reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał April z Kirgistanu będzie nadawać

dodano: 2020-06-24 18:13 | aktualizacja: 2020-06-24 18:45
autor: RO | źródło: telekritika.ua/kaktus.media

April 23 czerwca br. sąd w stolicy Kirgistanu wydał wyrok w sprawie bezprawnego uwolnienia szefa grupy przestępczej Aziza Batukajewa, gdzie jednym z oskarżonych jest dawny prezydent Ałmazbek Atambajew. Sędzia skazał Atambajewa na 11 lat i 2 miesiące więzienia z konfiskatą mienia. Powiązana stacja telewizyjna April znalazła się na liście zatrzymanych nieruchomości.

https://telekritika.ua/tk-static/2020/06/april-2020-06-24.jpg
April


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szef April, Dmitrij Łożnikow, oświadczył, że stacja będzie nadal pracować w swoim formacie, w jakim działała przez ostatni rok. Dzisiaj nadawanie odbywa się przy wsparciu zwykłych obywateli bez korzystania z zajętego zaplecza technicznego.

Kanał April powstał wiosną 2018 roku. Po wydarzeniach z sierpnia 2019 roku, kiedy rozpoczęło się ściganie byłego prezydenta za korupcję, baza techniczna kanału została zatrzymana. Od tamtego czasu kanał publikuje swoje materiały tylko w sieciach społecznościowych i na stronie internetowej.

W April były emitowane programy informacyjne, analityczne, dyskusyjne, czytania dzieł sztuki oraz filmy dokumentalne i fabularne. Transmisje na żywo zajmowały ponad jedną trzecią czasu antenowego. Stację nadawano przez satelitę Azerspace 1 (46°E) dla całej Azji Środkowej, a także części Rosji i Europy.

Zauważmy, że w maju br. jedna z największych telewizji na Filipinach przestała nadawać z powodu nieporozumień z prezydentem.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

299 zł Więcej...
reklama