reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

VatiVision - ruszyła wypożyczalnia filmów religijnych

dodano: 2020-06-09 10:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vetreya/satkurier.pl

VatiVision 8 czerwca br. wystartowała nowa usługa streamingowa VatiVision. Jej oferta wideo na życzenie obejmuje treści religijne, artystyczne i kulturowe inspirowane przesłaniem chrześcijańskim. Platforma OTT VatiVision jest tworzona przez prywatnych inwestorów - Officina della Comunicazione, która ma 75 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu, i spółkę Vetreya. VatiVision ma trafić także do Polski, co oznacza, że Katoflix zyska bezpośredniego konkurenta.

VatiVision


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Officina della Comunicazione zajmuje się produkcją treści religijnych, m.in. we współpracy z różnymi instytucjami watykańskimi. Natomiast Vetreya dostarczyła na potrzeby VatiVision platformę technologiczną Eclexia.

Dostępność
Usługa VatiVision, oferująca filmy, seriale i dokumenty, jest dostępna w wersji na przeglądarki internetowe (www.vativision.com), a także w formie aplikacji mobilnej na iOS i Androida oraz na smart TV Samsunga, Android TV i dekodery TIMVISION. Działa tylko na terenie Watykanu i Włoch, jednak jak podają włoskie media, w przyszłości ma trafić także do Argentyny, Brazylii, Filipin, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Polski i Stanów Zjednoczonych, w językach angielskim, hiszpańskim, polskim i włoskim.
 

- Odnawianie komunikacji przy użyciu nowoczesnych narzędzi i języków, przy jednoczesnej optymalizacji wydajności dystrybucji treści wideo dzięki technologii cyfrowej: to jest cel, który przyświeca VatiVision, jedynej w swoim rodzaju platformie OTT - powiedział Luca Tomassini, prezes VatiVision oraz prezes i dyrektor generalny Vetrya. - Za pośrednictwem uruchomionej właśnie usługi kierujemy uwagę na potencjalną publiczność ponad miliarda katolickich wiernych na świecie, aby oferować im treści o niekwestionowanej jakości i przyczyniać się do głębokiej innowacji w sposobach przekazywania chrześcijańskiego przesłania.

Ceny
Warto dodać, że podobną usługę uruchomiło w lutym br. Studio Katolik z Krakowa - Katoflix. Zarówno VatiVision, jak i Katoflix funkcjonują w modelu TVOD, więc porównywanie tych serwisów do Netflixa, który jest usługą subskrypcyjną (SVOD), nie jest do końca trafne. Wypożyczenie pojedynczych produkcji w VatiVision kosztuje od 3,99 do 7,99 euro.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...
reklama