reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TikTok i Baidu zostanie zakazany w Indiach

dodano: 2020-06-30 12:37
autor: HP | źródło: Indian Express/Zeenews

TikTok blokada chiny 360px.jpg Indie zakażą 59 chińskich aplikacji, w tym tak znanych jak TikTok, ShareIt, UC Browser, mapy Baidu czy komunikator WeChat. Indie zabronią korzystania z chińskich aplikacji, bo tamtejszy rząd stwierdził, że „szkodzą suwerenności i integralności Indii, obronie Indii, bezpieczeństwu państwa i porządkowi publicznemu”. Interesująca jest lista zabronionych chińskich aplikacji w Indiach.

Zeenews
TikTok blokada Indie chiny zeenews 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rząd Indii zrobił ogromny krok przeciwko dominacji chińskiej technologii w Indiach i zakazał 59 chińskich aplikacji, w tym niektórych z najbardziej znanych chińskich aplikacji TikTok, UC Browser, Shareit, Virus Cleaner, UC News, ES File Explorer i innych.

Podjęto kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i ochrony prywatności miliardów Hindusów oraz zaprzestania gromadzenia wrażliwych danych z miliardów telefonów komórkowych.

Zakaz został nałożony zgodnie z sekcją 69A indyjskiej ustawy o technologii informacyjnej, która odnosi się do przepisów dotyczących procedur i zabezpieczeń w przypadku publicznego blokowania dostępu do informacji).

Indyjskie Centrum Koordynacji ds. Cyberprzestępczości, będące częścią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, wysłało „wyczerpujące zalecenie dotyczące blokowania złośliwych aplikacji stanowiących zagrożenie dla kraju.

Podejrzewać należy, że posunięcie władz Indii nastąpiło w związku z obecną walką indyjskiej armii z wojskami chińskimi na granicy w Ladakhu. Reakcja władz indyjskich na chińskie próby kontroli sytuacji w tym rejonie przeniosły się pośrednio na walkę z chińskimi firmami technologicznymi.

Ciekawostka jest, że w latach 2015-2019 chińscy inwestorzy, w tym Alibaba, Tencent, TR Capital i Hillhouse Capital, zainwestowali ponad 5,5 mld dol. w indyjskie start-upy, zgodnie z Venture Intelligence, która śledzi private equity, venture capital, transakcje M&A i wyceny w Indiach. Chińscy inwestorzy poniosą w Indiach ogromne straty.

W raporcie o zakazie korzystania  z chińskich aplikacji w armii indyjskiej napisano również:

- Wiele aplikacji na Androida / IOS opracowanych przez chińskich programistów lub posiadających chińskie łącza to podobno oprogramowanie szpiegujące lub inne złośliwe oprogramowanie. Korzystanie z tych aplikacji przez nasz personel wojskowy może być szkodliwe dla bezpieczeństwa danych, co ma wpływ na siłę i bezpieczeństwo narodowe.

Oto pełna lista zablokowanych aplikacji:

 


Źródło: indianexpress.com  india.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 brązowa

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama