reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

5G na Allianz Arena w Monachium

dodano: 2020-05-22 17:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: Deutsche Telekom

Bayern Deutsche telekom 5g allianz arena 360px.jpg 11 anten 5G zaczęło działać na stadionie Allianz Arena w Monachium. Pod koniec maja Deutsche Telekom zainstalował 11 nowych anten 5G, które zapewniają stadionowi standard szybkiego sieci mobilnej - poinformował 22 maja niemiecki operator telekomunikacyjny. Deutsche Telekom chce korzystać z technologii 5G wraz z klubem FC Bayern Monachium, aby rozgrywki na arenie były jeszcze bardziej atrakcyjne w przyszłości.

Deutsche Telekom
Bayern Deutsche telekom 5g allianz arena 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Technologia sieci mobilnej na Allianz Arena ustanawia nowe standardy. 5G zapewnia wysokie prędkości przesyłu danych i znacznie większą pojemność dla odwiedzających stadion - powiedział Walter Goldenits, dyrektor zarządzający ds. Technologii w Telekom Deutschland.

- Oprócz nowych anten 5G na Allianz Arenie zostało zainstalowanych ponad 40 anten LTE. Stadion ma doskonałe wyposażenie i jest liderem innowacji technicznych. 

- Technologia 5G daje nam jeszcze większą atrakcyjność dla fanów na stadionie. Allianz Arena znana jest z najwyższych standardów technicznych. Bardzo się cieszymy, że możemy teraz zaoferować tę technologię mobilną z naszym partnerem Deutsche Telekom. Technologia 5G oferuje ogromne możliwości dla wszystkich możliwych aplikacji mobilnych powiedział Karl-Heinz Rummenigge, CEO FC Bayern München AG.

- Szkoda, że ​​nasi fani nie mogą obecnie doświadczyć tego specjalnego postępu na żywo na stronie. Niemniej jednak chcemy kontynuować rozwój nawet w tej wyjątkowej sytuacji i jesteśmy już dobrze przygotowani do wznowienia gry przed widzami.

Telekom zainstalował anteny 5G podczas przerwy w rozgrywkach Bundesligi związanej z koronawirusem. Dopiero jednak, gdy tylko widzowie będą mogli ponownie wejść na stadion to ta technologia zacznie żyć swoim życiem. Dzięki 5G będzie można np. wypróbować aplikacje rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej, takie jak robienie selfie z awatarami graczy przed Allianz Arena lub kontrolowanie wirtualnych graczy Bayernu. Można będzie też wykazać się umiejętnościami gry w piłkę w rzeczywistości rozszerzonej. Możliwe są również wirtualne zawody między gośćmi. Dzięki 5G za pośrednictwem smartfona lub okularów AR sportowe wrażenia z gry stają się jeszcze bardziej intensywne i ekscytujące.

Anteny 5G w częstotliwości 3,6 GHz

Nowe anteny 5G są instalowane na dachu Allianz Arena, na poziomie 7 stadionu i na parkingu garażowym. Zapewnia to optymalne zaopatrzenie wnętrza i przestrzeni wokół stadionu FC Bayern Monachium. Anteny 5G wykorzystują częstotliwość 3,6 GHz. Widmo to umożliwia szybkie łącze 5G z szybkościami transmisji danych powyżej 1 Gb/s.

Ekspansja 5G w Niemczech

Ekspansja technologii 5G w Deutsche Telekom w Niemczech jest w toku. Oprócz anten 5G  na stadionie Allianz Arena w sieci DT zainstalowano już ponad 500 anten 5G. Obecnie można z nich korzystać w 8 miastach. Oczekuje się, że liczba anten 5G wzrośnie do ponad 1500 jeszcze w tym roku.

W tym roku Deutsche Telekom planuje również przystosować ponad 40 tys. anten do rozszerzenia 5G na częstotliwości 2,1 GHz. Oznacza to, że ponad połowa niemieckiej populacji będzie mogła nadal korzystać z 5G w 2020 r.

Źródło: telekom.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama