reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: Operatorzy stracili 30 mld rubli przez pandemię

dodano: 2020-06-22 19:05 | aktualizacja: 2020-06-22 20:15
autor: RO | źródło: cableman.ru/kommersant.ru

biznes Od marca do maja 2020 roku, rosyjscy operatorzy telekomunikacyjni stracili już około 30 mld rubli (ok. 1,7 mld zł) z powodu pandemii koronawirusa, z czego 40% pochodziło z utraty przychodów ze sprzedaży, a około 30% z roamingu, podała gazeta Kommersant, powołująca się na raport agencji Content Review.

Discovery Channel
koronawirus Discovery channel maska pandemia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W stratach uwzględniono nieprzewidziane wydatki na zwiększenie przepustowości sieci, przesunięcie pracowników do pracy zdalnej, zapewnienie bezpłatnego dostępu do zasobów istotnych społecznie oraz uruchomienia specjalnych ofert wsparcia dla użytkowników.

Na podstawie tych danych Content Review prognozuje, że zgodnie z wynikami z 2020 r., przychody operatorów mogą spaść o 9-11% czyli o 114-140 mld rubli w ujęciu pieniężnym. Analitycy przypisują swoją prognozę długoterminowym wpływem pandemii, a w szczególności reżimu samoizolacji na biznes.

Ponadto na spadek przychodów wpływa spadek siły nabywczej. Ekspert zauważył również potencjalny negatywny wpływ na przychody ze zdalnej możliwości identyfikacji abonentów, ponieważ ogranicza to szanse sprzedaży nowym abonentom dodatkowych usług.

Oczekuje się także, że przychody z roamingu spadną kilka razy, ponieważ nawet po otwarciu granic liczba podróżujących za granicę obywateli będzie mniejsza niż wcześniej.

Jednocześnie sami operatorzy telekomunikacyjni do tej pory wyrażali bardziej optymistyczne założenia. MTS zgodnie z wynikami pierwszego kwartału 2020 r. skorygowało prognozę tylko do utrzymania przychodu na poziomie zeszłego roku albo wzrostu w granicach 3%.

Należy zauważyć, że prognoza Content Review znacznie odbiega od analizy Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego, Komunikacji i Mediów Federacji Rosyjskiej. Rządowa agencja przewidziała spadek tylko o 3% przy braku wsparciu państwa.

Źródło: cableman.ru  kommersant.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...
reklama