reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał April z Kirgistanu będzie nadawać

dodano: 2020-06-24 18:13 | aktualizacja: 2020-06-24 18:45
autor: RO | źródło: telekritika.ua/kaktus.media

April 23 czerwca br. sąd w stolicy Kirgistanu wydał wyrok w sprawie bezprawnego uwolnienia szefa grupy przestępczej Aziza Batukajewa, gdzie jednym z oskarżonych jest dawny prezydent Ałmazbek Atambajew. Sędzia skazał Atambajewa na 11 lat i 2 miesiące więzienia z konfiskatą mienia. Powiązana stacja telewizyjna April znalazła się na liście zatrzymanych nieruchomości.

https://telekritika.ua/tk-static/2020/06/april-2020-06-24.jpg
April


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szef April, Dmitrij Łożnikow, oświadczył, że stacja będzie nadal pracować w swoim formacie, w jakim działała przez ostatni rok. Dzisiaj nadawanie odbywa się przy wsparciu zwykłych obywateli bez korzystania z zajętego zaplecza technicznego.

Kanał April powstał wiosną 2018 roku. Po wydarzeniach z sierpnia 2019 roku, kiedy rozpoczęło się ściganie byłego prezydenta za korupcję, baza techniczna kanału została zatrzymana. Od tamtego czasu kanał publikuje swoje materiały tylko w sieciach społecznościowych i na stronie internetowej.

W April były emitowane programy informacyjne, analityczne, dyskusyjne, czytania dzieł sztuki oraz filmy dokumentalne i fabularne. Transmisje na żywo zajmowały ponad jedną trzecią czasu antenowego. Stację nadawano przez satelitę Azerspace 1 (46°E) dla całej Azji Środkowej, a także części Rosji i Europy.

Zauważmy, że w maju br. jedna z największych telewizji na Filipinach przestała nadawać z powodu nieporozumień z prezydentem.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 100 TRX EL grafit

Wersja WZMOCNIONA portugalskiej anteny offsetowej firmy Famaval 100 TRX EL...

160 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Karta USB Media-Tech DVB-T Stick MT4171

Karta do komputera Media-Tech DVB-T Stick MT4171 do odbioru cyfrowej...

59 zł Więcej...
reklama