reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-01-24 - 2021-01-25 - 2021-01-26

Mecze Ekstraklasy w kanale Match TV

dodano: 2020-06-09 17:16 | aktualizacja: 2020-06-09 17:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Ekstraklasa

Match TV Rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/21 będą transmitowane także na terenie Rosji. Prawa do pokazywania wszystkich meczów nabyła Match TV (Mecz TV). Transmisje rozpoczną się już od bieżącej kolejki.

Match TV
Match TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Match TV posiada zasięg techniczny w Rosji na poziomie 85-90 proc. i jest, obok NTV, jednym z ośmiu naziemnych kanałów będących własnością koncernu Gazprom Media Holding. Match TV wystartował w 2015 roku, w oparciu o dekret prezydenta Rosji Władimira Putina. Telewizja ta właśnie wygrała też przetarg na pokazywanie Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA i UEFA Europa Conference League w Rosji aż do 2023/24. Posiada też prawa do pokazywania rozgrywek ligi rosyjskiej, belgijskiej i portugalskiej oraz Euro 2020 oraz Olimpiady w Tokio.
 

Dzięki szybkiemu wznowieniu rozgrywek po pandemii i doświadczeniu technologicznemu, z dużą sprawnością wykorzystaliśmy moment, by promować nasze rozgrywki za granicą i uruchomiony w zeszłym roku ligowy serwis OTT – Ekstraklasa.TV. Co więcej część umów, jak ta z Match TV, ale też na Portugalię czy Izrael, dotyczy nie tylko bieżącego, ale też kolejnego sezonu. W sumie jesteśmy w obecni aż w 18 krajach w ramach umów z nadawcami, w tym także w ramach podpisanych w maju umów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Szwecji, Danii i Norwegii, a także – na bazie wcześniejszych kontraktów przy poszerzonej współpracy do 40 meczów w tym sezonie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w siedmiu krajach bałkańskich, gdzie zakupione zostały prawa do pokazywania wszystkich naszych meczów na ten i kolejny sezon. Nie zapominajmy też, że w serwisie i aplikacji mobilnej Ekstraklasa.TV dostępne są wszystkie nasze mecze live na całym świecie, poza Polską i Bałkanami

- mówi Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych Ekstraklasy SA.

Ekstraklasa podpisała też na początku czerwca niewyłączną umowę ze serwisem Dugout, który dociera za pośrednictwem globalnej sieci 85 wydawców premium do widowni 60 mln fanów piłki nożnej. Serwis ten będzie dystrybuował archiwalne, oryginalne treści wideo z meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy na terenie całego świata, z wyłączeniem Polski i siedmiu krajów bałkańskich objętych wyłącznymi umowami licencyjnymi.
 

W ciągu ostatnich kilku lat Ekstraklasa odnotowała stały wzrost liczby widzów i popularności w kraju i na świecie. Liga ma doskonałą reputację ze względu na wyjątkową jakość produkcji. Cieszymy się, że będziemy współpracować z Ekstraklasą i wspierać ją w globalnej ekspansji. Ogólnoświatowa widownia będzie teraz otrzymywać specjalne przygotowane treści z Ekstraklasy, które będą dostarczane przez naszych partnerów wydawniczych i dedykowane kanały Dugout

- komentuje Elliot Richardson, współzałożyciel i prezes Dugout.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja kablowa (DVB-C)

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox TWO Ultra HD BT

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 690 zł Więcej...
reklama