reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bundesliga na żywo w Sky, DAZN i ProSiebenSat.1

dodano: 2020-06-22 16:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DFL/Sky/satkurier.pl

Bundesliga logo DFL Deutsche Fußball Liga zawarła umowy na prawa do transmisji Bundesligi i 2. Bundesligi na rynkach niemieckojęzycznych na łączną kwotę w wysokości 4,4 mld euro. Dotyczy to czterech sezonów od 2021/22 do 2024/25. W obszarze pay-tv prawami nadal dzielić się będą Sky i DAZN. Natomiast prawa do transmisji w bezpłatnej telewizji nabył ProSiebenSat.1.

Bundesliga prawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky będzie transmitować wszystkie sobotnie mecze Bundesligi, natomiast DAZN - piątkowe i niedzielne. Ponadto Sky będzie pokazywać wszystkie mecze 2. Bundesligi. Dodatkowo jeden sobotni mecz 2. Bundesligi będzie transmitowany także w bezpłatnym kanale Sport1 (dla polskiego widza dostępny FTA w SD na Astrze 19,2°E).

Sky pokaże łącznie 511 z 617 meczów Bundesligi i 2. Bundesligi w sezonie, w tym 472 mecze na wyłączność. 70 meczów będzie transmitowanych w jakości UHD.

Pakiet praw dla bezpłatnej telewizji zapewnił sobie ProSiebenSat.1. Obejmuje on mecze otwarcia Bundesligi i 2. Bundesligi, baraże i Superpuchar Niemiec.

ARD ponownie zapewniło sobie prawa do pierwszych podsumowań Bundesligi w sobotnie i niedzielne wieczory. ZDF będzie mógł pokazywać sobotnie podsumowania jako drugi nadawca bezpłatnej telewizji. Sport1 zapewnił sobie prawa do niedzielnych podsumowań z rana.
 

- Wynik przetargu daje klubom z Bundesligi i 2. Bundesligi, a także kibicom największą możliwą stabilność w tych niepewnych czasach. Dotyczy to zarówno przychodów, jak i dostępności transmisji. Ogromne podziękowania należą się partnerom medialnym, którzy swoimi inwestycjami wyrazili zaufanie do przyszłego pozytywnego rozwoju Bundesligi i 2. Bundesligi - powiedział Christian Seifert, rzecznik Prezydium DFL i dyrektor zarządzający DFL.

W Polsce prawa do transmisji Bundesligi są w posiadaniu Eleven Sports, do końca sezonu 2020/2021. W efekcie umowy z Platformą CANAL+, CANAL+ Sport transmituje na wyłączność 2 mecze podczas 30 kolejek i 3 mecze podczas 4 kolejek w każdym pełnym sezonie Bundesligi. Pozostałe spotkania są transmitowane w kanałach Eleven Sports.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament 2021 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2021 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

459 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama