reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec platformy Sky Direct - 1,5 mln abonentów na lodzie?

dodano: 2020-07-06 20:07 | aktualizacja: 2020-07-07 11:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NTC/newsbytes.ph/CNN.ph

Skycable sky Direct platforma Filipiny 360px.jpg 30 czerwca br. Narodowa Komisja Telekomunikacyjna (NTC) - regulator mediów na Filipinach wydał zarządzenie wstrzymujące nadawanie przez filipińskiego nadawcę ABS-CBN kanałów TV Plus w stolicy Manili, a także Sky Cable, która ma usługę pay-tv, czyli platformę satelitarną Sky Direct. Już teraz wiadomo, że 1,5 mln abonentów tej platformy rozsianych po wyspach Filipin może pozostać na lodzie.

SkyCable
Skycable Sky Direct platforma Filipiny 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według NTC licencja Sky Cable Corporation, spółki macierzystej i operatora platformy Sky Direct, wygasła 4 maja, podobnie jak giganta medialnego ABS-CBN. Sky Cable została poproszona o odpowiedź w ciągu 10 dni od otrzymania treści decyzji.

Faktycznie 1,5 mln abonentów Sky Direct w wielu odległych regionach Filipin, które nie mają możliwości innego sposobu odbioru sygnałów telewizyjnych, zostanie pozbawionych dostępu do kanałów.

Decyzja nie wpłynie na abonentów usług internetowych Sky Cable i Sky Fibre.

Warto wspomnieć, że w 2015 r. platforma Sky Direct otrzymała tymczasową decyzję od NTC do oferowania usług transmisji płatnych kanałów za pomocą anten satelitarnych. Decyzja została przedłużona do 23 czerwca 2021 r., jednak teraz organ regulacyjny stwierdził, że te usługi nie mogą być kontynuowane po wygaśnięciu franczyzy ustawodawczej Sky Cable.

Operator Sky Direct został zobowiązany do zwrotu subskrybentom wszystkich kwot stanowiących nieużywane karty przedpłacone, depozyty na sprzęcie i urządzeniach abonenckich, depozyt lub zaliczkę w miesięcznych opłatach dla abonentów postpaid.

Jednocześnie NTC nakazało ABS-CBN zaprzestanie i rezygnację z obsługi cyfrowej, naziemnej transmisji telewizyjnej za pośrednictwem urządzeń TV Plus za pośrednictwem kanału 43 w stolicy Filipin - Manili. 

Kanał 43 to miejsce, w którym ABS-CBN emituje naziemną telewizję cyfrową. Oferta TV Plus od ABS-CBN obejmuje kanały CineMO!, Yey!, TeleRadyo oraz kanał PPV KBO.

W grudniu 2015 r. filipińska platforma Sky Direct rozpoczęła transmisję testową za pomocą satelity SES NSS-11, ale w maju 2016 r. Sky Direct przeniósł całość transmisji na satelitę SES 9 (108,2°E) z częstotliwości 12,531 i 12,571 GHz, pol. V, SR: 30000, CA Verimatrix w DVB-S2 MPEG-4.

1 lipca br. sygnał z obu częstotliwości został wyłączony, więc platforma Sky Direct faktycznie zaniechała transmisji.
 

Źródło: newsbytes.ph  rappler.com  cnnphilippines.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 9-10/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2020

10 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...
reklama