reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Używasz Google Chrome? Jesteś na celowniku hakerów

dodano: 2020-06-19 23:07 | aktualizacja: 2020-06-21 00:32
autor: HP | źródło: Interia.pl/Awake Security

Google Chrome ikona logo 360px.jpg Wszystko wskazuje na to, że rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które zostało pobrane w sieci ponad 32 miliony razy mogło służyć do szpiegowania użytkowników w ramach specjalnej kampanii. Jakie mogą być skutki tych rozszerzeń?

Google
Google Chrome logo ikona 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raport firmy Awake Security potwierdził, iż co najmniej 111 złośliwych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome mogło wykonywać zrzuty ekranu, kraść dane do logowania oraz przechwytywać hasła podczas ich wpisywania.

Sprytna kampania hakerów wpłynęła na wiele sektorów, w tym usługi finansowe, opiekę zdrowotną oraz organizacje rządowe. Wśród rozszerzeń znalazł się między innymi program, który pozwalał oglądać zdalnie Netflixa ze znajomymi. Z takich możliwości korzystało też wielu Polaków, więc jest czego bać! Inny z programów pozwalał na oznaczanie podejrzanych stron internetowych.

Kampania spyware została połączona z izraelską firmą hostingową Galcomm, która zarządza około 250 tys. domen w sieci. Analitycy znaleźli co najmniej 15 tys. domen należących do Galcomm, które mogły zaszkodzić użytkownikom. Galcomm twierdzi, że nie są zaangażowani w żaden sposób w podobne działania. 

Źródło: interia.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...