reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zaginione światy” 2 i Nikola Tesla w lipcu w History2

dodano: 2020-06-15 02:39 | aktualizacja: 2020-06-15 15:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W lipcu br. dokumentalny kanał telewizyjny History2 poleca szczególnie swoim widzom takie programy jak „Zaginione światy” (sezon 2.), „Konstrukcje widmo” i „Zaginione archiwa Tesli”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, od środy, 31 lipca br. w History2 widzowie odkryją dlaczego walizki i notatki pozostawione przez Nikolę Teslę po jego śmierci zostały niemal natychmiast objęte tajemnicą rządową. Czy genialny wynalazca padł ofiarą spisku? Dla kogo niewygodne były jego odkrycia, które chciał oddać światu za darmo? Na te pytania odpowiedzi pojawią się w programie „Zaginione archiwa Tesli”.

Lipiec 2020 roku w ofercie kanału History2:

„Zaginione światy” 2 („Lost Worlds” 2)
emisja: w piątki o 21:00

Jak czytamy w opisie, od zamku prawdziwego hrabiego Drakuli, aż po supermiasto Adolfa Hitlera - historia zna liczne świątynie, twierdze, zaginione cywilizacje i sekretne światy, wspomnienie o których zatarł czas. Grupa badaczy i inżynierów podjęła próbę odszukania tropów, które dostarczyłyby nam wiedzy o dawnych osiągnięciach budowlanych, technologicznych i kulturowych. Celem misji ekspertów jest odtworzenie tych miejsc z wykorzystaniem najnowszych technik wizualnych. Efekty szeroko zakrojonych prac archeologicznych i nowoczesne urządzenia graficzne przybliżą nam starożytne kultury i cywilizacje od starożytnego Egiptu po zaginioną Atlantydę (więcej tutaj).

„Konstrukcje widmo” („Abandoned Engineering”)
emisja: we wtorki (od 14 lipca br.) o 21:00

Świat pełen jest przykładów niesamowitych projektów inżynierii, które miały ułatwić ludziom życie, zachwycić tych, którzy je odwiedzali i przynosić zyski tym, którzy zlecili ich budowę. Niestety, wiele z tych monumentalnych konstrukcji nigdy nie zostało skończonych, a ich właścicielom nie udało się wprowadzić w życie wymarzonych innowacji. Odłożone na bok jak drogie, przestarzałe zabawki dziś są przestrogą dla tych, którzy chcą inwestować w karkołomne projekty. Wielu z nich padło ofiarami politycznych niesnasek, problemów finansowych lub własnej próżności. Co teraz dzieje się z konstrukcjami widmo? W tym programie widzowie odwiedzą te najbardziej monumentalne, które nie przetrwały próby czasu.

„Zaginione archiwa Tesli” („Search for the Tesla Files”)
emisja: w środy (od 31 lipca br.) o 21:00

Dlaczego walizki pełne rzeczy genialnego wynalazcy Nikoli Tesli skonfiskowano w 1943 roku? Czy zawierały plany dotyczące prawie bezpłatnej światowej energii elektrycznej, masywnych promieni śmierci i innych wynalazków z przyszłości? Badacz Marc Seifer, astrofizyk Travis Taylor i dziennikarz śledczy Jason Stapleton badają tajemnice życia i twórczości Nikoli Tesli, jednego z najważniejszych i ekscentrycznych naukowców w historii. Wynikiem śledztwa, zainspirowanego przez odtajnione dokumenty CIA (Central Intelligence Agency), jest opowieść o zaciekłej rywalizacji, spiskach rządowych, szpiegostwie z czasów zimnej wojny, spotkaniach z istotami pozaziemskimi i niesamowitych osiągnięciach naprawdę uzdolnionego człowieka, jakim był Nikola Tesla.
 
Nikola Tesla w programie „Zaginione archiwa Tesli”, foto: A+E Networks
Nikola Tesla w programie „Zaginione archiwa Tesli”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...
reklama