reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia ostrzega przed fałszywymi konkursami

dodano: 2020-06-11 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Jak podała firma Netia (grupa Cyfrowy Polsat), otrzymała ona informacje o ponownym nasileniu się akcji phishingowych, w których osoby podszywające się pod Netię (i inne znane marki) próbują wyłudzać dane kart płatniczych.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ostatnich dniach operator odnotowuje coraz więcej zgłoszeń w sprawie rzekomych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, które miałaby organizować Netia. - W rzeczywistości ktoś podszywa się pod naszą firmę (i wiele innych, znanych marek) i pod pretekstem konkursu, próbuje wyłudzić dane kart płatniczych i okraść ich posiadaczy! - informuje Netia.

Najczęściej użytkownik otrzymuje informacje o konkursie pocztą elektroniczną lub SMS-em z linkiem prowadzącym do witryny, na której wyświetlana jest ankieta/ogłoszenie o konkursie (wszystkie ikony i logotypy odpowiadają oryginalnym i są zaznaczone na ilustracji). Czasem takie fałszywe ankiety prezentowane są też w reklamach wyświetlanych na innych stronach internetowych. Zwykle nagrodą w ankiecie/konkursie są cenne przedmioty, jak np. telefony komórkowe.

Po krótkiej ankiecie (kilka pytań, które uprawdopodabniają jej prawdziwość i mają uśpić czujność potencjalnej ofiary) pokazywana jest informacja o konieczności wpłacenia niewielkiej kwoty (najczęściej po pretekstem pokrycia kosztów dostawy) i pojawia się formularz, w którym użytkownik proszony jest o wpisanie danych swojej karty kredytowej (numer, daty ważności i numer CVV). To może niestety skutkować oczyszczeniem konta przez przestępców.

- Apelujemy o czujność i zapewniamy, że Netia nie prowadzi kampanii marketingowych, badań satysfakcji klienta, ani żadnych innych akcji, w ramach których prosimy o dokonanie płatności, czy podanie numerów kart płatniczych, ani nigdy nie prosimy o wpłaty na pokrycie kosztów wysyłek. Jeżeli ktoś spotkał się z taką sytuacją i podał w takiej fałszywej ankiecie dane swojej karty kredytowej/płatniczej, to doradzamy, aby jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem i zastrzec kartę. Zazwyczaj bank (wystawca karty) zasugeruje też ewentualne dodatkowe kroki, które warto podjąć jak np. w przypadku utraty środków zgłoszenie przestępstwa organom ścigania - informuje operator.
 
Netia ostrzega przed fałszywymi konkursami, foto: Cyfrowy Polsat
Netia ostrzega przed fałszywymi konkursami, foto: Cyfrowy Polsat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...
reklama