reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Większość nadawców optymistycznie podchodzi do 5G

dodano: 2020-06-11 21:40
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Nevion

5G Virtuoso Nevion 2020 360px.jpg Globalna ankieta wśród nadawców przeprowadzona przez OnePoll w imieniu Nevion, architektów zwirtualizowanej produkcji medialnej, wykazała, że ponad jedna trzecia (39%) respondentów spodziewa się, że ich organizacja będzie gotowa na przyjęcie 5G w ciągu roku, podczas gdy kolejne 53% uważa, że ​​będzie w stanie to zrobić w następnym roku. Okazuje się, że większość nadawców telewizyjnych optymistycznie podchodzi do 5G.

Nevion
Nevion  Infographic badanie 5G 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Badanie wykazało, że 94% nadawców uważa, że ​​ich kraj ma infrastrukturę gotową na przyjęcie 5G. Jednak pomimo tego optymizmu tylko 46% nadawców przetestowało możliwości 5G w swojej organizacji.

Andy Rayner, główny technolog w Nevion, powiedział:

- To dobrze, że nadawcy oczekują postępów w rozwoju technologii 5G. Jednak zanim będzie można go wdrożyć w środowiskach na żywo, wciąż pozostaje wiele do zrobienia, a biorąc pod uwagę obecny klimat na całym świecie, testy i rozwój mogły ulec spowolnieniu. W ciągu najbliższego roku będzie to przypadek nadawców, którzy poważnie spoglądają na potencjał 5G w w jego możliwościach i testują możliwości technologii w swoich organizacjach - ponad połowa nadawców jeszcze nie zrobiła. 

Gdy nadawcy badają potencjalne przypadki użycia 5G, prawie dwie trzecie (65%) rozważyłoby przyjęcie go do zdalnej produkcji. 

Co więcej, aż 61% rozważałoby wykorzystanie go do dystrybucji jako potencjalnego zamiennika naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), satelity lub kabla. Nadawcy rozważyliby również wykorzystanie technologii 5G do usług OTT (33%) i dystrybucji (29%).

Chociaż nadawcy zastanawiają się głównie nad 5G do zdalnej produkcji, tylko jedna piąta (20%) uważa, że ​​zdolność 5G do zapewnienia bardziej przenośnego i elastycznego łącza podstawowego dla (niektórych) produkcji zewnętrznych jest jego największą korzyścią.

- Mimo że infrastruktura jeszcze nie istnieje, wykorzystanie 5G do zdalnej produkcji może być w przyszłości niezwykle korzystne poza podłączeniem kamer do lokalnego zewnętrznego ośrodka produkcyjnego - dodał Rayner.

- Może na przykład służyć jako elastyczny sposób przesyłania sygnałów z miejsc lub lokalizacji z powrotem do centralnego ośrodka produkcyjnego.


Spodziewane zalety 5G:  42% uważa, że ​​największą korzyścią będzie opłacalne wsparcie dla przesyłu materiałów.

- Ponieważ nadawcy zastanawiają się nad wykorzystaniem 5G w produkcji, muszą wziąć pod uwagę szereg kwestii, takich jak uzyskanie dedykowanej przepustowości, a także sposób obsługi czasu i bezpieczeństwa. W każdym z tych obszarów trwają badania nad projektem 5G-VIRTUOSA, który pomaga odkryć potencjał technologii 5G w produkcji na żywo - dodał Rayner.


Nadawcy oczekują również, że 5G będzie korzystne dla użytkownika końcowego, a 34% twierdzi, że ich zdaniem największą korzyścią będzie poprawa wrażeń widza. Na przykład 5G może poprawić natychmiastowość dzięki niższemu buforowaniu lub zapewnić lepszą prędkość pobierania bez względu na to, gdzie się znajduje i na jakim urządzeniu ogląda.

Źródło: nevion.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...
reklama