reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolejny udany start Falcona 9 i lądowanie 1. stopnia [wideo]

dodano: 2020-06-13 12:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: SpaceX

SpaceX Falcon 9 Starlink 8 start 2020 360px.jpg W sobotę, 13 czerwca o godz. 5:21 czasu lokalnego EDT (11:21 polskiego czasu), rozpoczęła się 9. misja Starlink firmy SpaceX, która obejmie 58 satelitów Starlink i trzy satelity Planet SkySats. Rakieta Falcon 9 udanie wystartowała z Space Launch Complex 40 (SLC-40) w Cape Canaveral Air Force Station. Do tego 1. stopień Falcon 9 wylądował na pokładzie statku SpaceX na Oceanie Atlantyckim. Kolejny wielki sukces SpaceX.

SpaceX
Falcon 9 SpaceX Starlink start 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 poprzednio wspierał 19. i 20. misję zaopatrzenia Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Po rozdzieleniu się 1. stopień Falcona 9 wylądował na statku „Of Course I Still Love You”, który ustawiono na Oceanie Atlantyckim.

Jedna połowa owiewki Falcon 9 latała wcześniej w misji JCSAT-18 / Kacific1, a druga poprzednio latała w trzeciej misji Starlink.

Satelity Planet SkySats zostały rozmieszczane sekwencyjnie, po około 12 minutach po startu, a satelity Starlink zostały rozmieszczone około 26 minut po starcie.

Firma SpaceX już potwierdziła, że ​​58 satelitów szerokopasmowych Starlink z powodzeniem rozmieszczono na orbicie. Daje to całkowitą liczbę satelitów Starlink, które są już na orbicie - 538

Co ciekawe, górny stopień Falcona 9 wkrótce spali się podczas planowej deorbitacji. Ma to być kontrolowane, destrukcyjne ponowne wejście do atmosfery nad Oceanem Spokojnym. Dzięki temu start nie pozostawi zbędnych śmieci na orbicie, bo pierwszy stopień i owiewki są odzyskiwane, a drugi stopień spala się w atmosferze. Niezwykle ekologiczna misja w kosmos.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...
reklama