reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: Abonament RTV nadal obowiązuje

dodano: 2020-06-17 11:06 | aktualizacja: 2020-06-17 12:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

abonament RTV pieniądze Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że obowiązek płacenia abonamentu RTV nie został zniesiony. Pojawiające się w ostatnim czasie w mediach raporty sugerujące, iż postępowania egzekucyjne powstałego zadłużenia zostaną wstrzymane, mogły wprowadzić dezorientację w tym zakresie i zachęcić część osób do nieuiszczania opłat. KRRiT rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym temacie.

abonament RTV pieniądze


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Krajowa Rada informuje, że w dalszym ciągu obowiązuje ustawa o opłatach abonamentowych z 2005 roku w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Może to zmienić jedynie nowa ustawa abonamentowa.
 

- Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z 2 marca 2020 roku przewiduje, że po przyjęciu przez Radę Ministrów odpowiednich przepisów wykonawczych, będzie możliwe czasowe wstrzymanie postępowań egzekucyjnych powstałego zadłużenia - informuje KRRiT.

Jedyną prawną możliwością rozwiązania przez KRRiT trudnych sytuacji abonentów, zgodną z przepisami ustawy o opłatach abonamentowych, jest umarzanie lub rozkładanie na raty ciążących na dłużnikach należności.
 

- Jeżeli przemawiają za tym szczególne względy społeczne lub przypadki losowe, Krajowa Rada może umorzyć lub rozłożyć na raty zaległości w opłatach abonamentowych z odsetkami za zwłokę oraz w opłatach za używanie niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego wraz z odsetkami za zwłokę w jej uiszczeniu. Jest to możliwe wyłącznie na drodze indywidualnych decyzji - informuje KRRiT.

W 2019 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała 63 480 decyzji administracyjnych, w których rozpatrzyła indywidualne wnioski złożone przez abonentów, dotyczące umorzenia bądź rozłożenia na raty zaległości w płatności opłat abonamentowych, odsetek za zwłokę w ich uiszczaniu, opłaty za używanie niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego oraz odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama