reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-17 - 2021-04-18 - 2021-04-19

Tauron SEC w Eurosporcie od 4.07

dodano: 2020-06-17 12:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Speedwayeuro/Eurosport

Speedway Euro Championships fot. SEC Toruńska Motoarena od początku istnienia gości zawodników rywalizujących w cyklu Speedway Grand Prix. Obiekt ten regularnie też jest jednym z tych, na których rozgrywane są finały TAURON Speedway Euro Championship. Nie inaczej będzie w tym roku, z tą różnicą, że w Toruniu zawodnicy, walczący o tytuł najlepszego w Europie zjawią się aż dwa razy. Transmisje z tego wydarzenia będzie można oglądać na antenach Eurosportu oraz w usłudze Eurosport Player.

TAURON Speedway Euro Championship
Tauron Speedway Euro Championship Tauron SEC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Motoarena nie była obecna w pierwotnej wersji kalendarza cyklu TAURON SEC na sezon 2020. Zmagania miały odbyć się kolejno w Vojens, Łodzi, Goričan i Chorzowie. Ostatecznie finałowe zawody nie zostaną rozegrane na żadnym z powyższych stadionów, a wszystko to oczywiście związane jest z pandemią koronawirusa, która pokrzyżowała plany wszystkim. Udało się stanąć na wysokości zadania i wypracowano nowy kalendarz, w którym 5 turniejów zostanie rozegranych w ciągu zaledwie ok. 3,5 tygodnia. Z pewnością to sytuacja bez precedensu i tym samym Indywidualne Mistrzostwa Europy zagoszczą do Bydgoszczy, Gniezna, Rybnika i dwukrotnie do Torunia.

Motoarena im. Mariana Rosego, od początku istnienia cyklu TAURON SEC, była trzykrotnie gospodarzem finałowych rund. Pierwszy turniej odbył się tam w roku 2015, a kolejne następowały co dwa lata. Wcześniej organizowano na tym stadionie m.in. wspomniane już rundy cyklu Speedway Grand Prix oraz zmagania w ramach Speedway Best Pairs.

Serię zainauguruje finał 4 lipca na toruńskiej Motoarenie, a zakończy się ona na tym samym obiekcie, dokładnie 25 dni później. Fakt ten to z pewnością dobry impuls dla toruńskich kibiców, których drużyna w sezonie 2019 pożegnała się przynajmniej na rok z rozgrywkami PGE Ekstraligi. Tym samym rywalizacja na wysokim poziomie zagości na Motoarenę dwukrotnie, właśnie dzięki finałom TAURON SEC. Po wydaniu odpowiedniego rozporządzenia przez polski rząd, możliwa będzie obecność części kibiców na stadionie, a z pewnością będą oni chcieli z tego skorzystać.

Przed pięcioma laty, w turnieju który otwierał zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy, zwyciężył Nicki Pedersen, przed Pawłem Przedpełskim i Emilem Sajfutdinowem. Z wymienionej trójki w stawce tegorocznych uczestników jest tylko Duńczyk, który zapewne nie miałby nic przeciwko, aby powtórzyć ten wynik w Toruniu choć raz. Dwa lata później – również w pierwszym finale cyklu – wygrał Jarosław Hampel, przed Václavem Milíkiem i Andrzejem Lebiediewem. Tym razem Polaka zabraknie, jednak Czech i Łotysz ponownie zaprezentują się na Motoarenie, licząc z pewnością na podobny rezultat. Ostatni raz Motoarena gościła zawodników w ramach TAURON Speedway Euro Championship 27 lipca 2019. Wtedy to na podium znaleźli się odpowiednio Leon Madsen, Grigorij Łaguta i Kacper Woryna. Całą trójkę kibice będą mogli podziwiać na toruńskim stadionie również w tym roku.

Pierwsza runda TAURON Speedway Euro Championship odbędzie się 4 lipca. Zawody będzie można oglądać na antenach Eurosportu oraz usłudze Eurosport Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...
reklama