reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ostankino ujawniło kwotę zadłużenia nadawcy Pierwyj

dodano: 2020-06-14 17:54
autor: RO | źródło: cableman.ru

Ostankino Moskiewskie centrum telewizyjne Ostankino pierwszy raz podało kwotę zadłużenia publicznego kanału Pierwyj, informuje RBK, powołując się na raport z działalności finansowej i gospodarczej Ostankino w 2019 roku. Dokument został opublikowany na stronie federalnej agencji prasowej i komunikacji masowej Rospechat w dniu 9 czerwca 2020 r., a następnie usunięty. RBK ma kopię dokumentu.

https://i.msmap.ru/5/2/8/thumbs/700_466_fix.jpg
Centrum telewizyjne Ostankino


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z raportem na dzień 31 grudnia 2019 roku, kwota zadłużenia Pierwyj przekroczyła 1,3 mld rubli, a ponad 1 mld rubli to zaległe długi. Także zadłużenie samego Ostankino wynosi 1,8 mld rubli, według SPARK.

Podobno dług kanału Pierwyj w stosunku do Ostankino osiągnął maksimum 1 lipca 2019 roku, kiedy wynosił ponad 2 mld rubli, z których 1,7 mld rubli nie było spłacone w terminie.

Agencja TASS poinformowała, że po pojawieniu się raportu Ostankino, publiczny nadawca telewizyjny Pierwyj oświadczył, że spłacił zadłużenie wobec centrum i w 2020 roku płatności za usługi dokonywane są zgodnie z rachunkami. Ostankino potwierdziło, ze płatności idą według harmonogramu.

Zauważmy, że informacje o dużym zadłużeniu jednego z największych kanałów w Rosji wobec centrum telewizyjnego pojawiły się w październiku 2019 roku. W listopadzie wiceminister komunikacji Aleksiej Wolin powiedział, że sytuacja jest pod kontrolą departamentu.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...
reklama