reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia ostrzega przed fałszywymi konkursami

dodano: 2020-06-11 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Jak podała firma Netia (grupa Cyfrowy Polsat), otrzymała ona informacje o ponownym nasileniu się akcji phishingowych, w których osoby podszywające się pod Netię (i inne znane marki) próbują wyłudzać dane kart płatniczych.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ostatnich dniach operator odnotowuje coraz więcej zgłoszeń w sprawie rzekomych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, które miałaby organizować Netia. - W rzeczywistości ktoś podszywa się pod naszą firmę (i wiele innych, znanych marek) i pod pretekstem konkursu, próbuje wyłudzić dane kart płatniczych i okraść ich posiadaczy! - informuje Netia.

Najczęściej użytkownik otrzymuje informacje o konkursie pocztą elektroniczną lub SMS-em z linkiem prowadzącym do witryny, na której wyświetlana jest ankieta/ogłoszenie o konkursie (wszystkie ikony i logotypy odpowiadają oryginalnym i są zaznaczone na ilustracji). Czasem takie fałszywe ankiety prezentowane są też w reklamach wyświetlanych na innych stronach internetowych. Zwykle nagrodą w ankiecie/konkursie są cenne przedmioty, jak np. telefony komórkowe.

Po krótkiej ankiecie (kilka pytań, które uprawdopodabniają jej prawdziwość i mają uśpić czujność potencjalnej ofiary) pokazywana jest informacja o konieczności wpłacenia niewielkiej kwoty (najczęściej po pretekstem pokrycia kosztów dostawy) i pojawia się formularz, w którym użytkownik proszony jest o wpisanie danych swojej karty kredytowej (numer, daty ważności i numer CVV). To może niestety skutkować oczyszczeniem konta przez przestępców.

- Apelujemy o czujność i zapewniamy, że Netia nie prowadzi kampanii marketingowych, badań satysfakcji klienta, ani żadnych innych akcji, w ramach których prosimy o dokonanie płatności, czy podanie numerów kart płatniczych, ani nigdy nie prosimy o wpłaty na pokrycie kosztów wysyłek. Jeżeli ktoś spotkał się z taką sytuacją i podał w takiej fałszywej ankiecie dane swojej karty kredytowej/płatniczej, to doradzamy, aby jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem i zastrzec kartę. Zazwyczaj bank (wystawca karty) zasugeruje też ewentualne dodatkowe kroki, które warto podjąć jak np. w przypadku utraty środków zgłoszenie przestępstwa organom ścigania - informuje operator.
 
Netia ostrzega przed fałszywymi konkursami, foto: Cyfrowy Polsat
Netia ostrzega przed fałszywymi konkursami, foto: Cyfrowy Polsat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...
reklama