reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

WTO: „Państwo saudyjskie wspiera piractwo beoutQ”

dodano: 2020-06-17 10:52 | aktualizacja: 2020-06-17 14:16
autor: HP | źródło: WTO

WTO beoutQ logo 360px.jpg Światowa Organizacja Handlu (WTO) zakończyła ocenę postępowania Arabii Saudyjskiej w związku z piractwem beoutQ. Wśród organów składających deklaracje bezpośrednio przeciwko Arabii Saudyjskiej były m.in. FIFA, UEFA, Premier League, LaLiga i Bundesliga. WTO orzekła, że ​​rząd Arabii Saudyjskiej od początku aktywnie promował i wspierał piracką platformę beoutQ, o której pisaliśmy wcześniej, że nielegalnie nadaje transmisje Ligi Mistrzów UEFA, MŚ oraz mecze znanych piłkarskich lig LaLigi, Bundesligi i Premier League.

BeoutQ_pasek_info_760px-info.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W swoim ostatecznym wyroku, który opublikowano 16 czerwca 2020 r., WTO orzekła, że ​​rząd Arabii Saudyjskiej od początku aktywnie promował i wspierał piracką działaność beoutQ oraz całkowicie naruszył i dalej narusza swoje zobowiązania wynikające z prawa międzynarodowego w zakresie ochrony intelektualnej prawa własności.

WTO wzywa Arabię ​​Saudyjską do natychmiastowego dostosowania się do zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego.

Ustalenia WTO:
  • państwo saudyjskie od początku aktywnie promowało i wspierało beoutQ
  • sponsorowało wiele publicznych spotkań z promocyjnymi pokazami beoutQ
  • podczas Mistrzostw Świata 2018 piracko udostępniano 294 transmisje w 13 regionach Arabii Saudyjskiej
  • państwo saudyjskie nie podjęło żadnych działań przeciwko beoutQ w ciągu ostatnich 3 lat
  • urzędnicy saudyjscy od początku publicznie promowali beoutQ, włącznie z „rządowymi” tweetami
  • WTO potwierdziło też, że beoutQ jest obsługiwany na pojemnościach operatora satelitarnego Arabsat 
Na podstawie szeregu faktycznych ustaleń WTO orzekła, że ​​Arabia Saudyjska całkowicie narusza prawo międzynarodowe, w tym zobowiązania wynikające z traktatu międzynarodowego. W związku z tym WTO wezwało Arabię ​​Saudyjską do „dostosowania swoich środków” do tych obowiązków, uznając, że narusza to art. 42 i art. 41 ust. 1 porozumienia WTO w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej (Porozumienie TRIPS) , zapobiegając podejmowaniu przez beIN postępowania cywilnego przeciwko naruszeniu praw autorskich w Arabii Saudyjskiej, a także z naruszeniem art. 61 Porozumienia TRIPS, odmawiając podjęcia jakichkolwiek działań karnych przeciwko beoutQ, mimo że są obsługiwane przez osoby fizyczne lub podmioty podlegające jurysdykcji karnej Arabii Saudyjskiej Arabia i pomimo wielu dowodów dostarczonych władzom saudyjskim przez Premier League i FIFA.

- Dzisiejsze orzeczenie WTO jest historycznym potwierdzeniem praw własności intelektualnej - powiedział Stephen Nathan QC, Blackstone Chambers, doradca beIN Media Group.

- Decyzja opiera się na zasadach, które 164 narody zgodziły się zastosować. WTO ustaliło, że od 2017 r. Rząd Arabii Saudyjskiej odgrywa kluczową rolę w umożliwianiu i promowaniu kradzieży światowego sportu i rozrywki przez beoutQ - najbardziej rozpowszechnionych i najbardziej szkodliwych operacji pirackich, jakie świat kiedykolwiek widział. Naruszenie prawa międzynarodowego przez Arabię ​​Saudyjską zostało wyraźnie ustalone; szkody dla Premier League, innych posiadaczy praw i nadawców były kolosalne i zostały spowodowane promocją i wsparciem Arabii Saudyjskiej dla piractwa beoutQ.

- Oprócz orzeczenia WTO, rząd USA, rząd Wielkiej Brytanii i Komisja Europejska dostrzegły, że dziedzictwo beoutQ i szkody w światowym sporcie są nadal aktualne” - zauważył David Sugden, starszy radca prawny i dyrektor ds. Korporacyjnych, beIN Media Group .

- Miliony dekoderów beoutQ z obsługą IPTV i inne nielegalne urządzenia nadal są w użyciu; sprawy sądowe w Premier League, FIFA, UEFA i innych przeciwko beoutQ zostały celowo zablokowane przez rząd saudyjski; międzynarodowe wartości praw mediów zostały zniszczone; a w wyniku działań rządu saudyjskiego dziesiątki milionów saudyjskich fanów sportu mogą oglądać większość najważniejszych sportów międzynarodowych - w tym mecze Newcastle United - w nielegalny sposób.

- Katar i międzynarodowi posiadacze praw odnieśli dziś ogromne zwycięstwo - powiedział Ali bin Ahmed Al Kuwari, minister handlu i przemysłu w Katarze.

- Oczekujemy, że Arabia Saudyjska, zwłaszcza że jest gospodarzem nadchodzącego G20, szanuje to decydujące orzeczenie i natychmiast położy kres kradzieży i piractwu praw własności intelektualnej. Mogą zacząć od przyjęcia orzeczenia WTO i przeprowadzenia sprawiedliwego, terminowego i przejrzystego postępowania prawnego przeciwko sprawcom, aby powstrzymać to nadużycie. 


Źródło: wto.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...