVP Sport. Telewizja Polska zdecydowała się przywrócić rozdzielczość nadawania TVP Sport sprzed wybuchu epidemii, czyli HD, z multipleksu trzeciego i jednocześnie przesunąć kanał TVP Rozrywka na multipleks ósmy, tym samym zaprzestając nadawania TVP HD z multipleksu ósmego.

Wraz z realizacją inicjatywy „Szkoła z TVP” od marca br. dokonano zmian w ramówkach i dostępności kanałów TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD w telewizji naziemnej: kanał TVP Rozrywka został wprowadzony na MUX 3 dzięki obniżeniu rozdzielczości obrazu TVP Sport do SD, natomiast kanał TVP HD został wprowadzony na MUX 8 w jakości SD w miejsce TVP Rozrywka.

Od 9 czerwca kanał TVP Sport ponownie będzie nadawany z MUX 3 w jakości HD, a TVP Rozrywka będzie dostępna na MUX 8 zastępując TVP HD, które nie będzie już dostępne w ramach NTC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama