reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

23. urodziny Radia JARD

dodano: 2020-07-08 21:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Radio JARD

Radio JARD 9 lipca br. mijają dokładnie 23 lata od momentu, gdy w białostockim eterze pojawiła pierwsza w regionie prywatna rozgłośnia radiowa - Radio JARD. Pierwsze dźwięki na częstotliwości 89,2 MHz wybrzmiały dokładnie 9 lipca 1997 roku o godz. 21:52.

Radio JARD
Radio Jard 23. urodziny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początkowo sygnał Radia JARD był rozpowszechniany z symboliczną wręcz mocą 0,1 kW. Można go było odebrać na terenie Białegostoku, a przy lepszych warunkach propagacyjnych również w pobliskich miejscowościach. Anteny nadawcze, podobnie jak wyższy od budynku maszt, zostały zainstalowane dzień wcześniej na siedzibie rozgłośni, którą pozostaje niezmiennie do dnia dzisiejszego Hotel Turkus.

Radio JARD założył i stworzył od podstaw według swojej własnej wizji Jarosław Dziemian. Prowadził je przez 21 lat. Było ono spełnieniem jednego z jego największych marzeń.

Kolejne lata działalności przyniosły szereg nowych audycji oraz liczne grono młodych ludzi, którzy to właśnie w Radiu JARD mogli spróbować swoich sił przed mikrofonem. Wielu z nich pracuje dzisiaj w największych ogólnopolskich mediach publicznych i komercyjnych.

Współczesne Radio JARD to lokalna rozgłośnia radiowa, która koncentruje się na najważniejszych tematach dotyczących regionu, w którym nadaje, oraz na prezentowaniu największych - polskich i zagranicznych, przebojów muzyki rozrywkowej z ostatnich czterech dekad.
 

- Od samego początku trzonem Radia JARD są nasi słuchacze. Gdyby nie oni, nie moglibyśmy się tak szybko i intensywnie rozwijać oraz odnieść tylu sukcesów na regionalnym rynku radiowym. Na tym jednak na pewno nie poprzestaniemy. Z myślą o naszych odbiorcach będziemy nadal doskonalić program, którego można słuchać 24 godziny na dobę. Przed nami wiele inwestycji. Mamy nadzieję, że działania, które podejmiemy, umożliwią nam dotarcie do kolejnych słuchaczy, a ci, którzy są z nami w wielu przypadkach od samego początku, nadal będą nas słuchać z wielką przyjemnością - powiedział Wojciech Kuczyński, redaktor naczelny Radia JARD.

Aktualnie Radio JARD nadaje na trzech częstotliwościach: 89,2 FM w Białymstoku i okolicach, 95,5 FM w Bielsku Podlaskim, Hajnówce i okolicach oraz 90,1 FM w Ełku i sąsiednich gminach województwa warmińsko-mazurskiego. Osoby niemieszkające na tym terenie mogą słuchać Radia JARD poprzez aplikację mobilną i stronę radio.jard.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...
reklama