reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Weekend wiedzy: Otyłość” w Studiomed TV [wideo]

dodano: 2020-06-24 14:10
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Studiomed TV

Weekend wiedzy Otyłość Studiomed TV „Weekend wiedzy: Otyłość” to dedykowane pasma audycji na Studiomed TV poświęcone kulturze odżywiania, problemom z nadwagą i ich zapobieganiu. Wiele ciekawych tematów: ćwiczenia wzmacniające, zdrowe gotowanie, informacje o substancjach w żywności, problemach z nadwagą, odżywianie i styl życia a rak, cholesterol, bariatria oraz wiele innych. „Weekend wiedzy: Otyłość” już 27-28 czerwca.

Weekend wiedzy Otyłość Studiomed TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do rozmów dotyczących leczenia dzieci zaproszono ekspertów różnych specjalizacji.

Dr Ewa Kempisty-Jeznach, specjalista medycyny męskiej

Dieta męska – inna niż kobieca – dlaczego mężczyźni nie powinni korzystać z diety swoich żon


Okazuje się, że odchudzanie kobiet i odchudzanie mężczyzn to dwie, kompletnie różne sprawy. Dieta, która daje efekty u kobiety, wcale nie musi być skuteczna dla mężczyzny. Specjalista ds. medycyny męskiej odpowie na pytania:
  • Skąd biorą się te różnice?
  • Jak namówić mężczyznę do schudnięcia?
  • Jak utrzymać efekty?
  • Co z dietą wegańską?
  • Pytanie, które wszystkich nurtuje - czy istnieje taka dieta, przy której ruch nie jest już konieczny, żeby schudnąć?

Dr Monika Dąbrowska-Molenda, dietetyk, Klinika Leczenia Otyłości

Kiedy jest właściwy moment, żeby się zwrócić do dietetyka? Przybieranie na wadze odbywa się niezauważalnie. Pewnego dnia czujemy, że przybyło kilka centymetrów w pasie albo na plecach. Kiedy jest właściwy moment, żeby się zwrócić do dietetyka? Co zrobić, żeby nie dopuścić do przekroczenia tej niezauważalnej granicy? Dlaczego tyjemy? Dlaczego diety zawodzą? Czy dieta albo wręcz jedzenie może być lekiem? Na te pytania i kilka innych odpowie specjalista dietetyk.

Dr Marcin Kielar, kierownik Klinika Leczenia Otyłości

Kiedy szukać pomocy chirurga przy odchudzaniu? Co czwarty Polak cierpi na otyłość. W większości przypadków jest tak zaawansowana, że zagraża życiu. Gdy diety i ćwiczenia nie pomagają - z pomocą przychodzi chirurgia. Kiedy szukać pomocy chirurga przy odchudzaniu? Dawka informacji o operacjach bariatrycznych i ich skuteczności.
„Weekend Wiedzy: Otyłość” - wybrane programy na antenie Studiomed TV:

Jak uniknąć raka?
Chirurg onkolog dr Richard Babor wyrusza w podróż, aby pokazać, jak poprzez zmiany stylu życia i odżywiania życia można zapobiec co najmniej 40 proc. nowotworów.

Gotowe na start
16 kobiet stoi przed sportowym wyzwaniem. To miłośniczki biesiadowania, niezdrowej diety, alkoholu i papierosów. Decydują się jednak wziąć udział w półmaratonie. Pomoże im w tym legendarny zawodnik rugby.

200 kg dziecko
Dokument - historia piętnastolatka, który ważył ok. 200 kg. Jedynym ratunkiem dla niego była operacja bariatryczna. To dopiero początek procesu leczenia.

Tabletka na otyłość
Wskaźniki otyłości rosną i jeszcze w żadnym kraju nie udało się ich zatrzymać. Jakie są możliwości walki z nadwagą lub kliniczną otyłością?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama