reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-17 - 2021-04-18 - 2021-04-19

Orlen TVP Sport Cup odbędzie się przy ul. Woronicza

dodano: 2020-06-10 14:56 | aktualizacja: 2020-06-10 15:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl/PZLA/satkurier.pl

Czwartki z lekkoatletyką Orlen TVP Sport Cup Od 18 czerwca br. rusza cykl „Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”, który będzie odbywał się na terenie Telewizji Polskiej przy ulicy Jana Pawła Woronicza w Warszawie. Nie zabraknie największych polskich gwiazd na czele z Piotrem Liskiem, Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim na czele.

Tomasz Kasjaniuk
Czwartki z lekkoatletyką Orlen TVP Sport Cup


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odmrażanie sportu w Polsce ruszyło na dobre. W tę akcję włącza się również TVP Sport. Od 18 czerwca rusza cykl „Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”. Transmisja ze zmagań najlepszych biało-czerwonych będzie dostępna w TVP Sport, tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnej.

Orlen TVP Sport Cup będzie odbywać się co czwartek w formie mitingów organizowanych na terenie siedziby Telewizji Polskiej. W tym celu przed budynkami przy ul. Woronicza powstanie sektor do pchnięcia kulą oraz rozbieg do tyczki, a w lipcu jedno ze studiów zamieni się w arenę do skoku wzwyż.
 

- Zawodnicy trenowali w różnych warunkach, ale trenowali. Teraz czas na sprawdzenie formy i dalszą pracę. Widzę po zawodnikach, że nie mogą doczekać się startów. Projekt, który dziś przedstawiamy jest skierowany do sportowców, on ratuje ich zapotrzebowanie na starty. Mogę powiedzieć, że 18 czerwca oficjalnie otworzymy sezon PZLA. To będzie pierwszy krok do wejścia w rytm startowy, którego ukoronowaniem dla seniorów będą m.in. mistrzostwa Polski we Włocławku od 28 do 30 sierpnia – powiedział Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- Żyjemy w dziwnych czasach, w których trzeba wcielać w życie niestandardowe działania. Wspólnie z prezesami PZLA szybko wymyśliliśmy, co zrobić, żeby odmrozić świat Królowej Sportu. TVP Sport to stacja publiczna, więc naszą misją także jest odmrażanie. Teraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kibiców i widzów, ale przede wszystkim sportowców dając im platformę do normalnego startowania. Pokazujemy, że świat sportu wraca – podkreślił Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.


Plan startów podczas cyklu „Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”:
18 czerwca – pchnięcie kulą
25 czerwca – skok o tyczce
2 lipca – skok wzwyż w studio telewizyjnym
9 lipca – pchnięcie kulą
16 lipca – skok o tyczce
23 lipca – skok wzwyż w studio telewizyjnym
 

– Pojawią się przede wszystkim polskie gwiazdy. Postawiliśmy na trzy konkurencje. Całość będzie się odbywać przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Rozpoczynamy rywalizację 18 czerwca od zawodów w pchnięciu kulą. Pojedynek Michał Haratyk vs Konrad Bukowiecki, dwóch naszych czempionów. Można zacierać ręce. Do tego będzie jeszcze Jakub Szyszkowski i pozostała część polskiej elity. Jeśli granice zostaną otwarte będziemy starali się już w trakcie ściągnąć większe nazwiska – stwierdził Sebastian Chmara, halowy mistrz świata w siedmioboju, w rozmowie z tvpsport.pl.

Kibice lekkoatletyki obejrzą w akcji sportowców łącznie w trzech konkurencjach.
 

– Jeśli chodzi o konkurs w skoku o tyczce, to pojawią się oczywiście Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. Polskich gwiazd nie zabraknie, zapraszanie innych wybitnych lekkoatletów komplikują zamknięte granice. Kibice obejrzą także zmagania w skoku wzwyż. Będzie Kamila Lićwinko i być może Sylwester Bednarek. Wszystko uzależnione od chęci sportowców – dodał Sebastian Chmara.

Nie zabraknie innowacji podczas Orlen TVP Sport Cup.
 

– Skok wzwyż będziemy rozgrywać w studiu telewizyjnym. Po raz pierwszy w historii. To też ciekawostka. Sam nie wiem, jak to wyjdzie, ale jestem dobrej myśli. Na Woronicza pojawi się specjalistyczna infrastruktura lekkoatletyczna. Będą chodniki tartanowe, dokładnie te same, które są używane na wielkich imprezach i układane na stadionach. „Przyjedzie” rozbieg do skoku o tyczce, w pełni profesjonalny. Podobnie przy pchnięciu kulą. Dbamy o infrastrukturę – podkreślił Sebastian Chmara.

Proponowane „odmrażanie” rywalizacji sportowej odbywa się zgodnie z rozporządzeniami Prezesa Rady Ministrów, minister sportu oraz ministra zdrowia i komunikatów GIS w zakresie znoszenia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
 

– Wpisujemy się we wszelkie normy, które obecnie panują. Zachowujemy wszelkie zasady bezpieczeństwa. Stosujemy się do zasad opisanych w rozporządzeniach ministerstwa zdrowia. Zawodnicy będą zakwaterowani w hotelu, odizolowani od reszty. Będą mieli kontakt ze sobą, bo to naturalna kolej rzeczy, ale imprezę zaplanowano bez publiczności. Całość będzie dostępna w telewizji i internecie – zakończył Sebastian Chmara.


Największe gwiazdy cyklu „Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”:
  • Pchnięcie kulą: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk
  • Skok o tyczce: Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski
  • Skok wzwyż: Kamila Lićwinko


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

189 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama