reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyrok dla piratów wzmacnia Canal+ we Francji

dodano: 2020-07-08 16:11
autor: HP | źródło: ALPA/Canal+

piractwo_streaming_360px.jpg W 2019 roku pisaliśmy o zamknięciu pirackiego serwisu beinsport-streaming. Teraz doszło do wydania wyroku skazującego 5 piratów odpowiedzialnych za utworzenie i utrzymanie około 20 pirackich witryn we Francji. Uznano ich za winne przez sąd karny w Rennes w następstwie skargi wniesionej przez trzech operatorów telewizji płatnej CANAL+, beiN Sport i RMC Sport.

czaszka piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W następstwie wspólnej skargi złożonej przez CANAL+ Group, beIN Sports i RMC Sport, we współpracy ze francuskim Stowarzyszeniem na rzecz Walki z Piractwem Audiowizualnym ALPA, 5 osób, które zarządzały około 20 witrynami pirackimi, w tym beinsport-streaming.com, zostało uznane za winnych i ukarani w czerwcu przez sąd w Rennes.

Zostały one skazane za nielegalne udostępnianie w Internecie wielu kanałów i wydarzeń sportowych na żywo od głównych francuskich i zagranicznych nadawców sportowych. Według szacunków 9 najczęściej odwiedzanych stron przyciągnęło ponad 7,5 mln odwiedzających w latach 2014–2017. Administratorzy witryn korzystali przede wszystkim za wyświetlaniu banerów reklamowych.

CANAL+ Group z zadowoleniem przyjęła doskonałą pracę wykonaną przez ALPA i Grupę ds. Cyberprzestępczości Sekcji Badawczej Narodowej Żandarmerii w Rennes. Z zadowoleniem przyjęto wyrok dla głównego autora tych przestępstw: 12 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 miesięcy.

Dla Grupy CANAL+ stanowi to ważny krok naprzód w walce z nieuczciwym rozpowszechnianiem, które narusza prawa własności intelektualnej posiadaczy praw i oficjalnych nadawców.

Céline Boyer, dyrektor ds. ochrony treści Grupy CANAL+, powiedziała:

- Decyzja sądu w Rennes umacnia pozycję Grupy CANAL+ jako aktora zaangażowanego w walkę z piractwem, prawdziwej plagi pełnej ekspansji i wieloaspektowej, która ma wpływ na cały ekosystem sportowy, od sportu zawodowego po sport amatorski, a także przemysł mediów i płatnej telewizji. 


Źródło: digitaltveurope.com  itrmanager.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...