reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Praca ukraińskiej TV koliduje z komunikacją w Europie

dodano: 2020-06-26 18:56
autor: RO | źródło: mediasat.info

wieża telewizyjna Kijów Praca ukraińskiej telewizji utrudnia normalne funkcjonowanie komunikacji w Europie. Taki problem powstał, ponieważ krajowe stacje telewizyjne były uruchamiane na częstotliwościach używanych przez europejskich operatorów telekomunikacyjnych, podało Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy na swoim profilu na Facebooku.

https://delo.ua/files/news/images/3625/94/picture2_cifrovaja-gramotn_362594_p0.jpg
cyfrowa transformacja, łączność, komunikacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według danych, z przestarzałych częstotliwości w zakresie 690-822 MHz, na których działają ukraińskie stacje telewizyjne, korzystają również operatorzy telekomunikacyjni w Europie. Powoduje to pewne zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu komunikacji.

Aby rozwiązać ten problem, Europa zaproponowała podpisanie regionalnej umowy o widmie częstotliwości radiowych (RSA). Dokument powinien uregulować interakcje techniczne między krajami Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia).

Z kolei Ukraina daną propozycję podtrzymuje. Władze zamierzają harmonizować współdzielenie zasobów częstotliwości radiowej z Europą, tym bardziej, że jest to konieczne do rozwijania technologii 4G i 5G.

Według Ministerstwa, to nie zakłóci pracy telewizji, ponieważ można ją również uruchomić na niższych częstotliwościach. Jednak nadal jest to trudne do wdrożenia, ponieważ potrzebne są dodatkowe pieniądze na zwolnienie częstotliwości i zmianę konfiguracji sprzętu firm telewizyjnych. Według wstępnych szacunków, wymaga to około 240 milionów hrywien.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

250 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama