reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

23. urodziny Radia JARD

dodano: 2020-07-08 21:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Radio JARD

Radio JARD 9 lipca br. mijają dokładnie 23 lata od momentu, gdy w białostockim eterze pojawiła pierwsza w regionie prywatna rozgłośnia radiowa - Radio JARD. Pierwsze dźwięki na częstotliwości 89,2 MHz wybrzmiały dokładnie 9 lipca 1997 roku o godz. 21:52.

Radio JARD
Radio Jard 23. urodziny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początkowo sygnał Radia JARD był rozpowszechniany z symboliczną wręcz mocą 0,1 kW. Można go było odebrać na terenie Białegostoku, a przy lepszych warunkach propagacyjnych również w pobliskich miejscowościach. Anteny nadawcze, podobnie jak wyższy od budynku maszt, zostały zainstalowane dzień wcześniej na siedzibie rozgłośni, którą pozostaje niezmiennie do dnia dzisiejszego Hotel Turkus.

Radio JARD założył i stworzył od podstaw według swojej własnej wizji Jarosław Dziemian. Prowadził je przez 21 lat. Było ono spełnieniem jednego z jego największych marzeń.

Kolejne lata działalności przyniosły szereg nowych audycji oraz liczne grono młodych ludzi, którzy to właśnie w Radiu JARD mogli spróbować swoich sił przed mikrofonem. Wielu z nich pracuje dzisiaj w największych ogólnopolskich mediach publicznych i komercyjnych.

Współczesne Radio JARD to lokalna rozgłośnia radiowa, która koncentruje się na najważniejszych tematach dotyczących regionu, w którym nadaje, oraz na prezentowaniu największych - polskich i zagranicznych, przebojów muzyki rozrywkowej z ostatnich czterech dekad.
 

- Od samego początku trzonem Radia JARD są nasi słuchacze. Gdyby nie oni, nie moglibyśmy się tak szybko i intensywnie rozwijać oraz odnieść tylu sukcesów na regionalnym rynku radiowym. Na tym jednak na pewno nie poprzestaniemy. Z myślą o naszych odbiorcach będziemy nadal doskonalić program, którego można słuchać 24 godziny na dobę. Przed nami wiele inwestycji. Mamy nadzieję, że działania, które podejmiemy, umożliwią nam dotarcie do kolejnych słuchaczy, a ci, którzy są z nami w wielu przypadkach od samego początku, nadal będą nas słuchać z wielką przyjemnością - powiedział Wojciech Kuczyński, redaktor naczelny Radia JARD.

Aktualnie Radio JARD nadaje na trzech częstotliwościach: 89,2 FM w Białymstoku i okolicach, 95,5 FM w Bielsku Podlaskim, Hajnówce i okolicach oraz 90,1 FM w Ełku i sąsiednich gminach województwa warmińsko-mazurskiego. Osoby niemieszkające na tym terenie mogą słuchać Radia JARD poprzez aplikację mobilną i stronę radio.jard.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama