reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

5G na Allianz Arena w Monachium

dodano: 2020-05-22 17:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: Deutsche Telekom

Bayern Deutsche telekom 5g allianz arena 360px.jpg 11 anten 5G zaczęło działać na stadionie Allianz Arena w Monachium. Pod koniec maja Deutsche Telekom zainstalował 11 nowych anten 5G, które zapewniają stadionowi standard szybkiego sieci mobilnej - poinformował 22 maja niemiecki operator telekomunikacyjny. Deutsche Telekom chce korzystać z technologii 5G wraz z klubem FC Bayern Monachium, aby rozgrywki na arenie były jeszcze bardziej atrakcyjne w przyszłości.

Deutsche Telekom
Bayern Deutsche telekom 5g allianz arena 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Technologia sieci mobilnej na Allianz Arena ustanawia nowe standardy. 5G zapewnia wysokie prędkości przesyłu danych i znacznie większą pojemność dla odwiedzających stadion - powiedział Walter Goldenits, dyrektor zarządzający ds. Technologii w Telekom Deutschland.

- Oprócz nowych anten 5G na Allianz Arenie zostało zainstalowanych ponad 40 anten LTE. Stadion ma doskonałe wyposażenie i jest liderem innowacji technicznych. 

- Technologia 5G daje nam jeszcze większą atrakcyjność dla fanów na stadionie. Allianz Arena znana jest z najwyższych standardów technicznych. Bardzo się cieszymy, że możemy teraz zaoferować tę technologię mobilną z naszym partnerem Deutsche Telekom. Technologia 5G oferuje ogromne możliwości dla wszystkich możliwych aplikacji mobilnych powiedział Karl-Heinz Rummenigge, CEO FC Bayern München AG.

- Szkoda, że ​​nasi fani nie mogą obecnie doświadczyć tego specjalnego postępu na żywo na stronie. Niemniej jednak chcemy kontynuować rozwój nawet w tej wyjątkowej sytuacji i jesteśmy już dobrze przygotowani do wznowienia gry przed widzami.

Telekom zainstalował anteny 5G podczas przerwy w rozgrywkach Bundesligi związanej z koronawirusem. Dopiero jednak, gdy tylko widzowie będą mogli ponownie wejść na stadion to ta technologia zacznie żyć swoim życiem. Dzięki 5G będzie można np. wypróbować aplikacje rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej, takie jak robienie selfie z awatarami graczy przed Allianz Arena lub kontrolowanie wirtualnych graczy Bayernu. Można będzie też wykazać się umiejętnościami gry w piłkę w rzeczywistości rozszerzonej. Możliwe są również wirtualne zawody między gośćmi. Dzięki 5G za pośrednictwem smartfona lub okularów AR sportowe wrażenia z gry stają się jeszcze bardziej intensywne i ekscytujące.

Anteny 5G w częstotliwości 3,6 GHz

Nowe anteny 5G są instalowane na dachu Allianz Arena, na poziomie 7 stadionu i na parkingu garażowym. Zapewnia to optymalne zaopatrzenie wnętrza i przestrzeni wokół stadionu FC Bayern Monachium. Anteny 5G wykorzystują częstotliwość 3,6 GHz. Widmo to umożliwia szybkie łącze 5G z szybkościami transmisji danych powyżej 1 Gb/s.

Ekspansja 5G w Niemczech

Ekspansja technologii 5G w Deutsche Telekom w Niemczech jest w toku. Oprócz anten 5G  na stadionie Allianz Arena w sieci DT zainstalowano już ponad 500 anten 5G. Obecnie można z nich korzystać w 8 miastach. Oczekuje się, że liczba anten 5G wzrośnie do ponad 1500 jeszcze w tym roku.

W tym roku Deutsche Telekom planuje również przystosować ponad 40 tys. anten do rozszerzenia 5G na częstotliwości 2,1 GHz. Oznacza to, że ponad połowa niemieckiej populacji będzie mogła nadal korzystać z 5G w 2020 r.

Źródło: telekom.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama