reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-10-22 - 2020-10-23 - 2020-10-24

Sportklub pokaże World Matchplay

dodano: 2020-07-10 10:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Media Production

World Matchplay Sportklub Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, 18 lipca do rywalizacji wracają najlepsi darterzy świata. Pierwszym przystankiem wznowionego sezonu będzie World Matchplay, który widzowie w Polsce zobaczą wyłącznie na antenie Sportklubu.

PDC
World Matchplay Sportklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
9 dni rywalizacji, 700 tys. funtów w puli nagród i tylko jeden zwycięzca – tak w liczbach wygląda pierwszy po pandemii turniej darta organizowany pod auspicjami PDC i transmitowany przez telewizję. Ze względów bezpieczeństwa impreza po raz pierwszy w historii odbędzie się bez udziału publiczności, a cały turniej przeniesiony został z Winter Gardens w Blackpool do Marshall Areny w Milton Keynes.
 

- Jest to dla nas niespotykany krok, a decyzja o organizacji turnieju poza Blackpool i bez udziału publiczności podjęta została dopiero po wyczerpaniu wszystkich innych opcji - mówi Matt Porter, dyrektor PDC. - Federacja przeprowadziła szeroko zakrojone konsultacje z rządem, jednostkami samorządowymi, organizatorami imprezy i nadawcą telewizyjnym zanim podjęła jedyną słuszną - w takiej sytuacji - decyzję.

Turniej odbędzie się bez publiczności, ale ta zmagania najlepszych darterów świata będzie mogła śledzić w telewizji. W Polsce transmisje z całej imprezy tradycyjnie przeprowadzi Sportklub, który obszernie pokaże cały turniej w dniach 18-26 lipca.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku w World Matchplay wystartuje 32 najlepszych zawodników na świecie: 16 z rankingu i 16 z kwalifikacji. W gronie tym ponownie znalazł się jeden Polak, Krzysztof Ratajski. Przed rokiem był on jednym z kwalifikantów, tym razem rozstawiony jest z numerem 15. Dwanaście miesięcy temu „Polski Orzeł” w pierwszej rundzie wygrał 10:5 z Darrenem Websterem, w walce o ćwierćfinał przegrał jednak z późniejszy triumfatorem turnieju, Robem Crossem 5:11. Tym razem Ratajski celuje znacznie wyżej, miejmy nadzieję, że jego przygoda w Milton Keynes nie zakończy się na drugim meczu.

Pula nagród w tegorocznej edycji imprezy wynosi 700 tys. funtów. Zwycięzca otrzyma z niej aż 150 tys., finalista 70 tys., a półfinaliści wzbogacą się o 50 tys. funtów.

World Matchplay 2020 w dniach 18-26 lipca wyłącznie na antenie Sportklubu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama