reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kto pierwszy zrezygnuje z kodowania?

dodano: 2020-07-07 20:13 | aktualizacja: 2020-07-07 20:52
autor: RO | źródło: mediasat.info/TV Post (Telegram)

Ukraińskie kanały szyfrowanie Podobno ukraińska grupa medialna Inter Media Group rozważa odejście od szyfrowania sygnału satelitarnego swoich głównych kanałów telewizyjnych. W tej sprawie konsultowała się ze swoim operatorem satelitarnym SES, informuje kanał telegramowy TV Post.

https://telesputnik.ru/upload/iblock/41d/ukraintsy_poprosili_vernut_litsenziyu_kanalu_112_ukraina_i_
Ukraińska telewizja satelitarna Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chodzi o zniesienie obowiązku szyfrowania kanałów Inter, NTN, K1, K2, Mega, Piksel, Zoom i Enter Film na satelicie Astra 4A (4,8°E). Problem w tym, że ani SES, ani Inter Media Group nie potwierdzają takich zamiarów.


Mogą być dwie przyczyny takich działań:
  • przychody z dystrybucji nie spełniają oczekiwań
  • zmiana planów grupy dotyczących sprzedaży reklam spowodowana upadkiem sojuszu reklamowego (Inter Media Group, StarLightMedia, 1+1 Media, Media Group Ukraine), jaki nastąpi pod koniec roku i budowanie relacji z reklamodawcami od nowa

Grupa Inter obawia się, że nie otrzyma funduszy reklamowych po upadku sojuszu. Wraz z "odkodowaniem" sygnału w planach ma powrót do sprzedaży w panelu ogólnym "cała Ukraina". W tym panelu nadawca ma nadzieję zdobyć większą liczbę ocen niż w panelu "miasta 50 tys.+". Grupa zainspirowała się wysokimi wynikami niszowego kanału Sonce TV w panelu "cała Ukraina", a także międzynarodową wersją kanału Inter+, którego oglądalność wzrosła po kodowaniu satelitarnym. Sonce TV konsekwentnie idzie w górę i obecnie należy do TOP 10 kanałów telewizyjnych wg panelu "cała Ukraina".

Jak wiadomo, cztery największe grupy medialne zakodowały przekaz swoich kanałów na satelicie w nocy z 28 na 29 stycznia 2020 roku. Szyfrowanie satelitarne wymusiły nowe warunki handlowe dotyczące umieszczania kanałów w pakietach operatorów od 1 stycznia 2017 roku. Operatorzy zaczęli płacić grupom medialnym za retransmisję ich kanałów. Poprzedziły to zmiany przepisów dotyczących składu Uniwersalnych Programowych Usług (UPU), tzn. obowiązkowej listy kanałów do retransmisji przez dostawców telewizji płatnej. Kanały grup medialnych zostały usunięte z tej listy i dzięki temu mogły dostawać "profity" z dystrybucji w sieciach kablowych i IPTV.

Zauważmy, że kanały Inter Media Group po zakodowaniu sygnału przeszły do MPEG-4. Ten rodzaj kompresji obrazu może być obsługiwany zaledwie przez 30-35% gospodarstw domowych z darmową telewizją satelitarną. Wówczas odkodowanie sygnału wiązałoby się z przywróceniem transmisji MPEG-2. Ponadto powrót do FTA naruszyłby warunki licencji i umowy z producentami treści.

Źródło: mediasat.info   

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...
reklama