reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Puls: „Lombard. Życie pod zastaw” 7 z Kalusem

dodano: 2020-07-10 01:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw” Trwają zdjęcia na planie siódmego sezonu serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, który w TV Puls zadebiutuje jesienią br. W jednym z odcinków pojawi się aktor Bogdan Kalus. Dodajmy, że wcześniejsze serie tej produkcji mogą obecnie oglądać widzowie kanałów TV Puls i Puls 2. Producentem serialu jest Studio A (ATM Grupa).

TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Mój bohater ma na imię podobnie jak ja, bo Boguś,  i jest kamratem Zefla (gra go Krzysztof Hanke - red.). Pewnego dnia pojawia się w lombardzie i komunikuje zaskoczonym pracownikom, że właśnie w tym miejscu umówił się ze swoim przyjacielem, na dowód  potrząsając torbą  wypełnioną flaszkami, wiadomo z czym. Skonsternowani pracownicy nie bardzo wiedzą, co począć z Bogusiem, tym bardziej, że za chwilę zamykają lombard, a Zefla „ani widu, ani słychu”. Co się wydarzy później, nie chcę zdradzać, żeby nie psuć widzom „Lombardu...”  zabawy, ale jedno jest pewne, nastąpi cała seria komicznych zdarzeń i pomyłek sytuacyjnych, a na końcu okaże się, że Boguś może i jest „rozrywkowy”, ale to porządny i honorowy gość

- mówi Bogdan Kalus.


A jak aktor wspomina zdjęcia na planie?

- Jak większość aktorów występujących w „Lombardzie...” nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z takim miejscem, więc do tematu podszedłem z ciekawością. A kiedy okazało się, że będę grać ze Zbyszkiem Buczkowskim i kumpla bohatera granego przez Krzysia Hanke, to ucieszyłem się jeszcze bardziej, bo przypomniałem sobie jak 12 lat temu graliśmy razem w „Świętej wojnie”. Od tamtej pory nie widziałem się ze Zbyszkiem - fajnie się było spotkać po takim czasie, więc serdecznie się przywitaliśmy na planie. Cała ekipa jest zresztą sympatyczna i pomocna, więc praca była przyjemnością, szczególnie, że przez pandemię, jak większość aktorów miałem zastój. Boguś gada gwarą - moje dialogi w scenariuszu napisane były „po polsku”, a ja dopiero na planie ten tekst modyfikowałem, przerabiając na gwarę, co nie było trudne, bo tego, jak jazdy na rowerze się nie zapomina. Aż się prosiło, żeby wszystko mówić po śląsku, ale baliśmy się, że widzowie będą mieli problem ze zrozumieniem, co ja gadam, więc musieliśmy to trochę spolszczyć (śmiech). Najbardziej rozbawiło mnie zdanie: „Hajer przodowy powinien być jak Zawisza - czorny i godny zaufania”. Hajer to górnik. Takich smaczków w odcinku jest więcej i mam nadzieję, że widzowie polubią mojego Bogusia, tak, jak ja polubiłem go od razu, po przeczytaniu scenariusza

- mówi Bogdan Kalus.


Bogdan Kalus urodził się w Chorzowie 55 lat temu. Jako zodiakalny Bliźniak uwielbia dobrą kuchnię i podróże - aktor zwiedził pół świata, a najbardziej lubi Włochy i  Azję, gdzie ku swemu zaskoczeniu jest rozpoznawany na ulicy. Największą sympatię przyniósł mu serial TVP „Ranczo”, w którym grał jednego z ławeczkowych mędrców - pijaczka Tadeusza Hadziuka. W serialu „Lombard. Życie pod zastaw” Bogdan Kalus zagra gadającego gwarą Ślązaka Bogusława - przyjaciela Zefla. 
 
Na początku bieżącego roku „Lombard. Życie pod zastaw”, produkcja Telewizji Puls i Studia A, otrzymał od widzów trzecią z rzędu „Telekamerę Tele Tygodnia”. Jubileusz świętował na gali również Henryk Gołębiewski, który z okazji 50-lecia od debiutu na ekranie otrzymał „Nagrodę Specjalną Telewizji Puls”. Aktor wciela się w serialu w Ziutka. W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in. Małgorzata Szeptycka, Dorota Kamińska, Rita Weinar, Dominik Dąbrowski, Dominika Skoczylas, Michał Chorosiński i inni. W serialu regularnie pojawiają się też goście - do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Radosław Liszewski, Aleksander Doba, Michał Wiśniewski, Bartek Marszałek, Tomasz Niecikowski „Niecik” i Kabaret z Konopi (więcej tutaj i tutaj).
 
Bogdan Kalus i Zbigniew Buczkowski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls
Bogdan Kalus i Zbigniew Buczkowski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls


„Lombard. Życie pod zastaw” - sezon 7., premiera jesienią 2020 roku w TV Puls. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów TV Puls i Puls 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Nakładka dachówka - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

85 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama