reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat i Emitel wśród 10 najważniejszych firm dla Polski wg „Rzeczpospolitej”

dodano: 2020-06-29 15:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Rzeczpospolita/Emitel/satkurier.pl

Rzeczpospolita Najważniejsze firmy dla Polski Cyfrowy Polsat Redakcja „Rzeczpospolitej” wyłoniła 10 najważniejszych jej zdaniem firm dla polskiej gospodarki. Obok PKN Orlen, Grupy Azoty, Grupy PZU, Jeronimo Martins Polska, KGHM, PGNiG, Canpack, PGE Polskiej Grupy Energetycznej znalazły się także Grupa Cyfrowy Polsat oraz Emitel. Jest to zestawienie przygotowane niezależnie od rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski”, w którym specjalnie powołana kapituła nagrodziła firmy w trzech kategoriach: grupa kapitałowa, przedsiębiorstwo indywidualne i firma rodzinna. Dodatkowo uhonorowano firmy z ponad 100-letnią tradycją.

Emitel
Rzeczpospolita Najważniejsze firmy dla Polski Emitel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Staraliśmy się pokazać różne, istotne branże dla naszej gospodarki i ich liderów, którzy często mają wręcz dominującą pozycję nie tylko w Polsce czy w Europie, a nawet już znaczącą, wypracowaną pozycję na świecie. Pod uwagę wzięliśmy też kilka najważniejszych – naszym zdaniem – danych finansowych za 2019 rok, jak przychody, zysk netto czy wartość płaconych podatków. Aby zdywersyfikować „redakcyjną” reprezentację uwzględniliśmy również poniesione nakłady inwestycyjne firm i liczbę zatrudnianych osób. Lokomotywą polskiej gospodarki jest eksport, dlatego też nieobojętna była nam wartość wyeksportowanych dóbr czy usług. Do tego wszystkiego dołożyliśmy element subiektywny, w postaci własnych, już kilkudekadowych „gospodarczych” doświadczeń, obserwacji i intuicji redaktorów oraz dziennikarzy. Mamy jednak świadomość, że tak naprawdę po przeanalizowaniu wielu wskaźników i informacji spokojnie moglibyśmy wyłonić kilka, a nawet kilkanaście „najważniejszych dziesiątek” dla polskiej gospodarki - poinformował Andrzej Stec, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Emitel to istniejąca od 50 lat firma, która odpowiada za nadawanie sygnału telewizji naziemnej i radia w całej Polsce. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce. Pierwotnie Emitel należał do kontrolowanej przez państwo Telekomunikacji Polskiej, a obecnie jego właścicielem jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.
 

- Bardzo dziękuję redakcji za wyróżnienie, które pojawia się w szczególnym roku - roku obchodów setnych urodzin dziennika „Rzeczpospolita”. To zaszczyt znaleźć się w gronie spółek kluczowych dla przyszłości polskiej gospodarki - powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu Emitel. - Wyróżnienie przez tak prestiżowy dziennik jak „Rzeczpospolita” to dowód na to, że Emitel jest jednym z liderów i ważnym uczestnikiem krwioobiegu gospodarczego w Polsce. To nagroda dla wszystkich byłych i obecnych pracowników Emitel, którzy piszą historię firmy.

Grupa Cyfrowy Polsat jest największą grupą medialno-telekomunikacyjną w Polsce. W ramach prowadzonej działalności świadczy zintegrowane usługi w następujących obszarach: usług płatnej telewizji, oferowanych głównie przez Cyfrowy Polsat oraz Netię; usług telekomunikacyjnych, świadczonych przede wszystkim za pośrednictwem spółek Polkomtel i Netia; szerokopasmowego mobilnego Internetu, oferowanego pod dwiema alternatywnymi markami: Cyfrowy Polsat i Plus; szerokopasmowego Internetu stacjonarnego, oferowanego pod markami Netia i Plus; nadawania i produkcji telewizyjnej poprzez Telewizję Polsat; usług hurtowych na rynku międzyoperatorskim, obejmujących m.in. usługi interconnect, tranzyt ruchu IP i ruchu głosowego, dzierżawę łączy czy usługi roamingu krajowego i międzynarodowego. Głównym akcjonariuszem grupy jest Zygmunt Solorz.

Źródło: www.rp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

79 zł Więcej...
reklama